Nespėjęs nustatytu laiku nusipirkti degtinės, radviliškietis tiek supyko, kad prilupo lėtai apsipirkinėjusį vyrą

Rugpjūčio 17 d., apie 20.00 val., viešoje vietoje, netoli prekybos centro „Norfa“, Radviliškyje, Taikos gatvėje, 27 metų Donardas Kanaporis sumušė 48 metų vyrą, išėjusį iš prekybos centro. Abu vyrai buvo neblaivūs: agresyviajam vyrukui nustatytas 1,91 promilės girtumas, o nukentėjusiajam – 2,89 promilės. Nukentėjusįjį apžiūrėjo medikai, o Donardas K. buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Alkoholio nusipirko paskutinėmis minutėmis

Nukentėjusysis V. K. ikiteisminiame tyrime pareigūnams papasakojo, kad 2022 m. rugpjūčio 17 d. apie 19.50 val. atėjo į prekybos centrą „Norfa“ nusipirkti alkoholio ir maisto žvejybai. Jis pasiėmė pirkinius ir apie 19.56 val. prie kasos atsiskaitinėjo banko kortele. Bėgo paskutinės minutės, kada dar buvo galima nusipirkti alkoholio. Eilėje už nukentėjusiojo stovėjo nepažįstama moteris, o už jos – nepažįstamas vaikinas, apsirengęs vien šortais ir ketinantis pirkti degtinės butelį. Pasak nukentėjusiojo, jam stovint prie kasos, jokie konfliktai ar apsižodžiavimai nevyko. Susidėjęs prekes ir eidamas link išėjimo, vyras išgirdo, kaip pardavėja vaikinui, norinčiam nusipirkti degtinės, pasakė, kad padėtų butelį, nes jau yra po 20 valandos. Tada nukentėjusysis išgirdo, kaip vaikinas ėmė koneveikti pardavėją. Jis suprato, jog vaikinas nepatenkintas, kad nebegali nusipirkti alkoholio.

Pasivijo ir iškart smogė į veidą

Išėjęs iš parduotuvės, nukentėjusysis per pievą vedančiu keliuku ėjo namo. Paėjęs apie 20 metrų, vyriškis išgirdo, kad jį šaukia. Iš balso atpažino, kad tai – tas pats vaikinas, kuris parduotuvėje pykosi su pardavėja. Nukentėjusysis ėjo link namų per pievą vedančiu taku. Paėjęs gal 20 metrų, išgirdo šaukiantį vyrišką balsą. Iš balso iškart atpažino, kad tai buvo tas pats vaikinas, kuris šūkavo prie kasos. Nukentėjusysis V. K. suprato, kad vaikinas yra supykęs, kad nenusipirko alkoholio. Nekreipdamas dėmesio į rėkavimus, vyriškis toliau ėjo takeliu namo. Vis dėlto vaikinas pasivijo nukentėjusįjį ir timptelėjo jį už peties. Tas atsisuko ir tuojau pat gavo smūgį į veidą. Po smūgio ant žemės nukrito 200 eurų kainavę akiniai, kurie po muštynių taip ir neatsirado. Nukentėjusysis sakė, kad po pirmojo smūgio jam aptemo akyse ir jis turbūt prarado sąmonę, nes atsimena tik balsus, šaukiančius, kad muša žmogų, vėliau – bendravimą su policijos pareigūnais. Kiek smūgių jam sudavė Donardas K., vyras pasakyti negalėjo, tačiau dėl ilgai juntamo skausmo mano, kad tikrai ne vienas.

Kaltinamasis nusipirkti nespėjo

Donardas K. savo kaltę pripažino. Jis papasakojo, kad nuo pat 2022 m. rugpjūčio 17 d. ryto namuose vartojo alkoholį. Alkoholis baigėsi ir jis apie 19.50 val. išsiruošė į prekybos centrą „Norfa“ pasipildyti atsargų. Pasiėmė tik vieną butelį degtinės ir su juo atsistojo eilėje prie kasos. Prieš jį eilėje stovėjęs vyriškis norėjo atsiskaityti banko kortele, bet jam niekaip nesisekė. Nors Donardas K. ir pats buvo neblaivus, bet jis matė, kad ir tas nepažįstamasis, kuris nevykusiai stengėsi susimokėti už prekes, yra girtas. Matydamas, kad jau artėja 20-ta valanda, kaltinamasis ėmė skubinti nerangų pirkėją, bet tas neva jam atšovė, kad neaiškintų. Vos tik pirmam eilėje stovėjusiam radviliškiečiui pavyko susimokėti už savo alkoholį, pardavėja Donardui K. liepė padėti atgal degtinės butelį, nes jau yra po 20-tos valandos.

Mušė, veikiamas pykčio ir alkoholio

Kaltinamasis supyko, kad būtent pirkėjo lėtumo dėka jam nepavyko nusipirkti degtinės. Matydamas, kad tas vyriškis išėjo iš parduotuvės ir pradėjo eiti per pievą, jis ėmė jį sekti ir pašaukė: „Ateini čia“. Vyriškis atsisuko ir Donardas K. priėjo arčiau. Kadangi buvo labai supykęs, jis kelis kartus sėkmingai nusipirkusiam alkoholio nukentėjusiajam smogė į veidą. Pasak Donardo K., vyriškis jam taip pat smūgiavo, tik dėl to kaltinamasis sakė pretenzijų neturintis, nes supratęs, kad žmogus tik gynėsi.  Vėliau vyrai besistumdydami nugriuvo ant žolės, nukentėjusysis pametė akinius. Donardas K. neneigė, kad priešininkui galėjo įspirti į galvą. Pamatęs atbėgančius gelbėti mušamo vyro žmones, Donardas K. atsitraukė ir pabėgo namo. Pasak kaltinamojo, jis taip pasielgė, apimtas pykčio ir dėl to, kad buvo neblaivus. Kaltinamasis ir nukentėjusysis sudarė susitarimą dėl žalos atlyginimo, kuriuo jie susitarė, kad žala dėl pamestų akinių bus atlyginama dalimis, mokant po 50 Eur kas mėnesį.

Muštynės vyko viešoje vietoje

Medikai nukentėjusiojo kūne akivaizdžių sužalojimų neužfiksavo. Kad lauke netoli parduotuvės nukentėjusysis buvo užpultas ir sumuštas, matė automobilių stovėjimo aikštelėje mašinos viduje sėdėjęs vyras, kuris netgi nufilmavo incidentą. Vaizdo įrašas buvo pateiktas policijai. Konflikto eigą matė ir pirkėja, kuri stovėjo eilėje prie kasos už lėtai apsipirkinėjusio nukentėjusiojo. Ji iš karto suprato, kad vien mėlynais šortais apsirengęs Donardas K. sumuš vyriškį. Nukentėjusiojo ginti nubėgo keli vyriškiai. Konfliktą užfiksavo ir prekybos centro vaizdo kameros.

Įvertinę asmenybę, nusprendė skirti griežtesnę bausmę

Teismas nusprendė, jog Donardo K. kaltė yra visiškai įrodyta, o jo padarytas nusikaltimas teisingai kvalifikuotas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, kaip viešosios tvarkos pažeidimas. Kaltinamasis įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, tai yra, matant kitiems asmenims, dėl menkavertės dingsties viešoje vietoje panaudojo smurtą nukentėjusiojo atžvilgiu. Donardas K. yra jauno amžiaus, teistas tris kartus, baustas administracine tvarka, turi galiojančių nuobaudų, nedirba ir neregistruotas Užimtumo tarnyboje. Tokios aplinkybės teismui leido daryti išvadą, jog bausmės tikslai bus pasiekti Donardui Kanaporiui skyrus baudžiamojo įstatymo straipsnio sankcijoje numatytą griežtesnę bausmės rūšį – areštą, kas priverstų jį tinkamai įvertinti savo neteisėtą elgesį.

Skirtas areštas

Prokuroras kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl bylos užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė prokuroro pareiškimą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka ir prašymą tenkino. Donardą Kanaporį pripažinus kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, jam paskirta galutinė 30 parų arešto bausmė. Dėl jos atlikimo, įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, nuteistasis turės pats prisistatyti į Šaulių tardymo izoliatorių. Teismas patvirtino susitarimą dėl žalos atlyginimo, kuriuo Donardas K. įsipareigojo atlyginti nukentėjusiajam V. K. padarytą 200,00 Eur turtinę žalą per laikotarpį nuo 2022 m. lapkričio 1 d. iki 2023 m. vasario 28 d., kiekvieną mėnesį mokant po 50 Eur į nukentėjusiojo banko sąskaitą.

Laukiama įsiteisėjimo

Baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam, kuris, nesutikdamas su paskirta bausme, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu. Tokio prašymo per nustatytą laikotarpį nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts