Nepilnametė, ištuštinusi mamos banko sąskaitą, bausmės neišvengė

Nepilnametė Paulina (vardas yra pakeistas) sulaukė kaltinimų net trimis nusikaltimais po to, kai išdrįso pasinaudoti mamai priklausančia banko mokėjimo programėle ir ja atsiskaitinėti už prekes. Merginos mama pranešė apie dingusį mobiliojo ryšio telefoną ir nuo banko sąskaitos pinigus. Iš pradžių manyta, kad telefone esančia mobiliąja atsiskaitymų programėle pasinaudojo nepažįstami asmenys. Paaiškėjusi tiesa, moteris greičiausiai nenudžiugino – telefonu ir pinigais pasinaudojo dukra.

Draugus aprūpino įvairiomis prekėmis

Kadangi nusikalstamas veikas darė nepilnametė, šiuo metu turinti vos pradinį išsilavinimą, duomenų apie merginos tapatybę atskleisti negalime. Ikiteisminio tyrimo metu Paulina papasakojo, kad mamos mobiliojo ryšio telefoną paėmė neatsiklaususi. Mergina pasakojo, kad norėjo paskambinti draugei ir susitikti su kitais draugais. Paulina žinojo telefono ekrano atrakinimo slaptažodį, taip pat ir telefone esančios mobiliosios banko programėlės slaptažodį. Kalbėdama telefonu su drauge, nepilnametė jai pažadėjo, kad galės kartu vykti į prekybos centrą ir ten už prekes atsiskaityti mamos mobiliuoju telefonu. Iš pradžių nuvykusi į kaimą pas draugę, Paulina ten susirado kompaniją ir nuvyko į Radviliškį apsipirkti. Be visokių maisto prekių, kompanijai prireikė ir keturių cigarečių pakelių. Viena mergina kompanijoje buvo pilnametė, tai ji ir bandė atsiskaitinėti svetimu telefonu bei jame instaliuota programėle. Ne viskas sklandžiai pavyko, tačiau draugužiai šį bei tą už maždaug 50 eurų įsigijo.

Jaunuoliai telefoną atidavė prekybos centro apsaugai

Po to, ką daryti su Paulinos mamos telefonu, kompanija sprendė kartu. Pilnametė Paulinos draugė pasiūlė mobilųjį telefoną nunešti ir paduoti prekybos centro apsaugos darbuotojui, pasakant, kad telefoną rado pamestą. Dar kitas draugelis iš jaunuolių kompanijos pats pasisiūlė nunešti telefoną. Tad telefonas buvo paliktas kaip neva pamestas netoli prekybos centro.

Padarė net tris nusikalstamas veikas

Jauna mergina pripažino, kad telefonu ir mamos banko sąskaita pasinaudojo be jos leidimo. Jau imdama telefoną, Paulina esą jau žinojo, kad pasinaudos mobiliąja banko atsiskaitymo programėle, susimokėdama už prekes. Dėl padaryto nusikaltimo Paulina prisipažino visiškai. Deja, tai įvertinta kaip trys nusikalstamos veikos: pagal Baudžiamojo kodekso 1981 straipsnio 1 dalį, kadangi neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos, pažeisdama jos apsaugos priemones (neturėdama banko sąskaitos savininkės leidimo, įvesdama savininkės duomenis, suklaidino sistemą ir taip prie jos prisijungė), pagal Baudžiamojo kodekso 214 straipsnio 1 dalį – nes neteisėtai įgijo bei laikė svetimą elektroninę mokėjimo priemonę ir jos naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, pagal Baudžiamojo kodekso 215 straipsnio 1 dalį – neteisėtai atliko keletą finansinių operacijų svetima elektronine priemone.

Arešto bausmės vykdymas atidėtas ir paskirta intensyvi priežiūra

Toks lengvabūdiškas elgesys Paulinai atsiėjo teistumu. Už tris nusikalstamas veikas Paulinai skirta galutinė subendrinta bausmė 30 parų arešto. Kadangi byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir skirta 20 parų arešto bausmė. Šios bausmės vykdymas atidėtas 2 mėnesių laikotarpiui. Šiuo laikotarpiu merginai skirta intensyvi priežiūra – jos buvimo vieta bus kontroliuojama elektroniniu stebėjimo įtaisu (apykoje) ir nakties metu nuo 23 valandos iki 6 valandos turės neišeiti iš namų. Taip pat Paulinai gali tekti lankyti elgesio pataisos programą, jeigu tai pasiūlys Probacijos tarnyba.

Teismo baudžiamasis įsakymas priimtas 2022 m. gegužės 4 d. ir dar nėra įsiteisėjęs. Per 14 dienų nuo gavimo nuteistoji turi teisę prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme, skirti kitokią bausmę.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
54
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts