Nepartiniai Tarybos nariai atsiskaitė savo rinkėjams

Birželio 8 dieną „Radviliškio krašto bendruomenė“ atnaujino  „Kavos popietes“. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose po ilgoko karantino laikotarpio vyko tradicinė „Kavos popietė“, kurią organizavo bendruomenė. Šioje popietėje buvo aptartos bendruomenės kelionės, planuojama veikla bei nepartiniai  Tarybos nariai, atstovaujantys  rinkimų komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“  Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius atsiskaitė savo rinkėjams už nuveiktus darbus 2019 metais.

Tarybos narių darbai matomi visiems

„Radviliškio rajono savivaldybės tarybą sudaro 25 nariai – poziciją sudaro  12 konservatorių ir 4  „valstiečiai“ bei  prisistatanti opozicija –  5 socialdemokratai bei du „darbiečiai“ ir mes, du nepartiniai. Mūsų visuomeninis komitetas vadinasi „Už geresnį gyvenimą visiems“, šiuo pavadinimu, bent jau labai panašus, buvo panaudotas prezidento rinkimuose – „Gerovės Lietuva“. Manau, tikrąją opoziciją Taryboje sudarome tiktai mes – 2 nepartiniai. Mes keliame gyventojų problemas, balsuojame atsakingai, sąžiningai. Į Tarybą atėjome  dirbti jums, už kiekvieną mūsų balsavimą galiu atsakyti asmeniškai“,- sakė visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys G. Lipnevičius.

Bendruomenės susirinkime Tarybos narys pasidžiaugė, kad  buvo atsižvelgta į nepartinių Tarybos narių  pasiūlymus – jau asfaltuojamos šimtametės Radviliškio miesto gatvės, prie veikiančių rajono kapinių atsirado nemokamos įrankinės, buvo atnaujintas Radviliškio bažnyčios fasadas ir daugelis kitų nuveiktų darbų.

„Noriu pasidžiaugti, kad asfaltuojamos šimtametės Radviliškio miesto gatvės, kurių niekas netvarkė net  30 metų. Išasfaltuotos arba asfaltuojamos Vaisių, Klaipėdos, Vilniaus, Šermukšnių, Lukšio, Stiklo ir daugelis kitų gatvių. Aišku, kelių tvarkymo darbai vyksta ir kitose vietovėse“,- sakė G. Lipnevičius.

Ataskaitos pristatymo metu buvo aptartos ir rajono problemos, tokios kaip pagrinde socialdemokratų, konservatorių balsais  Radviliškio ligoninės trijų skyrių – Vaikų ligų, Ginekologijos bei Nervų ligų – uždarymas.

„Dėl Vaikų ligų skyriaus kilo didelis triukšmas, socialdemokratai kartu su konservatoriais uždarė šį skyrių, po to buvo renkami parašai dėl jo atidarymo, netgi kaltinamas ministras A. Veryga, kuris tikrai niekuo dėtas dėl Vaikų ligų skyriaus uždarymo“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Pasak G. Lipnevičiaus, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje nuolat pažeidžiamas reglamentas, Tarybos nariams klausimai pateikiami pavėluotai, o dirbant nuotoliniu būdu posėdžiai būdavo dažniau nei numatyta.

„Visus pribloškė ligoninės direktoriaus noras turėti atstovą spaudai, prieš tokį absurdišką pasiūlymą susivienijo visi Tarybos nariai, išskyrus konservatorius. Tokio Tarybos narių vieningumo jau daugelį metų nebuvo“,- sakė G. Lipnevičius.

Buvo prisiminta ir Šiaulių atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) pralaimėta byla, pagal kurią šiai įmonei sumoje pateiktas 5,8 milijonų  eurų ieškinys, kurį galimai teks apmokėti mokesčių mokėtojams. Dėl aplaidumo ir kitų priežasčių rinkliavos už atliekų išvežimą radviliškiečiams  gali didėti net iki 50 eurų.

„Gavau informacijos, kad rinkiminiame štabe per praėjusius rinkimus vyko negražūs dalykai, tad raštu kreipiausi į  komisijos pirmininką, mero A. Čepononio bendrapartietį  V. Jakavičių, ir  paprašiau leisti susipažinti su sugadintais biuleteniais. Turiu atsakymą – nutarė neleisti susipažinti. Manau, kad nepartinių Tarybos narių būtų buvę daugiau, tačiau balsai atsidūrė sugadintų biuletenių krūvoje. Šių, mūsų pirmųjų, rinkimų rezultatai buvo vis tiek geri, tai patvirtino ir daugelis politikų. Džiugu, kad mumis pasitikėjo daugelis radviliškiečių, o toks vis tiek neblogas rezultatas nuteikė optimistiškai“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Taip pat  buvo pastebėta, kad Tarybos narys G. Lipnevičius teikia daugiausia pasiūlymų gyventojams aktualiais klausimas ir pagal aktyvumą bei teiktus pasiūlymus Radviliškio rajono savivaldybės taryboje yra vienas iš lyderių.

Ataskaitoje – ir apie nepigią šilumą bei sutaupomas socialines lėšas

Renginio metu buvo  paliestos ir šilumos bei  elektros energijos kainos. „Radviliškyje šilumos energija  buvo viena pigiausių Lietuvoje, tačiau dabar pabrango ir likome vidutiniokai. Taip surenkama daugiau pinigų, po to įvyksta labai brangus trasos keitimo projektas. Kaip jau buvo rašyta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, keičiant šilumos  vamzdžius vieno vamzdžio paklojimas kainavo apie 900 eurų už metrą, kai kitur vamzdžius klojo maždaug už 300 eurų už metrą. Rajone taupomos ir socialinės lėšos. Ne visi šios grupės gyventojai žino, kokia savivaldybės pagalba jiems priklauso ir ja nepasinaudoja, tokiu būdu atlieka daug socialinėms reikmėms skirtų pinigų, kurie anksčiau virsdavo „auksiniais“ bordiūrais arba trinkelėmis. Po kreipimosi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą L. Kukuraitį, jis informavo,  kad  socialinės lėšos gali būti naudojamos tik socialinėms reikmėms“,- „Kavos popietėje“ sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Renginyje buvo diskutuota ir apie gatves, ir apie geležinkelį

Bendruomenės nariai aptarė ir rajone vykdomus ypač brangius viešuosius pirkimus. „Vilniaus  gatvės gyventojai skundėsi dėl techninio šaligatvio, kuris padengtas tik žvyru, tačiau nėra trinkelių. Paklausiau Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo, kiek kainuotų iškloti šį šaligatvį trinkelėmis. Pasirodo, 1 metro  kaina būtų  apie 30  eurų, tačiau savivaldybėje daugelis darbų atliekami kelis kartus  brangiau. Taip pat prie geležinkelio bus statomos garso mažinimo sienelės, tikrai reikalingas daiktas, tačiau man niekas neatsako į klausimą, kodėl jos tokios brangios. Atsakymas vienas: „Dar vyksta konkursas“. Rajone dažnai perkama už bet kokią kainą“,- sakė G. Lipnevičius.

Numatyti darbai

Ataskaitos pristatymo metu buvo aptarti ir būsimi darbai. „Teiksiu siūlymą dėl Eibariškių parko  tvenkinio dugno išvalymo. „Įdomu, kaip atlieka vandens tyrimus, kai dumblo iki kelių, vandenyje – ančių išmatos, bet vis tiek vanduo maudynėms tinkamas. Beje, parko tvarkymo suma „netikėtai“ nuo 470 tūkstančių išaugo iki  900 tūkstančių eurų…

Kalbant apie sporto aikštynus, nei meras, nei kiti atsakingi asmenys nesugebėjo paaiškinti, kodėl prireikė beveik pusės milijono eurų daugiau. Aukštelkuose ir Grinkiškyje buvo įrengtos teniso ir krepšinio aikštelės, nors aikštelių išmatavimai panašūs, tačiau Aukštelkų aikštelė dvigubai brangesnė negu Grinkiškio.  Paskambinę aukštelkiškiai juokavo, tokia didelė kaina, nes pas seniūnę namuose vyksta remontai. Nežinau, ar remontai, tačiau tokių didelių kainų skirtumų negali būti“,- sakė Tarybos narys.

Radviliškiečiai prisiminė, kad daug kartų į „Kavos popietes“ buvo kviestas meras, tačiau jis neatvyko. „Norėtume mero pasiteirauti, kodėl Radviliškio rajone toks mažas verslumas, kodėl žmonės nenori statytis namų, kurtis mūsų rajone“,-  sakė radviliškiečiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidžiaugė, kad rajone pavyko sumažinti, nors ir nedaug, žemės  mokesčius. „Rajone vyksta keisti dalykai – valdininkai mano, kad jiems įstatymai neegzistuoja. Štai administracijos direktorė net 7 mėnesius nevykdė teismo nutarties. Kitoje situacijoje eiliniam žmogui už tai grėstų antstolio sankcijos, tačiau valdininkams, pasirodo, viskas galima. Taip pat slepiama informacija, kokių ir už kiek prekių buvo pirkta  kovai su koronavirusu. Pirkta buvo iš bendrapartiečių įmonių. Šiuo klausimu Antikorupcijos komitetas atliko tyrimą. Kiekvieno dokumento reikia prašyti, nors klausimai užduodami itin paprasti, pavyzdžiui, kiek kainavo viena kaukė. Paklausus socialdemokrato Antikorupcijos komisijos pirmininko S. Luščiko, kiek vienos kaukės kaina su PVM, pasirodo, kad jis nieko nežino, nors ir atliko tyrimą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir dar vienas rajono skaudulys – susisiekimo klausimas. Rajono gyventojai skundžiasi, kad vasarą, kai vaikai nelanko mokyklų, nevažiuoja autobusai, žmonės neturi su kuo atvykti pas gydytojus. „Ši problema yra man žinoma. Artėja rinkimai, manau, pasikeis rajono vadovas ir problemą išspręsime“, – sakė Tarybos narys

Darbas vyksta kiekvieną dieną

Pasak Tarybos nario G. Lipnevičiaus, darbas rajono Taryboje vyksta kiekvieną dieną, o spręstinų problemų labai daug. „Tarybos posėdžiuose vyksta nešvarūs žaidimai – mums, nepartiniams, neleidžiama pasisakyti, išjungiami mikrofonai, taip norima išmušti iš vėžių. Reikėtų, kad rajono žmonės būtų aktyvesni, pakovotų už save. Štai geras pavyzdys –  Alksniupių gyventojai. Jie susivienijo ir pasiekė, kad  gyvenvietėje nebūtų statomos  vėjo jėgainės. Jei teisingai mane informavo, senas vėjo jėgaines, demontuojamas Vokietijoje, norima vėliau sumontuoti mūsų rajone. Padėvėtos jėgainės dar labiau kenktų žmonių sveikatai, skleistų didesnį triukšmą. Taip pat mane, nepartinį Tarybos narį, jau ne vieną kartą svarstė Etikos komisija. Buvau svarstomas už tai, kad gyniau medikus, kuriems buvo pakištos pasirašyti jiems nenaudingos darbo sutartys bei dėl to, kad teikiau siūlymą padėti verslininkams, nukentėjusiems nuo karantino “,- apie užkulisinius politinius žaidimus papasakojo Tarybos narys G. Lipnevičius.

Ataskaitos pristatymo pabaigoje Tarybos narė V. Aleknienė susirinkusiems padėkojo už pasitikėjimą ir palaikymą, taip pat patvirtino, kad ir toliau Taryboje bus atstovaujama radviliškiečių interesams, o ne partinių ar kai kurių partijų narių asmeniniams interesams radviliškiečių sąskaita. Susirinkę radviliškiečiai už pirmųjų nepartinių Tarybos narių pateiktą ataskaitą padėkojo gausiais aplodismentais.

Diskutuota apie artėjančius LR Seimo rinkimus ir būsimas keliones

Pasibaigus Tarybos narių ataskaitai už 2019 metus, radviliškiečiai diskutavo apie artėjančius LR Seimo rinkimus, būsimas keliones. Daugelis kandidatų dėl neveiklumo ar korupcijos skandalų buvo atmesti. Radviliškiečiai nutarė, kad LR Seime nori matyti dirbantį bei jų interesams atstovaujantį Seimo narį.

Užsitęsęs karantinas sutrukdė „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariams keliauti. Popietėje buvo nutarta atnaujinti vasaros metu keliones į Palangą bei Jūrmalą, o rudenį galbūt bus organizuojama kelionė į Siguldą. Bendruomenės nariai norėtų ir artimesnių kelionių, pavyzdžiui, į Šiaulių universiteto botanikos parką, pažiūrėti, kaip žydi rododendrai.

Tad bendruomenės nariai nutarė neužsisėdėti namuose, o keliauti po Lietuvą bei artimąjį užsienį.

Už sutvarkytą bendruomenės namų salę visi nariai dėkoja Onai Paplevkinai, Bronei Tamoševičienei, Janinai Bagdžiūnienei, Genovaitei Chodosovskajai.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto