Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nemalonumai dėl ant paminklų iškaltų užrašų

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškietis Vytautas Jakubaitis atėjęs į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją skundėsi, kad yra kaltinamas kapinių paminklo suniokojimu – ant buvusios sutuoktinės paminklo galimai iškalė  nepriderantį užrašą

Visada rūpinausi šeima…

69 metų radviliškietis skundėsi, kad yra šmeižiamas, nes visada rūpinosi savo artimaisiais, šeima, kurie jam ne visada atsilygindavo geru.

„Kaip jūs pavadintumėte žmogų, kuris rūpinasi jūsų šeima? Kai būna sunku –  jis visada būna šalia. Mano žmonos brolis be mano žinios išleido mano santaupas, duotas pasaugoti jo motinai. Pinigai ilgai buvo kaupti automobiliui. Aš jam atleidau, neprašiau grąžinti pasisavintų pinigų, nors jis iš manęs ir juokėsi.

Jau buvau susiradęs pirkti automobilį, nežinojau, kad mano santaupų nebėra – už jas svainis nusipirko automobilį“,- savo gyvenimo istoriją pasakojo Vytautas.

Pasak vyriškio, iš jo pasijuokė ir svainio brolis, kuris taip pat žinojo, kad vyro kauptų santaupų nebėra – jas išleido giminaitis

Vietoje padėkos – nesantaikos kurstymas

Radviliškietis  jau ilgai  dirba kapinėse – atnaujina esamus užrašus ant paminklų, užrašo naujus, iškala ant paminklų datas.

Pasak meistro, kai nedėkingo svainio žmona mirė, šis paprašė ant  paminklo iškalti moters mirties datą.

„Paprašytas iškalti datą, aš taip ir padariau, tačiau padėkos nesulaukiau – prieš mane buvo kurstoma šeima, kuri iširo. Teko palikti šeimos butą, kelerius metus gyvenau automobilyje, kol gyventi  priėmė geri žmonės. Už tai esu labai dėkingas – jie tapo tikra mano šeima“,- graudindamasis pasakojo  radviliškietis

Ant paminklų užrašyta tiesa

Nesantaika tarp giminaičių tęsėsi, kuri buvo „įamžinta“ ant paminklų „Už savo lėšas uošviams pastačiau paminklą, prie kurio jų vaikai neprisidėjo. Beje, rūpinausi ir uošve, kol ji dar buvo gyva – pirkdavau reikalingus vaistus, maistą. Močiute jos sūnūs nesirūpino.

Po 30 metų svainis paprašė ant jo motinos, o mano uošvės, paminklo iškalti užrašą „Liūdi sūnai“. Aš ant paminklo iškaliau vien tiesą: „Nei pagarbos, nei paramos, nei meilės mamai“. Ką aš blogo padariau – juk jai gyvai būnant  sūnums motina nerūpėjo“,- guodėsi užrašų meistras.

Kai vyriškis su žmona išsiskyrė,  ant žmonos paminklo taip pat iškalė užrašą: „Nereikėjo šeimos meilės tau, dėl to mus palikai čia“.

Vyras nesijaučia esąs vandalas, išniekinęs paminklą. „Aš visada stengiuosi padėti žmonėms, užrašus iškalu  pigiau nei kiti meistrai. Radviliškio miesto bažnyčios atstovas sakė, kad Dievas davė man rankeles, kad ant paminklų kalčiau raideles. Noriu pabrėžti, kad aš nesu vandalas, nes ant paminklo iškaliau teisingą užrašą. Nenoriu, kad  būtų pajuoka, noriu, kad žmonės žinotų tiesą“,- sakė vyriškis.

Kuo baigsis savavališkas raidžių iškalimas  ant paminklų – neaišku, padaryta žala tikslinama, įvykį tiria policija.

Vytauto nuomone,  giminaičiai turėtų jam atlyginti padarytą moralinę žalą, nes policijos suvestinės žinutė apie galimai suniokotą paminklą buvo patalpinta spaudoje.

Paliekame spręsti skaitytojams, kas šioje istorijoje teisus, o kas kaltas  dėl  galimai netinkamų užrašų ant paminklų ir giminaičių nesantaikos.

Straipsnyje pateikta subjektyvi V. Jakubaičio nuomonė, giminaičių pakalbinti nepavyko.

„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019