Socialiniai tinklai

Aktualijos

NE KOKS VAIZDELIS…

Avatar

Paskelbta

data

Feljetonas

Coronaviruso paskirtis ir tikslas:  aplinkos išvalymas nuo senų, paliegusių ir vargšų. Kam jiems mokėti pensijas, pašalpas, popinti prieglaudose, terliotis išnešinėjant anteles, maitinti ir gydyti? Kad balastas dar ilgiau gyventų? Spėju, kad tam ir buvo pasirinkta „biudžetą tausojanti neutralizacija“. Pirmiausiai vienišų ir nemylimų žmonių, vadinamu gražiu pavadinimu „SENJORAI“. O tuo pačiu ypu ir nepatogių, nelojalių valstybės valdžiai piliečių. Jau  su kaupu išnaudojusių savo naudingumo limitą.

Valstybinės politikos neapskųsi. Valstybinę politiką galima tik kentėti iki tau geri dėdės ir ciocės ligoninėje ar senelių karšinčiuje atims teisę į išganingą šlangutę tiekiančią išganingą deguonį. Vis dažniau pasitaikantys civilizuoto fašizmo požymiai  matyti ant senų žmonių lavonų. Vis  dažniau tų brutalaus smurto žymių nebepastebi prokuratūra ir abejingi giminaičiai. Vis labiau ir akivaizdžiau nyksta ir devalvuojasi  kažkada įskiepyta pagarba ir atjauta vyresniems už save. Tai sorošistams nepatogi, jau išbrokuota, perrašyta ir priverstinai užmiršta blogos šalies bloga istorija. Coronaviruso pagalba planetoje  legaliai pradėtas vykdyti naujas senų žmonių valymo (žudymo) etapas. Be karo ir skalpų nuėmimo. Atsargiai, nepiktinant, bet jau ir nebesiskaitant su viskam abejinga, visko bijančia, galvojančią ne apie pareigas, o tik apie savo poreikius, visuomenę. Kas be ko. Laikas nuo laiko į ugnį apdairiai įmetant ir vieną kitą „jaunesnę malką“. „Mišką kertant skiedros lekia“. Jauniems žmonėms  sukriošę seniai – ne autoritetas. Tiesiog – ne koks vaizdelis… Išmanių telefonų knopkintojams  tai, kas nesiatrofavo – virvelė, iš vidaus prilaikanti abi ausis. Už juos galvoja valdžia ir kompiuteris. Kai jie pasens, neabejoju, kažką pavėluotai supras, bet patogus patogumas čia ir dabar nemylėti savo tėvų  atsisuks prieš juos pačius. Tada, kai jų vaikai, sekdami jų pavyzdžiu, nusisuks nuo jų.

To dabartinė valdžia ir siekia. Propagandinis mankurtinimo procesas išsibėgėja. Apžlibote? Aš tai suprantu jau šiandien. Kažkas susigriebs rytoj. Kai galutinai bus išdildytas lietuvį rišantis ryšys su tėvų žeme, giminės medžiu ir realia, o ne perrašinėjama taip, kaip Amerikos valdžiai patinka, istorija. Dabar skiepijama mada būti „pasaulio lietuviu“ su keliomis pilietybėmis kišenėje. Prisiekti ir tarnauti iš karto keliems karaliams. O realiai – būti ieškančiu aukso vidurio, PROSTITUTU. Tokia dabar šliundrinė tendencija. Nacionalinis pamatas prisimenamas tik per  religines šventes arba politines batalijas. O kur dėtis lietuviškai nuoširdiems santykiams tarp artimesnių už gimines kaimynų? Tokiu tempu srebiant vakarietišką civilizacijos buzą, greitai liks tarp žmonių tik komerciniai ir partinio pavaldumo santykiai. Kada distanciniai, kada priverstiniai – kaip direktoriaus su sekretore. Grįžome ten, nuo ko pradėjome. Į vakarų baudžiavą. Kolonijoms rezervuotame primestinio demokratizeišino šiukšlyne.  

„RETURN“ mygtuko paspaudimas naudingas tik valdančiai klasei. Visiems kitiems jis garantuoja vargą ir vergišką buitį pasmirdusiame  apatiniame „durnių laivo“ triume. Lietuvoje „RETURN“  magija prasidėjo nuo SĄJŪDŽIO. Tai, kas buvo visos tautos nuosavybė,  privatizavosi ir išgaravo kaip kamparas. Ne be vietinių „proletarų“ pagalbos. Jie, jų vaikai, patarėjai ir tarpininkai ant mūsų tėvų ir ant mūsų pandemijos apgraužtų kaulų statosi savo strateginius gėrio rūmus. Arba susitaikai ir prisitaikai, arba  lepiesi VAKARAMS lojaliose kanapėse – kol sučiups, sučipuos, paskiepys visais valdžios primestais baudžiauninko paskiepijimais.

Taip šiandien naikinami ne tik garbingi, nepatogūs žmonės, bet ir jų atminimui pastatyti paminklai. Niekas nebeprotestuoja ir neprieštarauja, nes  vergiška moralė – smirdinčio, nemąstantiems ir nebesidauginantiems kralikams skirto – apatinio laivo denio lygio. Madingi politikos ekspertai tvirtina: „Pasaulis  po coronaviruso  toks, koks jis buvo iki coronaviruso paskelbimo, jau tikrai nebebus“. O negailestingai  fauną ir florą  kirviais kertamoje Lietuvoje kaip?.. Galiu nuraminti. Tiesos ir teisingumo… – koks buvo, toks ir bus. O mažėjant žmonių skaičiui, skriaudžiamieji ir niekinamieji tai pajaus dar labiau, dar skaudžiau ir dar agresyviau. Kas užpakaliais, kas ateities perspektyvomis. Kas ne su vakarų pateptaisiais, tiems – visiškas KARANTINAS.  Šalyje, kur akivaizdžiai progresuoja tik privalomasis ir komercinis paklusnumas, kovą už būvį laimėjo ne padorumas ir sąžiningumas, o barbariškumas ir apsukrumas. Taip yra patogiau dabartinei valdžiai. O į partijas suskaldytai tautai – kaip Dievas duos…

Idėjiniai individai  reikalingi ir naudingi tol, kol veža. Paskui jie tampa našta. Todėl ne pirmą kartą užsiundžius ant žmonijos  Marą, Holerą, Ispanką, Coronavirusą – nei mėsos, nei vilnos neduodanti bandos dalis  yra grubiai nurašoma be jokių skrupulų. Savų iš savų „Humaniška“ atranka – tai tik perrengtas džiunglių įstatymas: „STIPRESNIS VALGO SILPNESNĮ“. 

Antanas Stugys

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019