Nauji ekspolitiko nuotykiai teisme

Į Seimą mėginęs prasibrauti, už smurtą nuteistas žurnalistas Marius Aleksiūnas vėl mina teismų slenksčius. 46-erių vyrą persekioja ne tik antstoliai ir žurnalistų etikos prievaizdų raštai – jis sulaukė naujo kelių tūkstančių eurų ieškinio ir administracinės baudos, kurią bando apskųsti.

Pasipriešino policijai

Žurnalistu prisistatantis M. Aleksiūnas pastaruoju metu itin dažnas svečias Radviliškio rajono savivaldybėje – ypač žaliųjų partijos atstovo, mero Vytauto Simelio bei „valstiečių” partijos deleguoto vicemero Vytauto Krikščiūno kabinetuose. Visgi ne visur jis pasitinkamas su šypsena ir kava. Štai praėjusių metų rudenį M. Aleksiūnas spjovė į visas galiojančias tvarkas ir įsmuko į Savivaldybėje vykusį posėdį. Į prašymus gražiuoju išeiti iš salės ir netrikdyti darbo nereagavo, tad savivaldybės administracijai teko kviesti policijos pareigūnus. Gražiuoju susitarti nepavyko ir policininkams – išvesdinti iš salės prireikė net keturių pareigūnų.

Skyrė baudą

Išvesdintas iš salės 46-erių vyras iškart nuskubėjo pas medikus ir mėgino įrodyti, kad patyrė smurtą. Pastangos subliūško, o pačiam „narsuoliui” skirta maždaug pusantro šimto eurų bauda už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą.

M. Aleksiūnas policijos sprendimą apskundė teismui irpraėjusį penktadienį vykusio  posėdžio metu bandė pateikti savo įvykių versiją. Buvęs politikas nekaltai vartė akis ir mėgino dėtis „nežiniuku”. Tikino nesupratęs, kad Savivaldybės atstovai gražiuoju prašė palikti salę. Be to, nors neseniai pats skundėsi pareigūnų smurtu, teisme apvertė plokštelę. Girdi, iš Savivaldybės išėjo pats. Tik negalėjo paaiškinti, kam prireikė net keturių, iš visų pusių apsupusių pareigūnų, todėl skundėsi patyręs smurtą.

Beje, į teismo posėdį iškviestas policijos pareigūnas užsiminė, kad M. Aleksiūno nuotykiai Savivaldybėje bauda gali ir nesibaigti. Byla gresia ir už melagingus kaltinimus dėl policijos pareigūnų veiksmų.

Teismai – vienas po kito

Savo kaltės nepripažinęs M. Aleksiūnas dar bandė sugraudinti ir teisėją. Skundėsi, kad „Sodra“ už skolas ištuština jo sąskaitą banke, o Savivaldybė jam, kaip socialiai remtinam, neskiria antro nemokamo advokato. Kam prireikė antro advokato?

Paaiškėjo, kad nemokamą teisinę gynybą Savivaldybė jam jau skyrė kitoje, išvakarėse nagrinėtoje byloje. Šioje byloje buvusiam politikui pateiktas 2000 eurų ieškinys už tikrovės neatitinkančios, asmens garbę ir orumą menkinančios informacijos paskelbimą– Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas siekia įrodyti, kad vienas M.Aleksiūno žygis į jo vadovaujamą medicinos įstaigą paveikė jo reputaciją. VšĮ „Radviliškio ligoninė“ informavo, kad ankstesnėje byloje žala nėra pilnai atlyginta.

Tačiau tuo ekspolitiko „nuotykiai“ su teisėtvarka nesibaigia.

Skundai ir naujos bylos

Radviliškiečiams ne naujiena, kad prieš mėnesį pagaliau oficialiai įsidarbinęs M. Aleksiūnas nesikuklina dalindamas „epitetus” jam neįtinkantiems asmenims. Ne tik epitetus, bet ir medicinines diagnozes. Vieną išvadino impotentu (asmuo turintis lytinę negalią), kitą – imbecilu (imbecilizmas – vidutinis protinis atsilikimas, tokie asmenys laikomi teisiškai nepakaltinamais, jiems neišduodamas vairuotojo pažymėjimas, nesuteikiama teisė tuoktis). Tad nenuostabu, kad 46-erių metų vyras buvo apdovanotas „bauda“ už asmens įžeidimą. Maža to, šiomis dienomis M. Aleksiūno laukia dar pora apklausų teisėsaugos institucijose.Apie tai jis prisipažino pats, derinant naujo teismo posėdžio datą dėl pareigūnų skirtos baudos.

Teistas už smurtinį nusikaltimą

Prieš porą metų M. Aleksiūnas mėgino ir politiko karjerą. Bandė prasibrauti į Seimą kaip Centro partijos – tautininkų atstovas. Vienmandatėje Radviliškio – Tytuvėnų rinkimų apygardoje liko kandidatų sąrašo uodegoje. Patyręs nesėkmę, mėgino skųsti konkurentus, tačiau nieko nepešė. Netrukus po nesėkmingų rinkimų pats sulaukė Temidės kirčio.

Teismas M. Aleksiūną nuteisė už ligoninės darbuotojo sumušimą, skyrė 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir priteisė beveik du tūkstančius eurų – atlyginti padarytą žalą ir teismo išlaidas.

Ekspolitikas kaltės nepripažino ir bandė užginčyti teismo sprendimą. Bandymai neišdegė. Neatlygino ir visos patirtos žalos, todėl iki šiol tebėra antstolių akiratyje.

Į paklausimus neatsakė

Apie tai, kokiose bylose tenka trinti kelnes, ar atlygino žalą, dėl ko itin dažnai pažeidinėja įstatymus bei panašių dalykų redakcija užklausė patį teismuose laiką leidžiantį M. Aleksiūną, išsiųsdama net du paklausimus jo oficialiai skelbiamu elektroniniu paštu, tačiau per beveik dešimtį dienų nuo užklausimų pateikimo jokio atsakymo negavo. Ką apie tai galvoja pats žurnalistu prisistatantis įstatymų pažeidėjas, tenka tik spėlioti…

Genovaitė Kubilienė

Už smurtinį nusikaltimą teistas ekspolitikas Marius Aleksiūnas vėl trina teismo suolą

Total
14
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts