Naujas knygnešystės ženklas Baisogaloje

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena, pagerbiant Jurgį Bielinį  (kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio gimimo diena (1846 m.). Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.
Suvokiant, kokių aukų pareikalavo knygnešystės veikla spaudos draudimo laikotarpiu, sunkiai pateisinamas smarkiai sumažėjęs skaitomumas mūsų dienomis. Dar daugiau – mūsų namuose nebelieka vietos knygai. Nemažai šeimų stengiasi atsikratyti daug metų namuose kauptų knygų kaip bereikalingo balasto. Garsus indų rašytojas Rabindranatas Tagorė yra pasakęs: „Knyga – tai raktas į pasaulio širdį“. Atrodo, kad tą raktą esame pametę.  Jeigu taip, knygnešystės poreikis vėl atgimsta.
Savotiškas knygnešystės aktas yra šalyje sparčiai plintantis lauko bibliotekėlių tinklas. Tikėtina, kad ši priemonė didins susidomėjimą knyga, skaitomumą.
„Imantuose“ jau prieš dvejus metus bendruomenės narys meistras Skirmantas Kazincas pagamino gražų „Knygų namą“. Bibliotekėlė jaukiai prisiglaudė bendruomenės amatų kiemelyje. Šiemet, Knygnešio dienos šventės metu, prie Baisogalos kultūros centro atidengta kito „Imantų“ meistro – Dainiaus Vaitkevičiaus – pagaminta bibliotekėlė, į kurią renginio dalyviai, vaikai ir suaugusieji, sukrovė savo dovanojamas knygas.
Kaip teigia Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, rajone jau yra keturios tokios bibliotekėlės, dvi iš jų – Baisogaloje, dar dvi ruošiamasi atidaryti.
Knygos žygis pas skaitytojus, tikėkime, vėl prasideda.

Regina Vaitkevičienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts