Socialiniai tinklai

Aktualijos

Naujas knygnešystės ženklas Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena, pagerbiant Jurgį Bielinį  (kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio gimimo diena (1846 m.). Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai.
Suvokiant, kokių aukų pareikalavo knygnešystės veikla spaudos draudimo laikotarpiu, sunkiai pateisinamas smarkiai sumažėjęs skaitomumas mūsų dienomis. Dar daugiau – mūsų namuose nebelieka vietos knygai. Nemažai šeimų stengiasi atsikratyti daug metų namuose kauptų knygų kaip bereikalingo balasto. Garsus indų rašytojas Rabindranatas Tagorė yra pasakęs: „Knyga – tai raktas į pasaulio širdį“. Atrodo, kad tą raktą esame pametę.  Jeigu taip, knygnešystės poreikis vėl atgimsta.
Savotiškas knygnešystės aktas yra šalyje sparčiai plintantis lauko bibliotekėlių tinklas. Tikėtina, kad ši priemonė didins susidomėjimą knyga, skaitomumą.
„Imantuose“ jau prieš dvejus metus bendruomenės narys meistras Skirmantas Kazincas pagamino gražų „Knygų namą“. Bibliotekėlė jaukiai prisiglaudė bendruomenės amatų kiemelyje. Šiemet, Knygnešio dienos šventės metu, prie Baisogalos kultūros centro atidengta kito „Imantų“ meistro – Dainiaus Vaitkevičiaus – pagaminta bibliotekėlė, į kurią renginio dalyviai, vaikai ir suaugusieji, sukrovė savo dovanojamas knygas.
Kaip teigia Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, rajone jau yra keturios tokios bibliotekėlės, dvi iš jų – Baisogaloje, dar dvi ruošiamasi atidaryti.
Knygos žygis pas skaitytojus, tikėkime, vėl prasideda.

Regina Vaitkevičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019