Socialiniai tinklai

Aktualijos

Molinės Radviliškio ligoninės kojos

Avatar

Paskelbta

data

Kažkada seniai, seniai gyveno jaunas princas, kuris tikėjo viskuo, išskyrus tris dalykus: jis netikėjo, kad egzistuoja salos, netikėjo, kad yra princesės ir netikėjo Dievu. Taip rašė D. Faulzas, kurio „Magą“ kadaise išverčiau į lietuvių kalbą. Asmeniškai aš tikiu, jog yra Dievas ir mūzos. Dievas sujaukia mūsų planus, o mūzos priverčia tikėti pačiais įvairiausiais dalykais ir juos aprašyti. Nuo jų ir pradėsiu.

Pradžia

Jai pasiskolinau oficioze aprašytas Radviliškio ligoninės vertybes. Jomis naudosiuosi ir toliau. Pirmoji vertybinė ligoninės maksima (taisyklė) skelbia: „Mes  kartu stipresni. Kuo daugiau bendradarbiaujame, tuo esame efektyvesni. Kai gerai suprantame savo galimybes – esame nesustabdomi“. Aš  ne Faulzo princas ir tikiu, kad stabdžiai egzistuoja. Visiems, man taip pat. Tai, ką dabar perskaitysite, turėjo būti eiline mano skilties dalimi, bet ją suardžiau ir patalpinau į atskirą straipsnį, kurį galvojau pavadinti „Vytauto nuotykiai Radviliškio ligoninėje“, pagal panašaus pavadinimo anglų komediją. Čia raktinis žodis „komedija“.

Birželio 17 d., vykdydamas gydytojo nurodymus, po pasiruošimo 11 val. pasirodau Radviliškio ligoninės priėmimo skyriuje. Malonios seselės (man žodis slaugytojos bjaurus) priima dokumentus, užpildo ligos istoriją, matuoja kraujospūdį ir atlieka kitus dalykus, pranešdamos, jog palydės į chirurginį skyrių. Aplink darbymetis kaip kino filme „Ligoninės priimamasis“. Ypač gausu jogų, sumaniusių vaikščioti ar kitaip naudotis surūdijusiais vinimis. Chirurginis skyrius – žavinga seselė nuveda į palatą, duoda pasirašyti privalomus dokumentus  ir informuoja apie lašinę, aprangos pokyčius. Viskas, kaip ir priklauso, tik „suknelė“, kurią turėjau apsivilkti, pasenusio, primityvaus ligoninės fasono. Jos privalumas – po ja nereikalingi apatiniai. Guliu, nuobodžiauju, stebiu aprūdijusius radiatorius, suskilusias sienas, sovietmetį menančius šviestuvus. Šilta, laša lašinės turinys, musės nekanda. Kelis kartus aplanko seselė, papildomai informuodama, kur surasti patogumus ir kam reikalinga lašinė. Beje, tualete popieriaus nėra, bet įspėtas servetėlėmis pasirūpinau pats. Guliu, o mintyse rašau.

Rašymas

„Mes didžiuojamės savo pasiekimais ir su užsidegimu siekiame naujų tikslų. Mes esame drąsūs, nebijome prisiimti didesnių įsipareigojimų, norime mokytis ir tobulėti“.

Iš Radviliškio ligoninės vertybių

Aš dar drąsesnis ir pasiruošęs padėti mokytis ir tobulėti. Su tradiciniu ligoninės skurdu (net nėra tualetinio popieriaus) pažįstamas, pacientų kultūra  žinoma. Tad nieko naujo. Stebiu ligoninės kieme žaidžiančius vaikus, į pabaigą eina „2 OHO“ galvosūkių ir kryžiažodžių žurnalas. Pasiutusiai norisi gerti, nors žinau – nevalia. Palengva bėga laikas ir senka kantrybė. Artėja 16 – a  valanda. Nusprendęs, kad esu pamirštas gydytojo, sugrįžtu į savo aprangą ir traukiu namų link, nusiteikęs tarti porą šiltų žodžių skyriaus vedėjui. Jo nėra. Tuomet pagalvoju apie atsisveikinimo vizitą pas ligoninės direktorių. Jo taip pat nėra. Audienciją suteikia jo pavaduotojas. Jam bandau paaiškinti visą situaciją, akcentuodamas, kad neaplankė gydytojas, nesuteikė informacijos apie gydymo planą ir eigą bei, ko gero, pamiršo apie mano egzistenciją palatoje. Pavaduotojas emocingai tvirtina, jog esu melagis, iš rankos kyšo kateteris, tad tikrai nebuvau paliktas kaip kokia plastikinė vėjo blaškoma pirštinė prie prekybos centro (pirštinė – mano kūryba). Pavaduotojas kažkam skambina, praneša, kad gydytojas yra įsižeidęs ir pasiūlo sugrįžti į skyrių, bent kateterio pašalinimui. Manau, dabar pats metas paaiškinti, kas sukėlė mano nepasitenkinimą, t. y. pažvelgti į jo šaknis.

Nepasitenkinimo šaknys

„Mes esame atsakingi už savo darbus, sprendimus. Dirbame principingai, pareigingai, taip, kad galėtume didžiuotis savo įstaiga ir jos veikla“

Radviliškio ligoninės vertybės

Šiaip  manau, jog mano nepasitenkinimo šaknys – ne tualetinio popieriaus stygiuje  ar  apleistoje aplinkoje. Jos mano naivume. Aš, kvailys, visą laiką galvojau, kad palaton paguldytą ligonį aplanko gydytojas, trumpai informuoja apie ligą, gydymą, rekomendacijas pooperaciniam laikotarpiui bei numatomą operacijos laiką. Suprantu, kad operacijos – ne  šveicariškas laikrodis. Pasitaiko visko, bet niekas netrukdo apie tai informuoti paciento. Šiltas medikų  žodis, dėmesys daro stebuklus, nuimdamas nerimą, suteikdamas laukimui prasmę, neleidžiančią žmogui jaustis nereikšmingu statistiniu paslaugų gavėju. Teko girdėti pasakojimus, jog aukštesnio lygio gydymo įstaigose pas pacientus į palatas užsuka medicinos šviesuliai, med. mokslų daktarai, profesoriai. Būdamas naivuoliu įsivaizdavau, kad  ir Radviliškio ligoninėje  veikia panaši informavimo sistema. Apie privačias gydymo įstaigas, į kurias jau galvojau kreiptis, net nerašau, nes tai nepalyginama. Ten pacientą gerbia, parodo dėmesį, suteikia visą reikiamą informaciją. Puikiai suvokiu, jog medikų darbo krūvis Radviliškio ligoninėje milžiniškas, bet reikiamą informaciją gydytojo nurodymu galėtų suteikti med. seserys. Kad ir elementarią: „Gydytojas užsiėmęs, atsiprašome, jums teks palaukti, gal norėtumėte pasižiūrėti  TV (jų Radviliškio ligoninės palatose nėra), paskaityti naujausius laikraščius?“ Ligonis nusiramintų, nusiteiktų neišvengiamybei susitaikydamas su įvykių eiga

Įvykių eiga

„Mes norime būti sąžiningi ir skaidrūs visame, ką darome. Mes pasitikime vienas kitu ir tikime savo misijos svarba. Geriausi santykiai paremti abipusiu supratimu ir pagarba“.

Radviliškio ligoninės vertybės

Štai šių deklaruojamų vertybių aš labiausiai pasigedau. Ypač po to, kai ligoninės direktoriaus pavaduotojas pavadino melagiu. „Radviliškio krašte“ savo „Pastebėjimų ir pamąstymų“ skiltį rašau nuo 2014 m. Per tą laiką niekas neapkaltino melu. Beje, sutinku, kad savo elgesiu pažeidžiau hospitalizacijos tvarką, bet  nesijaučiu kaltu, nes po mano demaršo įvykiai įgavo kosminį greitį. Skyriuje operatyviai sulaukiau operacinės komandos. Turėjau sugrįžti į „suknelę“ ir po kelių minučių atsidūriau operacinėje su galimybe stebėti operacijos eigą monitoriuje ir bendrauti su medikais. Po 17 – os valandos jau buvau namuose. Tai faktai. Jeigu manote, kad esu panašių skandalų mėgėjas – apsirinkate. Jie ir kiti nesusipratimai nereikalingi nei man, nei ligoninės personalui. Suokalbių teorijų mėgėjus įspėju, jei manote, kad buvau priverstas laukti nežinioje dėl pakištukės – apsirinkate. Taip galvoti nesąmonė. Birželio 19 d. Radviliškio ligoninės direktoriaus kabinete pabendravau ir su operavusiu gydytoju ir direktoriumi. Bendra mūsų visų išvada – komunikacijos defektas. Rašinio esmė – informuoti apie tai, su kuo galite susidurti Radviliškio, ir ne tik, ligoninėje. Aš asmeniškai netikiu, kad valdant dabartiniam merui situacija ligoninėje kardinaliai pasikeis. Kaip bus iš tikro, parodys laikas. O Dievas ir mūzos yra. Tai jų pagalba oficioze radau anoniminio autoriaus straipsnį apie Radviliškio ligoninę, iš kurio pasiskolinau ligoninės vertybes ir sukūriau rašiniui pavadinimą.

Vytautas MikalauskisKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019