Socialiniai tinklai

Aktualijos

Minaičiuose paminėta Valstybės atkūrimo diena

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Minaičių kaime tradiciškai pagerbti 1949 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės deklaracijos signatarai, paminėta Valstybės atkūrimo diena.

Iškilmingame minėjime pagerbti partizanai

Prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memorialo, Miknių – Petrėčių sodyboje, Krašto apsaugos atstovai, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, šauliai, svečiai iš Vilniaus bei nemažas būrys Radviliškio rajono gyventojų paminėjo 68 – ąsias 1949 metų vasario 16-osios Deklaracijos pasirašymo metines.

Su Lietuvos valstybės atkūrimo 99-osioms ir 68-osioms Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo metinėmis susirinkusius pasveikino Seimo nariai, rajono vadovai.

Iškilmingame renginyje buvo perskaitytos ištraukos iš 1949 metų vasario 16 dienos Deklaracijos. Tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, nuaidėjo trijų šūvių salvės, skirtos Lietuvos valstybei, Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei, 1949 metų vasario 16-osios deklaracijos signatarams.

Iškilmingo minėjimo dalyviai prisiminė skaudžias istorijos akimirkas. „Mano tėvą, partizaną Adolfą Ramanauską, suėmė, metus žvėriškai kankino, po to sušaudė. Šiandien aš neturiu net jo kapo“,- sakė partizano A. Ramanausko dukra Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė.

Lietuvos Laisvės kovotojų, partizanų vardu susirinkusiuosius pasveikino Atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos štabo viršininkas, Vyčio Kryžiaus kavalierius Vytautas Balsys. Savo kalboje jis pabrėžė, kad partizanų kova dar nesibaigė, reikia kovoti su Lietuvoje klestinčia korupcija, kitomis negerovėmis.

Šventėje – deklaracijos pasirašymo inscenizacija

Šventės dalyvius sudomino prie atkurtos LLKS Tarybos vadavietės Šiaulių dramos teatro aktorių ir rekonstruktorių klubo „Partizanas“ inscenizuotas Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, kai buvo pasirašyta Deklaracija. Ši Deklaracija sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo pagrindą.

Apie deklaracijos pasirašymą šventės dalyviams papasakojo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento vyriausiasis specialistas, istorikas Darius Juodis.

Šios inscenizacijos režisierius – Juozas Žibūda, sumanymo autoriai – Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai.

Aktoriai, susėdę aplink stalą, kalbėjo apie Deklaracijos svarbą, jos reikalingumą ir kiek pasiginčiję ją pasirašė. Beje, inscenizacijoje vadai  vienas į kitą kreipėsi labai pagarbiai – „tamsta“, demonstruodami pagarbą vienas kitam, išsilavinimą.

Pasiūlyta pramogų

Po oficialios šventės dalies buvo uždegtas Vienybės laužas.

Šventės dalyviai, ypač jaunimas, domėjosi Oro gynybos bataliono surengtą karinės technikos ekspoziciją, domėjosi net karinės technikos kainomis. Akies taiklumą renginio dalyviai galėjo išbandyti generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-os rinktinės organizuotose šaudymo pneumatiniais šautuvais varžybose.

Praalkusieji buvo vaišinami koše, arbata.

Šventėje dalyvavo būrelis „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų, atvykusių paminėti Valstybės atkūrimo dienos.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi