Socialiniai tinklai

Aktualijos

Minaičiuose paminėta Valstybės atkūrimo diena

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Minaičių kaime tradiciškai pagerbti 1949 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės deklaracijos signatarai, paminėta Valstybės atkūrimo diena.

Iškilmingame minėjime pagerbti partizanai

Prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memorialo, Miknių – Petrėčių sodyboje, Krašto apsaugos atstovai, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, šauliai, svečiai iš Vilniaus bei nemažas būrys Radviliškio rajono gyventojų paminėjo 68 – ąsias 1949 metų vasario 16-osios Deklaracijos pasirašymo metines.

Su Lietuvos valstybės atkūrimo 99-osioms ir 68-osioms Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo metinėmis susirinkusius pasveikino Seimo nariai, rajono vadovai.

Iškilmingame renginyje buvo perskaitytos ištraukos iš 1949 metų vasario 16 dienos Deklaracijos. Tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, nuaidėjo trijų šūvių salvės, skirtos Lietuvos valstybei, Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei, 1949 metų vasario 16-osios deklaracijos signatarams.

Iškilmingo minėjimo dalyviai prisiminė skaudžias istorijos akimirkas. „Mano tėvą, partizaną Adolfą Ramanauską, suėmė, metus žvėriškai kankino, po to sušaudė. Šiandien aš neturiu net jo kapo“,- sakė partizano A. Ramanausko dukra Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė.

Lietuvos Laisvės kovotojų, partizanų vardu susirinkusiuosius pasveikino Atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos štabo viršininkas, Vyčio Kryžiaus kavalierius Vytautas Balsys. Savo kalboje jis pabrėžė, kad partizanų kova dar nesibaigė, reikia kovoti su Lietuvoje klestinčia korupcija, kitomis negerovėmis.

Šventėje – deklaracijos pasirašymo inscenizacija

Šventės dalyvius sudomino prie atkurtos LLKS Tarybos vadavietės Šiaulių dramos teatro aktorių ir rekonstruktorių klubo „Partizanas“ inscenizuotas Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, kai buvo pasirašyta Deklaracija. Ši Deklaracija sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo pagrindą.

Apie deklaracijos pasirašymą šventės dalyviams papasakojo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento vyriausiasis specialistas, istorikas Darius Juodis.

Šios inscenizacijos režisierius – Juozas Žibūda, sumanymo autoriai – Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai.

Aktoriai, susėdę aplink stalą, kalbėjo apie Deklaracijos svarbą, jos reikalingumą ir kiek pasiginčiję ją pasirašė. Beje, inscenizacijoje vadai  vienas į kitą kreipėsi labai pagarbiai – „tamsta“, demonstruodami pagarbą vienas kitam, išsilavinimą.

Pasiūlyta pramogų

Po oficialios šventės dalies buvo uždegtas Vienybės laužas.

Šventės dalyviai, ypač jaunimas, domėjosi Oro gynybos bataliono surengtą karinės technikos ekspoziciją, domėjosi net karinės technikos kainomis. Akies taiklumą renginio dalyviai galėjo išbandyti generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-os rinktinės organizuotose šaudymo pneumatiniais šautuvais varžybose.

Praalkusieji buvo vaišinami koše, arbata.

Šventėje dalyvavo būrelis „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų, atvykusių paminėti Valstybės atkūrimo dienos.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019