Mero arogancija ir patyčios peržengia visas ribas

Po lapkričio mėnesio vykusio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kaip paprastai, posėdžio pabaigoje Tarybos nariai užduoda klausimus skyrių vedėjams, rajono vadovams.

Meras nežino, kas vadovauja TS-LKD parijai

Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius pasiteiravo mero Kazimiero Račkauskio, kodėl netvarkomi jau nepravažiuojamais tapę rajono keliai. Gyventojai beveik kasdien socialiniuose tinkluose viešina duobėtų kelių nuotraukas, o savivaldybės vadovai nei piršto nepajudina, kad jie bent kiek nors būtų aptvarkyti.

Į šį klausimą meras atsakė su jam būdinga pašaipa:
„LR Seime, Ekonomikos komiteto posėdžio metu, buvo pasiūlyta 217 mln. skirti regionų keliams, tačiau jūsų vadovaujamų konservatorių atstovas Seime balsavo prieš. Sudėtinga tvarkyti kelius, kai jūsų atstovai neskiria pinigų rajonui“.

Mero atsakymas tikrai šokiravo kai kuriuos Tarybos narius – jis turbūt nežino, kad konservatorių partijos vadovas Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, o ne Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Lipnevičius.

Į nuolat mero svaidomas strėles opozicijoje esančių konservatorių pusėn sureagavo Tarybos narė Jolanta Margaitienė:
„Mere, jeigu turite klausimų Tarybos nariams konservatoriams, tai ir užduokite. Neetiška taip kalbėti apie Seimo narį Antaną Čepononį, kuris savivaldybei vadovavo ilgus metus. Einame demokratišku keliu, susikalbėjimas turėtų liesti ir Tarybos narių etišką elgesį“.

J. Margaitienė dar pasiteiravo mero:
„Ar ketinate viešinti mero potvarkius? Dabar turite galią atleisti įstaigos vadovus kaip netekusius mero pasitikėjimo ir Tarybos nariai turėtų žinoti apie jūsų sprendimus“.
Į šį paklausimą meras atsakė: „Pasvarstysime apie šią galimybę“.

Taigi įdomu, ar meras eis demokratišku keliu ir viešins savo potvarkius, ar stengsis rajone įvesti režimą „Meras visada teisus ir daro, ką nori“?

Rajono vadovo ir jo komandos nekompetencija stebina

Tarybos narys socialdemokratas Saulius Luščikas, kuris dėl neetiško elgesio komitetų posėdžių metu jau ne kartą buvo svarstytas Etikos komisijoje, ir po posėdžio galimai mero paliepimu uždavė klausimą:
„Ar Gediminas Lipnevičius yra opozicijos lyderis, ar ne?“

Į šį klausimą bandė atsakyti meras: „Opozicija turi būti visų frakcijų ir narių, nesančių pozicijoje, visuma. Iš opozicijos programos nesulaukiau puse metų. Faktas, kad jeigu opozicinės frakcijos nėra, jos lyderis nėra deklaruojamas“.

Į mero kandų atsakymą karštai sureagavo G. Lipnevičius:
„Kadangi meras šmeižia ir interpretuoja faktus, informuoju visus kolegas Tarybos narius. Buvo pateikti visi dokumentai dėl opozicijos frakcijos, pagal įstatymą pateiktos veiklos kryptys, nieko papildomo neteiksime. Keista, kad prieš puse metų buvo pateikti dokumentai, jie derinti su savivaldybės juristu, o po pusės metų administracija pabudo iš letargo miego ir neberanda dokumentų. Tokia jūsų ir jūsų komandos nekompetencija peržengia visas ribas. Trūksta žodžių.

Mere, tikrai nesiliaujate stebinti. Žurnalistus išvadinate neišsiblaiviusiais, 56 mokytojus išvadinote nesusipratėliais, mane įvardijote kaip Seimo konservatorių vadovą. Ar neperkaitote savo poilsinėje kelionėje? O gal taip socialdemokratai keršija už nuoskaudas?“

Meras K. Račkauskis Tarybos posėdžio pabaigoje replikavo, kalbėdamas apie V. Kudirkos progimnazijos direktorę Rasą Dagienę: „Gėda, kad rajone turime tokių vadovų, kurie tyčiojasi iš kitų, žemina“.

Tačiau pats meras yra kaltinamas mobingu prieš savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovaujančius darbuotojus. Negana to, pats meras nepraleidžia progos pasityčioti iš opozicijoje esančių Tarybos narių, jam neįtikusių įstaigų vadovų ne tik posėdžiuose, bet ir pasisakymuose jam palankioje spaudoje, viešuose renginiuose.  

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts