Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikos gimnazija pasiruošus iššūkiams ir pokyčiui

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Lizdeikos gimnazija – atvira pokyčiams ir nuolat ieško būdų, kaip stiprinti mokinių motyvaciją ir siekti pažangos. Nuotolinio mokymo(-si) formatas suteikė nesitikėtų galimybių. Viena iš jų – daugiau laiko skirti individualiam darbui su mokiniais, kita – lanksčiai derinti mokymo(-si) laiką. Tačiau pasikeitęs ugdymo organizavimo formatas atskleidė ir mūsų silpnąsias vietas, tokias, kaip poreikį stiprinti mokymosi mokytis, integruoto ugdymo bei kritinio mąstymo kompetencijas. Šitie pastebėjimai bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dokumentai privertė Lizdeikos gimnazijos pedagoginę bendruomenę susiburti ir parengti ugdymo(-si) planą efektyviam mokslo metų užbaigimui. Buvo nutarta organizuoti projektines veiklas, kurios buvo nukreiptos į integruoto bei patyriminio mokymo(-si) metodiką.

Neatitoldami nuo ugdymo turinio, susiintegravę pedagogai pateikė ilgą ir įdomų sąrašą projektinių temų iš visų mokamųjų dalykų, iš kurių mokiniai patys galėjo rinktis. Mokytojų profesinį pozityvumą ir profesionalumą vėlgi įrodė įdomių projektų turinys ir netradicinė dalykų integracija. Be to, mokinių ir mokytojų refleksija įrodė, kad buvo pasirinktos tinkamos birželio veiklos, o vieno projekto „Iššūkis – 10 000 žingsnių kasdien“ populiarumas pritraukė net 80 mokinių. Įveikdami 10 000 žingsnelių, mokiniai atlikinėjo istorijos, geografijos bei dorinio ugdymo užduotis.

Projektinių veiklų pasirinkimas įrodė, kad didelė mokinių dalis rinkosi projektus pagal savo interesus ir poreikius. Nustebino tai, kad mokiniai nesivaikė savo draugų interesų ir poreikių. Ši patirtis įrodė, kad paaugliai tampa brandesni ir turi savo nuomonę. Todėl gimnazija ryžosi pateikti naują idėją būsimiems pirmokams.

Kitus mokslo metus pirmokai pradės mokytis pagal pačių pasirinktą ugdymosi turinį, žinoma, išlaikant privalomuosius mokymosi dalykus bei jiems mokytis skirtas valandas. Pirmokų gimnazistų pasirenkamųjų dalykų turinys išsiplėtė į realinio, humanitarinio, socialinio bei gamtamokslinio ugdymo sritis. Tai puiki galimybė pasitikrinti savo galimybes, išsiaiškinti poreikius bei atskleisti savo interesus. Šio ugdymo organizavimas suteiks daugiau galimybių pasinerti į patirtinio mokymos(-si) metodiką.

Lizdeikos gimnazija nuolat ieško būdų, kad ugdymosi turinys ir metodai atlieptų kiekvieno vaiko galimybes, poreikius bei norus, kad mokiniai laužytų stereotipus apie mokymosi siaubus ir nenorą eiti į mokyklą. Įgyvendindami Gerosios mokyklos koncepciją, tikimės surasti pačius tinkamiausius metodus bei aplinkas, kuriose mūsų mokiniai pasieks geriausius ugdymosi rezultatus, taps atsakingais ir empatiškais savo bendruomenės, šalies, Europos ir pasaulio piliečiais, įgiję XXI amžiaus žmogui sėkmingai būčiai bei ateities veikloms reikalingas kompetencijas.

Skirmantė Petraitienė

Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019