Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ligoninėje receptas – skiautelė nuo vaistų dėžutės

Avatar

Paskelbta

data

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją ne kartą kreipėsi Radviliškio bei kitų rajonų gyventojai, kurių artimieji slaugomi bei gydomi VšĮ Radviliškio ligoninė Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, dėl vaistų skyrimo tvarkos.

„Atvykę aplankyti artimojo, gulinčio Radviliškio ligoninės Slaugos skyriuje, buvome šokiruoti – slaugytoja, nuo vaistų dėžutės nuplėšusi lapelį su jų pavadinimu, paliepė tokių pat vaistų nupirkti mūsų ligoniui. Šiame skyriuje kažkokia „Balanos gadynė“ – juk paprastai gydymo įstaigose ligoniams reikalingi vaistai skiriami civilizuotai – jiems yra išrašomi receptai“,- sakė į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją užsukę rajono gyventojai.

Tokia vaistų „skyrimo“ praktika Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, pasirodo, vis dar klesti, nors visai dar neseniai „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, susitikime su gyventojais, bendruomenės
pirmininko bei Tarybos nario G. Lipnevičiaus paklaustas, Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas „dievagojosi“, kad visi vaistai jau skiriami tvarkingai – jiems išrašomi receptai: „Tokia ydinga praktika Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje jau panaikinta, visiems vaistams išrašomi receptai“. Tačiau realybė kitokia. Redakcija turi ne vieną tokį „vaistų išrašymo“ pavyzdį ligoninės Slaugos skyriuje, jie buvo parodyti ir
direktoriui, tačiau, pasirodo, seniai įsišaknijusios tradicijos taip lengvai nesikeičia…

Dėl vaistų „skyrimo“ ant skiaučių ligoninės direktoriaus atsakymas buvo toks: „Prašome pateikti konkrečius atvejus dėl iškilusių problemų. Slaugomų ligonių artimieji dėl Jūsų minimos problemos turėtų kreiptis į Radviliškio ligoninės administraciją“.

Radviliškio ligoninės vadovai turėtų susirūpinti, kodėl pacientų artimieji dėl iškilusių problemų kreipiasi į Tarybos narį ar savaitraščio redakciją, o ne į juos. Gal dėl to, kad ligoninės administracija yra nusivylę ir nebesitiki iš jos konkrečios pagalbos?

Ligoninės klientai, jei turite nusiskundimų, kreipkitės į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją, o mes tikrai informuosime ligoninės vadovus, Tarybos narius. Juk viešumas ne vienoje keblioje situacijoje yra
padėjęs.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Esate laisvai samdomas specialistas ir nežinote, kokį kompiuterį rinktis? Štai į ką verta atkreipti dėmesį

Avatar

Paskelbta

data

Statistika rodo, kad per pastaruosius metus sparčiai išaugo laisvai samdomų specialistų skaičius. Tai – IT srities specialistai, vaizdo, garso bei teksto turinio kūrėjai, dizaineriai, vertėjai, žurnalistai ir t.t.

Didžiajai daliai šių specialistų kompiuteris yra tiesiog būtinas darbo įrankis. Taigi, prireikus jo, natūraliai kyla klausimas: o kokį pasirinkti? Juk kompiuteriu teks naudotis kone kiekvieną dieną ir, tikėtina, net po keliolika valandų per parą, tad įrenginys iš tiesų turi puikiai atitikti visus įmanomus lūkesčius. Taigi, išsirinkti bus kur kas paprasčiau, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus.

Kaip žinia, nemaža dalį kompiuterių pasirinkimo sudaro stacionarūs įrenginiai. Belieka tik pridurti, kad tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas, kadangi stacionarūs kompiuteriai atrodo solidžiai, jais patogu naudotis, palaiko spartų darbo tempą, galima sutalpinti daug informacijos, tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vienos detalės – toks kompiuteriai geriausiai tiks tiems laisvai samdomiems specialistams, kurie visada dirba toje pačioje vietoje, pavyzdžiui, savo darbo kambaryje, studijoje ar kabinete. Jei jus domina stacionaraus kompiuterio įsigijimas, labai tikėtina, kad Pigu.lt tikrai rasite sau tinkamiausią variantą.

Visai kitaip reikėtų elgtis, t.y., įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, tuo atveju, jei jūs, kaip laisvai samdomas specialistas tikrai neapsiribojate viena darbo vieta, t.y., mėgstate dirbti ir savo namuose, ir studijoje, o ir į kavinę ar soda neretai išlekiate. Taigi, tokiu atveju tikrai neprašausite pro šalį, jei įsigysite nešiojamąjį, vos kelis kilogramus sveriantį kompiuterį, kurį paprastai ir lengvai galėsite transportuoti iš vienos vietos į kitą. Na, o kiekvienas norintis įsigyti aukštos kokybės nešiojamąjį kompiuterį turėtų spausti čia.

Tačiau ne tik statiškumas ar dinamiškumas yra kriterijai, į kuriuos verta atsižvelgti perkant kompiuterį – nepamirškite ir dar vienos svarbios detalės, tai – jūsų darbo pobūdis. Atsakykite į klausimą: kokios programos, funkcijos jums bus reikalingos, kad galėtumėte kokybiškai vykdyti savo pasirinktą veiklą? Sudarykite tikslų bei aiškų šių programų sąrašą ir ieškokite tokio kompiuterio, kuris galėtų pateisinti šiuos lūkesčius.

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad komfortas ir estetika – taip pat ne paskutinės svaros akcentai. Rinkdamiesi kompiuterį įvertinkite, ar juo bus patogu dirbti (tai yra ypač svarbu tuo atveju, jei neplanuojate apsiriboti viena darbo erdve). Taip pat svarbu rinktis sau patinkantį kompiuterį – kai pagrindinis darbo įrankis jums patiks, dirbti bus kur kas maloniau.

Laisvai samdomų specialistų darbas tikrai neatsiejamas nuo įvairių iššūkių. Vienas iš jų yra tas, kad visomis darbui reikalingomis priemonėmis, nuo rašiklio iki automobilio turi pasirūpinti pats specialistas. Kompiuteris – taip pat ne išimtis, patys turėsite jį įsigyti. Tad tikimės, kad įvertinus šiuos patarimus išsirinkti tinkamiausią kompiuterį bus kur kas paprasčiau. Linkime sėkmingų pasirinkimo ir produktyvaus, malonaus darbo.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Išėjusi iš namų-dingo be žinios

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 20 d. 18.00 val. Radviliškyje, Trakų g., iš namų išėjo
mergina, gimusi 2005 m., ir dingo be žinios.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019