Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lietuvos 100-mečiui skirtas respublikinis šaškių turnyras Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 16-oji Pociūnėliuose tradiciškai paminėta respublikiniu šaškių turnyru. Simboliška, kad šiais metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, turnyre dalyvavo lygiai šimtas šaškininkų iš įvairių mūsų šalies miestų bei miestelių.

 

Renginio pradžioje sugiedota Vinco Kudirkos ,,Tautiška giesmė“. Šaškių turnyro organizatorius – Skėmių seniūnijos sporto metodininkas Arūnas Čižauskas – pasidžiaugė, kad atvyko net 25 komandos, nuoširdžiai dėkojo visiems, nutarusiems Lietuvos 100-metį paminėti savo žaidimu, panorusiems šią ypatingą dieną prasmingai praleisti Pociūnėliuose. Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas susirinkusiuosius pasveikino svarbios mūsų valstybei dienos proga, žaidėjams palinkėjo sėkmės šaškių varžybose. Svečias specialiu Lietuvos 100-mečio ženkleliu už pasiaukojančią ir aktyvią sportinę veiklą apdovanojo sporto metodininką Arūną Čižauską, paliko dovanų nugalėtojams. Šaškininkus pasveikino Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė. Ji įteikė padėkas turnyro organizatoriui Arūnui Čižauskui bei nuolatiniam renginio rėmėjui verslininkui Aurelijui Sadzevičiui. Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Danguolė Garuckienė visiems palinkėjo sėkmės ir sveikatos, pakvietė vaišintis Pociūnėliuose spaustomis obuolių sultimis, džiovintais vaisiais, kitais skanumynais. Po saldžią dovanėlę ji įteikė pociūnėliečiams Algimantui Šemežiui, Aurelijui Sadzevičiui ir Arūnui Čižauskui, kurie nuolat garsina Pociūnėlius Lietuvoje, dalyvaudami šaškių turnyruose.

Šaškių turnyras Pociūnėlių kultūros namuose tęsėsi kelias valandas. Varžėsi žaidėjai iš Alytaus, Šiaulių, Panevėžio, Kupiškio, Pakruojo, Vilniaus, Biržų, Elektrėnų, Telšių, Klaipėdos, Marijampolės, Titonių, Švėkšnos, Kaišiadorių, Deltuvos, Joniškio, Kuršėnų, Pasvalio, Subačiaus, Pociūnėlių ir kitų vietovių. Turnyrui pasibaigus, taurėmis, medaliai bei diplomais apdovanota daug žaidėjų. Pirmasis apdovanojimas skirtas jauniausiai žaidėjai Jorei Sketerskaitei (,,Dubysos“ II komanda). Pagerbtas vyriausias šaškininkas – Reinoldas  Petras Bačianskas iš Elektrėnų.

Apdovanoti geriausiai žaidę vaikai: Astijus Ribokas iš Kupiškio ,,Merkurijaus“ (I vieta), Marfa Aleksiūnaitė iš ,,Dubysos“ I komandos (II vieta), Arijus Ribokas iš Kupiškio ,,Merkurijaus“ (III vieta). Komandiniame vaikų žaidime I vietą iškovojo ,,Dubysos“ I komanda, II vietą – Kupiškio ,,Merkurijus“, III vietą – ,,Dubysos“ II komanda. Moterų grupėje geriausiai žaidė Marfa Aleksiūnaitė (I vieta, Šiauliai), Sandra Laurutienė (II vieta, Šiauliai), Rita Kurulytė (III vieta, Subačiaus ,,Damos“).

Apdovanoti šaškininkai, kuriuos lydėjo sėkmė žaidžiant prie atskirų lentų. Prie 1 lentos sėkmingiausiai žaidė Sigitas Smaidrys iš Šiaulių, Saulius Gricius iš Klaipėdos, Kęstutis Blaževičius iš Kaišiadorių ,,Baltijos“, prie 2 lentos – Audrius Domarkas iš Marijampolės ,,Sūduvos“, Virgilijus Žutautas iš Vilniaus ,,Riešuto“, Valdas Veršulis iš Deltuvos, prie 3 lentos – Arūnas Bučinskas iš Šiaulių, Liutauras Šulga iš Vilniaus ,,Riešuto“, Antanas Damašas iš Pociūnėlių I komandos, prie 4 lentos – Žilvinas Mieldažys iš Vilniaus ,,Riešuto“, Vidmantas Ziezis iš Deltuvos, Saulius Urbonas iš Telšių ,,Smūgio“.

Komandiniame suaugusiųjų žaidime I vietą laimėjo Vilniaus ,,Riešuto“ komanda. II vietą iškovojo Šiaulių šaškininkai. III vietą užėmė Kaišiadorių ,,Baltija“. Komandoms nugalėtojoms įteiktos taurės, žaidėjai apdovanoti medaliais bei diplomais. Kiekvienai komandai atiteko po garbingą dovaną – Lietuvos Respublikos vėliavą, kurią atvežė Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas.

Respublikinis šaškių turnyras Pociūnėliuose, sukvietęs būrin entuziastingus žaidėjus iš visos Lietuvos, parodė, kad esama nemažai gabių šaškininkų, vieningų komandų, daug norinčių bendradarbiauti, mėgstančių bendrauti žmonių. Išties įdomiai, įsimintinai ir prasmingai praleista Vasario 16-oji!

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Karantinas pratęstas dar mėnesiui

Avatar

Paskelbta

data

Vyriausybė vasario 24 d.  nutarė pratęsti karantiną Lietuvoje iki kovo 31 dienos. Ministrų kabinetas nusprendė pratęsti ir gyventojų judėjimo ribojimą tarp savivaldybių iki kovo 15 dienos, tačiau kartu nutarta leisti gyventojams judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Keisti karantino režimą numatantį projektą pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Nutarimo projekte, kuriam pritarė ministrų kabinetas, nurodoma, kad karantino režimas šalyje pratęsiamas iki kovo 31 d. 24 val.
Pabrėžiama, kad dėl koronaviruso pandemijos epidemiologinė situacija tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje yra nepalanki. Dokumente akcentuojama, kad šalyje įvedus griežtas karantinos sąlygas, sergamumas COVID-19 liga yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius dar yra didelis.

SAM informavo, kad šią savaitę taip pat padidėjo hospitalizuojamų asmenų skaičius: šiuo metu iš viso ligoninėse hospitalizuota 1002 asmenų, iš jų 830 reikalingas gydymas deguonies terapija, 95 gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Vyriausybė  pritarė ir SAM siūlymui pratęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pratęsimui iki kovo 15 dienos 24 valandos. Tiesa, kartu ministrų kabinetas pritarė ir kitai iniciatyvai – nuo kitos savaites leidžiamas asmenų judėjimas tarp žiedinių savivaldybių. Taigi žmonės, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, galės judėti tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Ministrų kabinetas taip pat pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinis, partneris, vaikai, įvaikiai, sutuoktinio ar partnerio vaikai, tėvai, įtėviai, globėjai). Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojų problemos valdžiai – „dzin“

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono Šniūraičių kaimo gyventojai jaučiasi nesaugiai – per gyvenvietę nuolat nemažais greičiais važinėja sunkiasvorės mašinos. Norėdami apsaugoti savo bei savo vaikų gyvybes, šniūraitiškiai kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją prašydami per Šniūraičių gyvenvietę riboti sunkiasvorio transporto eismą, gyvenvietės ribose įrengti greičio mažinimo kalnelius.

Šniūraitiškių kreipimasis į savivaldybės administraciją

„Šniūraičių kaime, Radviliškio r., įsikūrus logistikos įmonei, ženkliai suintensyvėjo sunkiasvorio transporto judėjimas pagrindine gyvenvietės gatve (kelias 3412). Suintensyvėjus sunkiasvorio transporto judėjimui, gauti gyventojų nusiskundimai dėl pasikeitusios eismo padėties – kaimo gyventojus  trikdo susidariusi situacija, kadangi pastebima, jog sunkiasvorio transporto valdytojai dažnai pažeidžia saugaus eismo reikalavimus, viršijamas leistinas greitis, pavojingas manevravimas).
Pastebėta, jog prie pagrindinės gatvės yra įsikūrę kultūros namai, medicinos punktas, biblioteka, parduotuvės, autobusų stotelė, kurioje įvairaus amžiaus vaikai laukia mokyklinio autobuso bei kiti objektai. Ne visame kelio ruože yra pėsčiųjų takai, todėl pėstieji vaikšto ne tik šaligatviais, bet ir kelio dalimi.  Gatvė siaura, keliuose ruožuose, išvažiuojant iš šalutinių kelių į pagrindinį, yra prastas matomumas, be to, žiemos laikotarpiu dalį laiko kelio ruožas būna prastai apšviestas. Reaguodami į pasikeitusią eismo intensyvumo situaciją, gyventojai jaučiasi nesaugūs dėl savo ir savo vaikų saugumo. Seniau gyvenvietėje buvo sunkiasvorio transporto eismą ribojantys ženklai, kurie šiai dienai yra nuimti. Kaimo bendruomenei nėra žinoma, kieno iniciatyva šie ženklai buvo panaikinti, apie būsimus pakeitimus gyventojai nebuvo informuoti. Atsižvelgiant į aukščiau nurodytus faktus  ir matoma tendencija, kad ateityje sunkiasvorio transporto eismas tikrai nemažės, Šniūraičių kaimo gyventojai reikalauja uždrausti sunkiasvorio transporto judėjimą per gyvenvietę arba pritaikyti kitus ribojimus, kurie realiai padėtų spręsti susidariusią situaciją – galimus sprendimo būdus prašome suderinti su gyvenvietės atstovais“,- Šniūraičių kaimo gyventojų vardu į Radviliškio rajono savivaldybę  kreipėsi seniūnaitė Laima Mataitienė.

Į gyventojų pagalbos prašymą neatsižvelgta

Šniūraičių kaimo gyventojai tikėjosi, jog savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės J.Margaitienės imsis priemonių eismo saugumui per gyvenvietę užtikrinimui. Deja, jų viltims buvo lemta sudužti.  Direktorė J. Margaitienė, kaip visada, norėdama atsikratyti atsakomybės, šniūraitiškių raštą persiuntė Kelių direkcijai, tikėdamasi, jog problemą imsis spręsti kas nors ir be jos. Tačiau apsiriko. Pasak Kelių direkcijos, „kelio savininkas Vyriausybės nustatyta tvarka gali nutraukti eismą ar uždaryti kelią tik dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali būti sugadintas kelias, kelio tiesimo ar taisymo (remonto), priežiūros darbų metu, kilus grėsmei saugiam eismui“. Kadangi, Kelių direkcijos nuomone, grėsmės saugiam eismui nėra, tad ji nesutinka kelyje, einančiame per Šniūraičių gyvenvietę, riboti krovininių transporto priemonių eismą ir pasiūlė išeitį.

Išeitis – kelio perėmimas į savivaldybės balansą

Kelių direkcija savivaldybės administracijai pasiūlė  išeitį – sunkiasvorio transporto eismas per gyvenvietę gali būti ribojamas, jeigu Radviliškio rajono savivaldybės administracija šį kelią perimtų į savo balansą. O kol kas savivaldybės administracijai rekomenduojama dėl viešosios tvarkos Šniūraičiuose užtikrinimo bendradarbiauti su policijos pareigūnais.
Tad Radviliškio savivaldybės administracija turėtų kreiptis su  prašymu  ir kelią, einantį per gyvenvietę, perimti. Tik įdomu, ar savivaldybės administracija ims spręsti šią problemą iš esmės, ar bus taip, kaip su autobusų sustojimais gyvenvietėse?

Šniūraitiškiai neslepia nusivylimo

Sulaukę neigiamo atsakymo į savo prašymą, Šniūraičių kaimo gyventojai neslėpė nusivylimo. „Sulaukėme atsakymo dėl sunkiasvorio transporto eismo ribojimo per Šniūraičių gyvenvietę. Pasirodo, viskas čia pas mus gerai. Įdomu, kokiu  būdu  jie tai nustatė? Kur  besikreipsi, visur kaip į sieną. Visur įstatymai ir pažeidimų nėra. Dėl gulinčių policininkų jau anksčiau buvo kreiptasi į Kelių direkciją ir atsakymas buvo, kad saugu, eismo įvykių mūsų kaime mažai ir remiantis šiomis išvadom jiems netikslinga ,,guldyti policininkus“,- socialinėje erdvėje komentavo nusivylę šniūraitiškiai.

Beje, šniūraitiškai pastebėjo, jog per pus  mažesnėje Mankiškių gyvenvietėje įrengti net 5-6 eismo ribojimo kalneliai, o jiems net vieno pagailėta.

Ir  vėl  dėliojasi situacija, įprasta Radviliškio rajone – savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė gyventojų problemų nesprendžia, belieka tikėtis, jog jas išspręs naujasis rajono meras.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi