Lankytojai Burbiškio dvare mėgavosi Dvarų pramogomis

Tėvo diena Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriuje (Radviliškio r.) buvo ypatinga – lankytojai buvo pakviesti ne tik apžiūrėti išskirtinį parką ir ekspozicijas, bet ir mėgautis renginiu „Dvarų pramogos“.

Profesionali žirgų trenerė Inga Gailiuvienė muziejaus lankytojams parengė raitininkystės meno edukaciją – supažindino su žirgų veislėmis, paplitimu, priežiūra bei treniravimu. Norintieji patys galėjo patirti, kaip smagu jodinėti sportiniais žirgais.

Profesionalaus teatro „Menas“ aktorės Aliona Kuriakina ir Izabelė Visockaitė vedė poetinę, teatralizuotą edukacinę programą pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Ponas Tadas“, sukurtą specialiai šiam projektui.
Būtent Burbiškio dvaro parko centrinėje dalyje stovi dar 1911 metais skulptoriaus Kazimiero Ulianskio sukurtas paminklas poetui Adomui Mickevičiui – tuometinis dvaro savininkas Mykolas Baženskis labai mėgo skaityti A. Mickevičiaus eiles.

Renginį baigė tarptautinių konkursų Prancūzijoje, Olandijoje ir Italijoje laureatai –  styginių kvartetas „Mettis Quartet“ su muzikine programa „Stiklo karoliukų žaidimas“. Muzikiniai karoliukai pabiro po grožiu užburiantį parką – jaukų vasaros vakarą užliejo kompozitorių Filipo Glaso (Phillip Glass) ir Franco Jozefo Haidno (Franz Joseph Haydn) kūriniai.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybės administracija.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Nuotraukos Rimanto Benaičio ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio

Total
5
Dalinasi
Related Posts