Socialiniai tinklai

Aktualijos

Laiškas vairuotojams

Paskelbta

data

Mielas tėveli,

 tu vairuoji automobilį. Visų pirma, linkiu saugiai vairuoti ir laimingai grįžti namo. Tam reikalingos žinios ir patyrimas. Aš pabandysiu tau patarti ir padėti taip, kaip tu mane išmokei.

Iš pradžių patikrink automobilio būklę: tepalų matuoklę, tepalo, aušinimo skysčio lygį, padangų oro slėgį. Neužmišk pajudinti ratus, kad neklibėtų vairuojant! Nusivalyk langus ir veidrodžius, žibintus ir mašinos numerius! Prieš užvesdamas automobilį, patikrink pavaras. Būtinai gerai susireguliuok veidrodėlius ir neužmiršk prisisegti saugos diržų!

Važiuodamas atidžiai stebėk kelio ženklus, neviršyk greičio, būtinai praleisk mane ir mano draugus bei kitus pėsčiuosius, einančius per perėją. Nekalbėk telefonu, nusipirk, pagaliau, laisvų rankų įrangą ir nevalgyk, juk vairuoti reikia abiem rankomis! Prieš sustodamas šalikelėje, visada įjunk dešinį posūkio signalą ir palengva perjunk pavaras, o tada jau pakelk rankinio stabdžio svirtį, kad automobilis savaime kur nors nenuriedėtų.

Visa tai ir dar daugiau aš jau žinau ir viską moku. Tik gaila, kad man tik dvylika metų ir dar negaliu vairuoti. Kai būsiu pilnametis, būtinai išlaikysiu vairavimo egzaminus ir tave, mamą, brolį pavėžinsiu. Sesė jau turi automobilį ir pati vairuoja.

Tiesa, dar noriu priminti, kad reikia dažniau išsivalyti automobilio saloną. Jeigu reikės pagalbos, visada padėsiu. Laukiu tavęs, tėveli, kuo greičiau grįžtančio į namus.

Gero kelio!

Tavo sūnus, Dainius

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi