Laiškas vairuotojams

Labas, vairuotojau!

 

Aš žinau, kad esame nepažįstami, bet kartais ir nepažįstamiems žmonėms mes rašome laiškus, norime su jais pabendrauti, pasidalinti savo mintimis, ko nors paprašyti, palinkėti.

Aš esu Rokas, man dvylika metų, mokausi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos šeštoje klasėje. Nors mašinos aš nevairuoju, bet važinėju dviračiu ir vaikštau pėsčiomis, tad taip pat esu eismo dalyvis kaip ir tu. Aš dažnai einu pėsčiomis į mokyklą, muzikos mokyklą, važiuoju dviračiu pas draugus, į sodą. Man tenka sutikti įvairių vairuotojų:  vieni būna mandagūs, kiti, deja, ne. Vieni mane visada pastebi, sustoja, praleidžia, o kitiems aš tiesiog esu mažas, dėmesio nevertas berniukas, kurį galima aptaškyti, išgąsdinti, nepraleisti pasiruošusio eiti per gatvę.

Taigi siūlau tau, vairuotojau, susipažinti su manimi artimiau. Mano vaizduotėje tu esi susikaupęs, gerai pailsėjęs, tvarkingos išvaizdos, puikiai išmanantis kelių eismo taisykles, geros sveikatos ir už vairo sėdantis visiškai blaivus. Tu žinai, kad vairuotojas privalo turėti reikiamus dokumentus, vairuoti techniškai tvarkingą automobilį, būti atsakingas ne tik už save, bet ir už kitus eismo dalyvius.  Aš įsivaizduoju, kad tu labai myli savo žmoną ir vaikus. Jie laukia, kad į namus grįžtum gyvas ir sveikas. Mano šeima irgi mane labai myli, saugo ir kas vakarą laukia sugrįžtančio sveiko į namus. Aš irgi žinau, kaip turi elgtis pėstieji ir dviratininkai keliuose, moku pagrindines eismo taisykles, su savimi visada turiu atšvaitą, kad būčiau matomas tamsiuoju paros metu. Mes abu esame lygiaverčiai eismo dalyviai, gerbiantys vienas kitą.

Šį laišką rašau tau, vairuotojau, tikėdamasis, kad perskaitęs jį prisėsi ir pagalvosi. O pagalvoti tikrai yra apie ką. Keliuose kasmet dėl įvairių priežasčių žūva daug vaikų, suaugusiųjų ir senolių. Dažna žmogaus žūties priežastis – neatsakingas elgesys kelyje. Ir nesvarbu,  kieno  kaltė, kai kalbame apie nutrūkusį gyvenimo siūlą. Tuomet jau būna per vėlu ieškoti kaltųjų. Artimuosius aplanko skausmas, neviltis, sielvartas.

Kad šito netektų patirti nei tau, nei man, nei mūsų artimiesiems, prašau, tavęs, vairuotojau, kelyje elkis atsakingai. Žinoma, šito linkiu ir sau.

 

 

Rokas,

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts