Kraujo spaudimo stebėjimas namuose

Vis daugiau žmonių jaučia atsakomybę už savo sveikatą: reguliarų aktyvų judėjimą derina su sveika mityba. Tačiau be šių prevencinių sveikatinimo priemonių, svarbu nepamiršti ir organizmo būklės stebėsenos. Neretas, iš arti susidūręs su kraujotakos ar širdies veiklos problemomis, jau turi  įsigijęs kraujospūdžio matuoklį ir vykdo kraujo spaudimo bei pulso stebėseną namuose, tačiau vis dar yra ir tokių,  kurie  mano, kad tai tik ligonių reikalas.  Kraujospūdžio matuoklis  namuose yra svarbus prietaisas visiems – tiek turintiems kraujotakos problemų, tiek neturintiems. Savikontrolė gali jūsų gydytojui  padėti  diagnozuoti aukštą kraujospūdį anksčiau, nei jis jį nustatytų retų apsilankymų medicinos kabinete metu. Beje, dėl jaudulio kai kuriems žmonėms apsilankymo pas gydytoją metu stebimas kraujospūdžio šuolis . Tad nustatyti, ar kraujospūdis tikrai aukštas, gali padėti tik reguliarus jo stebėjimas namuose.

Kraujospūdžio matuokliai

Šiais laikai sekti kraujospūdžio ar pulso pokyčius yra gana paprasta – tereikia turėti kokybišką spaudimo matuoklį. Dabar vis labiau mėgstami  tampa automatiniai  kraujospūdžio matavimo aparatai, kurie greitai ir lengvai nustato sistolinį, diastolinį kraujospūdį bei pulsą. Jie būna žastiniai ir riešiniai.  Šiuos matuoklius paprasta naudoti.  Negana to, šie prietaisai automatiškai išsaugo paskutinio matavimo rezultatą.

Kaip matuoti kraujo spaudimą?

Kraujospūdį matuoti  rekomenduojama kiekvieną dieną. Geriausia tai daryti 2 kartus (ryte ir vakare) tuo pačiu metu. Prieš matuodami, mažiausiai pusvalandį venkite valgyti, vartoti alkoholį, rūkyti ar sportuoti. Pirmąjį matavimą rekomenduojama atlikti atsikėlus per pirmą valandą.

 Prieš atliekant matavimą,  būtina atsipalaiduoti ir pasėdėti ramiai bent 5 – 10 minučių. 

Koks yra normalus kraujospūdis individualiu atveju, nurodo gydytojas. Tačiau bendruoju atveju normalios rekomenduojamos matavimų vertės yra aprašomos kiekvieno spaudimo matavimo  įrenginio instrukcijoje – tai tikrai patogu. 

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts