Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kontrolės komitetas nagrinėjo skundus

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 21 d. rajono savivaldybėje posėdžiavo Kontrolės komitetas – buvo nagrinėjami piliečio skundai dėl galimo valdininkų viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimo, bereikalingai mėtomų lėšų brangiems  advokatams.

Direktoriaus pavaduotojo negalėjo atsakyti į pateiktus klausimus


Vienas iš Kontrolės komitete nagrinėtų skundų buvo dėl buvusio Kultūros centro direktoriaus R. Juzukonio lėšų švaistymo advokatų samdymui. Kadangi direktorius nuo lapkričio 20 d. Kultūros centre nebedirba, į komitetų narių klausimus teko atsakinėti jo pavaduotojai I. Ginkevičienei.

Ruošdamas atsakymą į radviliškiečio paklausimą, kur renovacijos metu pradingo nemažai nurašyto Kultūros centro turto, R. Juzukonis pasitelkė advokatę, kuriai sumokėjo nemažą sumą – pasak I. Ginkevičienės, ši suma galbūt buvo apie 120 eurų, tačiau ji tiksliau sumos įvardinti negalėjo. „Šiuos reikalus tvarkė direktorius, aš tuo visiškai nesidomėjau. Manau, kad direktorius turėjo asmeninių sąskaitų su rašto pateikėju, įstaigos darbuotojai nebuvo supažindinti su jų susirašinėjimu. Kultūros centras kai kada naudojasi advokato paslaugomis – dėl sutarčių pasirašymo, salės nuomos, o šiuo atveju direktorius vienas priėmė sprendimą dėl advokato samdymo su niekuo nesitardamas. Aš taip pat esu gavusi paklausimų iš radviliškiečio, tačiau į juos atsakiau be advokatų pagalbos“,- sakė I. Ginkevičienė.

Pasak I. Ginkevičienės, šiuo metu Kultūros centre vykstant renovacijai  už išvežtas antrines žaliavas  bei  statybines atliekas atsako rangovas – pavyzdžiui, pakeitus plyteles, už senas išimtas plyteles atsakingas rangovas. Viso pastato  ilgalaikio ir trumpalaikio turto inventorizacija daroma metų pabaigoje, ją vykdo I. Ginkevičienės sudaryta komisija. Beje, R. Juzukonis turto inventorizavimo komisijos nebuvo sudaręs.
Šio klausimo galutiniam ištyrimui Kontrolės komitetas surinks trūkstamus dokumentus ir skundo pareiškėjui  pateiks  atsakymą.

„Kedentas“ UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius


Į Kontrolės komiteto posėdį buvo pakviestas UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius Juozas Jučas –  jis radviliškiečio kaltinamas dėl interesų konflikto –  supainiojęs  viešuosius  ir privačiuosius interesus. Pasak skundo pareiškėjo, J.Jučas paklojo nuotekų ir vandentiekio tinklus iki savo dukros būsimo namo Šeduvoje, Maniežo (kurio statyba dar neprasidėjusi), kai  kitų gatvių gyventojai metų metus laukia nuotekų bei vandentiekio įvedimo. Beje, direktorių jau svarstė ir baudė Vyriausioji tarnybinė etikos komisija (VTEK)

„Kada buvo formuota paraiška dėl dotacijų 2016 m.  liepos 29 d.., buvo įrašyta ir Maniežo gatvė Šeduvoje. Mano nusikaltimas toks, kad  liepos 29 d.  pasirašiau ant rašto  ir išėjau atostogų, jeigu būtų kitą dieną  pasirašęs pavaduotojas, viskas būtų buvę gerai. Mano dukra (šiuo metu gyvenanti Londone) pasidarė techninį projektą savo lėšomis, išsiėmė reikiamus leidimus ir buvo paklota  83 metrai vandens tinklų bei 123 metrai nuotekyno su padidintu diametru, kad dar galėtų prisijungti 10 namų. Vietoje 7 tūkst. eurų buvo sumokėta 3900 eurų. Jeigu mano dukros  namas būtų statomas akligatvyje, kur daugiau namų nėra, ir būtų nuvestos komunikacijos, tada sutikčiau padaręs nusižengimą. Dabar Maniežo gatvėje jau turėjo  stovėti 4 namai,  bet dėl tam tikrų priežasčių stovi tik du. Tačiau gal pavasarį nurims visi tie gaisrai, sugrįš mūsų vaikai“,- emocingai kalbėjo direktorius J.Jučas.

Pasak J.Jučo, šiuo metu Šeduvoje Maniežo gatvė  tapo nepravažiuojama – seniūnas bijo ją greideriuoti ar atvežti žvyro, nes čia namą statosi jo dukra. „Mes esame „išdurti“ – buvo daug posėdžių, kuriuose buvo džiaugiamasi, kad  į Šeduvą iš užsienio grįš keturios šeimos, kurios nori čia statytis namus ir pradėti verslą. Buvo žadama tvarkyti gatvę, įvesti elektrą, o kas dabar? Man reikia išeiti iš darbo, kad mano vaikai galėtų ramiai gyventi“,- netesėtais Šeduvos seniūnijos pažadais piktinosi „Radviliškio vanduo“ direktorius.

Pasak Kontrolės komiteto nario J. Malinausko, gal visas šis konfliktas kilo ne dėl parašo, o dėl to, kad Maniežo gatvėje namai dar nepastatyti, o jau atvestos komunikacijos, kai kitų gatvių gyventojai metų metus laukia šių patogumų ir jais norėtų naudotis jau šiandien.

Atsakydamas į šį klausimą, J.Jučas sakė, kad  visi Radviliškio rajono gyventojai, pageidavę turėti  vandentiekį ir nuotekas, jas turi, o neturi tik tų gatvių gyventojai, kur reikia didelių investicijų. Pavyzdžiui, šių tinklų įvedimas „Obelėlės“ gatvėje kainuotų 3,5 – 4 mln. eurų ir reikia laukti Europos sąjungos paramos.

Kontrolės komitetas nutarė detaliai ištirti šią situaciją: gauti dokumentus iš VTEK, gauti dokumentus apie sklypus, esančius Šeduvoje, Maniežo gatvėje – ar jie suformuoti, ar  buvo būtina vesti į ją komunikacijas.

Dėl nekokybiškų aikštės trinkelių


Kontrolės komitete buvo nagrinėtas skundas ir dėl nekokybiškų trinkelių, kuriomis išklota naujoji  miesto aikštė. Pasak savivaldybės kontrolierės Giedrės Sinkevičienės, savivaldybės administracija pasamdė nepriklausomus ekspertus, kurie nustatė, kad aikštėje paklotos trinkelės nekokybiškos ir rangovai įpareigoti jas pakeisti. Kadangi aikštės pridavimo terminas yra 2019 m., tad iki šios datos viskas turėtų būti sutvarkyta.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi