Konservatoriai ir „valstiečiai“ „smogė“ ir gyventojams – už žemę mokėsime brangiau nei kaimynai

Kaip jau rašėme, Radviliškio rajone vis nerimsta diskusijos dėl žemės mokesčių, nes  rajono gyventojai, žemdirbiai, verslininkai ir sodininkai konservatorių ir „valstiečių“ sprendimu, už gyvenamosios paskirties žemę 2020 metais mokės daugiau nei daugelio kaimyninių rajonų gyventojai. Beje, žemdirbiai jau ir viešųjų renginių  metu rajono merui  užduoda  „nepatogius“ klausimus dėl nemažų žemės  mokesčių.
Skaitytojams priminsime, kad tik didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Pasak Tarybos nario Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, mokestį žemės ūkio paskirties žemei jis  siūlys dar mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc., o ir oro sąlygos šią vasarą nepalankios – vyraujanti sausra pranašauja menką derlių.

Rajono valdantieji  nemyli ir gyventojų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje gyventojų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami gyvenamosios paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo gyventojams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė, o Investicijų ir kaimo reikalų komitete visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ pasiūlymo  net  ir nepalaikė.
Už šį pasiūlymą, mažinantį gyventojams mokesčių naštą, rajoną valdantys konservatoriai bei „valstiečiai“ nebalsavo. Tad Radviliškio rajono gyventojai už turimus gyvenamosios paskirties žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Niekaip nesuprantu, kodėl Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos ir kitų gyvenviečių gyventojai turi mokėti beveik dvigubai daugiau už žemę negu Kelmės gyventojai. Juk šiuo metu biudžete turime didelį lėšų likutį, todėl  poreikio dideliems mokesčiams nėra. Man aiškiai į šį klausimą dėl žemės mokesčio gyventojams nustatymo nei mero vadovaujami konservatoriai, nei  jų kolegos „valstiečiai“ nesugebėjo atsakyti“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius. Beje, Šiaulių rajono meras A. Bezaras susitikime su „Radviliškio krašto bendruomene“ juokaudamas pakomentavo šią situaciją: „Siūlome namų statybai pasirinkti Šiaulių rajoną, kuris yra netoli Radviliškio, tačiau žemės mokesčiai gyventojams mažesni“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, gyvenamosios teritorijos žemės mokesčiai beveik didžiausi Šiaulių apskrityje – 0,8 proc. Štai Kelmės rajone gyventojai už žemę mokės 0,43 proc.,  Akmenės rajono – 0,6 proc., kaimyninio  Šiaulių rajono – apie 0,6 proc., o Šiaulių miesto – tik 0,2 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad gyventojams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą gyvenamosios paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts