Kokie yra pavojingi odos dariniai?

Daugelis esame linkę puoselėti savo odą, mat ji kai kuriose kūno srityse visada yra matoma, tad turi atrodyti sveikai ir reprezentatyviai. Sutikite, skaisti veido, išpuoselėta rankų oda visada atrodo patraukliai, o ir pačiam suteikia pasitikėjimo savimi. Tačiau kartais oda, o gal likimas mėgsta iškrėsti pokštų, tad susiduriame su didesnėmis ar mažesnėmis odos problemomis: nuo sausos, pleiskanojančios, į alergijas linkusios odos iki įvairių jos darinių, kurių vieni yra mažiau pavojingi, o kiti kelia rimtą pavojų sveikatai. Tad kokius galime išskirti pagrindinius pavojingus odos darinius?

Apgamai

Nors apgamų mes nebijome ir jų kone kiekvienas turime, visgi juos galime drąsiai priskirti prie pavojingų odos darinių, mat ir visiškai nekaltai atrodantis apgamas gali supiktybėti, neretas juos vadina tarsi tiksinčiomis bombomis. Apgamus ant kūno reikėtų periodiškai apžiūrėti ir stebėti, ar nekinta jų dydis, spalva, forma.

Karpos

Prie pavojingų darinių galime priskirti ir karpas. Nors dažnas jas laiko daugiau estetine problema, visgi karpas reikia stebėti, mat jos ne tik gali būti skausmingos, tačiau nors ir maža, bet yra rizika, jog gali supiktybėti. Štai kodėl jų negalima palikti likimo valiai, tačiau drauge ir nereikėtų užsiimti savigyda. Visgi karpų šalinimas yra gana sudėtingas, tad geriausia, jei juo rūpinsis specialistai.

Kas turėtų kelti nerimą?

Odos darinių yra įvairių. Kai kurie iš jų visai nepavojingi, o kiti turėtų paskatinti skubiai kreiptis į gydytojus. Kas būdinga pavojingiems dariniams?

Susirūpinti turėtumėte, jei odos darinys atsirado staiga ir neišnyksta, o, atvirkščiai, didėja, plečiasi. Svarbus signalas yra ir darinio kraujavimas. Jei turite apgamų, tai kelti susirūpinimą turėtų jų pokyčiai: kraštų nelygumas, pakitusi spalva, iškarpymą primenantys kraštai, asimetriškumas. Kita vertus, bet koks apgamo pokytis yra svarbus signalas nenumoti į tai ranka, o skirti laiko vizitui pas dermatologą.Jei dvejojate, ar Jūsų odos darinys gali būti priskirtas sudėtingoms odos ligoms, Lazerinis centras siūlo pasižvalgyti po jų svetainėje pateiktas odos darinių nuotraukas – galbūt tai paskatins nedelsti ir kreiptis į specialistus.

Total
0
Dalinasi
Related Posts