Kelionė nusipirkti cigarečių baigėsi pataisos namuose

Greičiausiai kaltinamajam Richardui Andruliui vairuoti išgėrus buvo tapę norma, nes jau kartą – 2021 m. kovo mėnesį, jis buvo teistas už vairavimą girtam pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį ir atlikinėjo laisvės atėmimo bausmę, kai į paviršių iškilo 2020 metais padarytas toks pat nusikaltimas, už kurį kažkodėl bausmė anksčiau nebuvo paskirta.

Vidurnaktį girtas išsiruošė į kelionę

Richardas A. buvo sustabdytas neblaivus už vairo 2020 m. sausio 30 d., 23.44 val. Radviliškyje, Laisvės alėjoje. Tuo metu jis vairavo įmonei priklausantį automobilį „BMW 3ER REIHE“. 36-erių vyrui buvo nustatytas 2,35 promilių girtumas. Paaiškėjo, kad teisės vairuoti transporto priemones Richardas A. įgijęs niekada nebuvo. Netrukus už tokią „drąsą“ vyras buvo apdovanotas kelione į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Cigarečių nebenusipirko

Kaltinamasis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme kaltu prisipažino visiškai. Jis sakė, kad visko gerai neatsimena, tačiau pripažįsta, kad išgėręs alkoholio sėdo vairuoti. Pavažiavus vos kilometrą, jį sustabdė policijos pareigūnai ir alkotesteriu nustatė neblaivumą. Kartu su Richardu A. važiavo ir keleivis, kuris ikiteisminio tyrimo metu paliudijo, kad girtavo kartu su kaltinamuoju ir užsimanė parūkyti. Vyrai automobiliu išvažiavo nusipirkti cigarečių. Deja, liko be jų.

Prisišaukė griežtą bausmę

Baudžiamoji byla Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose buvo išnagrinėta, priimant nuosprendį. Bausmę 2022 m. spalio 4 d. skyrė teisėjas Augustinas Mitkus. Teismas įvertino, kad nusikaltimas padarytas vakare, mieste, kur eismas intensyvus, kaltinamasis kartu vežė keleivį, tačiau atsižvelgta ir į tai, kad Richardas A., būdamas neblaivus, nuvažiavo nedidelį atstumą. Kaltinamasis anksčiau teistas už analogiškus nusikaltimus, jokių išvadų dėl to nedaro, todėl jam parinkta griežčiausia bausmės rūšis – laisvės atėmimas. Nusikaltimas padarytas iki priimant 2021-04-26 nuosprendį, todėl šios dvi bausmės turi būti subendrintos dalinio sudėjimo būdu, į bausmės laiką įskaitant ankstesniu nuosprendžiu atliktos bausmės laiką.

Važinėjo žmonos automobiliu

Automobilis buvo priemonė, kuriuo padarytas nusikaltimas, todėl turėjo būti konfiskuojamas. Deja, paaiškėjo tai, kad šį automobilį išperkamosios nuomos būdu yra įsigijusi kaltinamojo žmona, kuri už transporto priemonę tebemoka įmokas. Faktiškai moteris buvo automobilio valdytoja, o automobilis tebepriklausė įmonei, iš kurios buvo įsigytas. Kadangi vyras nebuvo įgijęs teisės vairuoti, moteris nesitikėjo, kad jis ryšis paimti automobilio raktelius ir išvažiuos. Automobilis „BMW 3ER REIHE“ buvo laikomas prie namų. Automobilio užvedimo rakteliai buvo laikomi namie, ant spintelės koridoriuje, ir niekada nebuvo slepiami. Moteris sakė, kad tiesiog nepastebėjo, kada šiuo automobiliu išvyko vyras – nematė, kad aikštelėje prie namų nebeliko automobilio, o namuose – jo užvedimo raktelių. Teismas nusprendė, kad šiuo atveju konfiskuotinas ne automobilis, o jo vertę įsigijimo metu atitinkanti suma.

Laisvės atėmimas bei kitos pasekmės

Richardui Andruliui paskirta bausmė – laisvės atėmimas 1 metams ir 6 mėnesiams. Į bausmės laiką įskaitytas laikas, išbūtas laikinajame sulaikyme, taip pat anksčiau paskirtos ir atliktos bausmės laikas. Bausmę Richardas A. turės atlikti pataisos įstaigoje. Nuspręsta vietoje automobilio konfiskuoti jo vertę įsigijimo metu atitikusią sumą – 3950 Eur. Nuteistajam uždrausta įgyti teisę vairuoti 3 metų laikotarpiui. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs, nes per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus. Neapskundus nuosprendžio, jis įsiteisėja.

Rita Grigalienė

Asociatyvus koliažas

Total
15
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts