Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„KARALIUS“ NUOGAS?

Avatar

Paskelbta

data

Baigiantis metams, mero Antano vizitai į Vilnių ir kitur padažnėjo. Žinant, kad atostogaujantis vicemeras K. Augulis sumokėjo vos 5 eurus ir 71 centą už savivaldybei priklausantį automobilį su vairuotoju, niekas nenorės kaltinti ir paties mero dėl padidėjusių išlaidų komandiruotėms. Juk nejaugi siųs oficialų laišką arba elektroninę žinutę, kai norisi asmeniškai praverti svarbių asmenų kabinetų duris. Suprantamas noras atstovauti rajonui sostinėje, ieškoti finansinės paramos projektams klaidžiuose Seimo, ministerijų koridoriuose. Už tokį „heraklišką“ žygdarbį norisi jaustis įvertintam, tarsi meras Antanas vienas kovotų prieš begalę ištroškusių kraugerių, o ne bendrautų Vilniuje su XXI a. politikais ir valdininkais. Šių „žygių“ viešinimas tapo prioritetu, todėl informacijos su visuomene specialistė dirba išsijuosusi.
Bet politine prasme didžiausiu Antano galvos skausmu tapo rekonstruojama Aušros aikštė, kurioje, neužsitikrinus finansavimo, buvo išpjauti visi medžiai, išskyrus keletą eglių. Apnuogintas miesto centras „bado“ akis miestiečiams ir atvėrė akis pamatyti (bent jau iš dalies), kad „karalius“ nuogas. Jis pabandė, apeidamas naujai išrinktą Radviliškio apygardoje Seimo narį A. Gaidžiūną, ieškoti kelio tiesiai pas „žaliųjų“ vedlį R. Karbauskį. Nepaisant pasirinktos taktikos ir jos metodų, merui Antanui nepavyko subjaurotos aikštės vaizdais ir kitais senamadiškais įpročiais įtikinti aukščiausio lygio politikų ir valdininkų, kad iš stalčių ištrauktam ir staiga tapusiam „prioritetiniam“ dar 2008 m. Aušros a. rekonstrukcijos projektui skirti pinigų reikia šiandien.
Mestas paskutinis koziris, kad neatnaujinus viešųjų miesto erdvių, supraskite aikštės, ne tik Radviliškis, bet ir visa Lietuva nebus tinkamai reprezentuota per Europos žmonių festivalį 2018 m. Seni metodai nesuveikė ir asmeniniai vizitai nedavė jokios naudos. Dar blogiau. „Šantažui ir grasinimui“ nebuvo pasiduota, todėl į tai atsakyta lakoniškai: „Lietuvoje yra pakankamai sutvarkytų vietų, kur galima jau šiandien rengti tokius festivalius“. Ar buvo paminėti Naisiai, galima tik paspėlioti, tačiau iš Vilniaus meras Antanas grįžo it musę kandęs. Išklausęs paskaitų įvairiuose kabinetuose, kad rajono politikai bando ieškoti finansavimo lengviausiu būdu per VIP (Valstybės Investicijų Programa), meras administracijos ir jos vadovės turėtų paprašyti pateikti išvadas, kam yra reikalingas investicijų skyrius bei kokiu tikslu yra perkami projektų rengimo, galimybių studijų ruošimo ir kitokie darbai už daugiau kaip 40 tūkstančių eurų?
Kad pasiteisintų prieš rajono bendruomenę, kodėl jis taip „vargsta“ Vilniuje dėl Tarybos priimto sprendimo rekonstruoti aikštę, mėtė „kortą“: buvo paviešinta žinutė, kad baseinas bus pabaigtas jau kitų metų liepą. Sutapimas ar ne, bet viešasis konkursas dėl papildomų darbų atlikimo baseine buvo paskelbtas tik gruodžio 20 d., o vokų atplėšimas įvyks sausio mėn. 4 d. Iš anksto drįsiu spėti, kad kaina galėtų būti apie 665 tūkstančius eurų, šiek tiek mažesnė nei baseiną statantis rangovas – „Raseinių statyba“ – dar pavasarį siūlė 667 tūkstančius eurų. Dar kitas sutapimas, kad savivaldybės administracija nėra gavusi oficialaus rašto iš KKS departamento, kad pinigai bus skirti. Ar meras Antanas, gavęs tik žodinį patikinimą iš departamento direktoriaus, tikisi nuraminti rajono gyventojų aistras, kad būtų atitrauktas klausimas dėl Aušros aikštės, atsakymas slypi tik jo galvoje. Tarybos komitetuose buvo minima, kad 200 tūkstančius eurų, kurie buvo skirti Radviliškio baseinui, vėl reikės grąžinti atgal, nes Kretingoje pajudėjo ten statomo baseino reikalai.
Iš kokių lėšų bus finansuojami tie papildomi darbai, nei finansų, nei statybas kuruojantis statybų skyrius dar nežino, nors tikėtina, kad iš savivaldybės biudžeto. Naujasis premjeras S. Skvernelis pastebėjo, kad savivaldybės neišnaudoja daugiau kaip pusės iš 130 mln. eurų, skirtų socialinei paramai ir iš „sutaupytų“ lėšų finansuoja netgi abejotinos vertės projektus.
Tačiau pastarosiomis dienomis dar didesniu asmeniniu mero galvos skausmu tapo prasidėjęs teismo posėdžių maratonas. Baudžiamojoje byloje Antanas Čepononis yra kaltinamas kartu su bendrininkais klastojęs dokumentus bei piktnaudžiavęs tarnyba siekdamas naudos. Visa tai vyko „įsisavinant“ skirtas lėšas statybų projektuose. Panašiai, kaip baseinas ar Aušros a., tik sumos mažesnės.
Ar Radviliškio rajono mero laukia jau buvusio Šakių rajono mero „valstiečio“ J. Bertašiaus likimas, parodys laikas. Ten tik teismas padėjo tašką ir J. Bertašius pats atsistatydino nelaukdamas, kol Taryba pateiks interpeliaciją. Tuo tarpu krikščioniškas demokratines vertybes deklaruojantis meras Antanas net įpareigoja savo pavaduotoją K. Augulį pakviesti Tarybos narius į bažnyčią. Įdomu, kaip sekuliarizuotos Lietuvos respublikos valstybės teisėja pasižiūrės į tokius kardomosios priemonės galimus pažeidimus, juk merui Antanui suspenduotas tarybos nario statusas, kad nedarytų jokio POVEIKIO kitiems Tarybos nariams.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams brangs šiluma

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. vykusiame Tarybos posėdyje be kitų klausimų buvo svarstomas ir klausimas dėl šilumos branginimo Baisogalos bei Pakiršinio gyventojams. Posėdžio metu kilo daug diskusijų – ar būtų galima šilumos kainos nedidinti baisogaliams bei pakiršiniečiams, paieškoti kitų būdų.

UAB „Baisogalos bioenergija“ šiuo metu galioja pirmiems bazinės kainos galiojimo metams perskaičiuota vienanarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 3,34 ct/kWh ir perskaičiuota dvinarė šilumos kaina, kurios pastovioji dedamoji yra 24,35 Eur/kW per mėnesį. Sprendimo projekte teigiama, kad šilumos kaina didėja dėl sumažėjusio realizuoto šilumos kiekio ir infliacijos, tad naujai apskaičiuota šilumos vienanarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 3,48 ct/kWh, dvinarės kainos pastovioji dedamoji sudaro 25,33 Eur/kW per mėnesį. Palyginus su bazinėmis šilumos kainomis, šilumos kainos pastoviosios dedamosios didėja: vienanarės kainos – 4,20 proc., dvinarės kainos – 4,02 proc.

Tarybos narių balsavimu buvo nutarta branginti šilumą UAB „Baisogalos bioenergija“ klientams, tai yra Baisogalos ir Pakiršinio gyventojams.
Situacija paradoksali – šilumos tiekėjai junta infliaciją ir prašo didinti šilumos kainą, o mokesčio mokėtojai, kad ir jausdami infliaciją piniginėse, privalės mokėti už šilumą ženkliai daugiau. Už tai, kad Baisogalos ir Pakiršinio gyventojai gerokai paplonintų savo pinigines mokėdami
daugiau už šilumą, balsavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (konservatoriai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos („valstiečiai“) partijų nariai. Prieš įkainių didinimą balsavo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai.

Kadangi, kaip jūs žinote, partijoms atstovauja Tarybos nariai, tai už šilumos kainos didinimą baisogaliams bei Pakiršinio gyventojams balsavo Tarybos nariai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas , T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas, K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas. Prieš šilumos kainos didinimą balsavo nepartiniai Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius.
Kiti Tarybos nariai neapsisprendė, ar didinti mokesčius baisogaliečiams bei Pakiršinio gyventojams už šilumą, ar ne.

Apie kitus Tarybos narių sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Demokratijos pamokos Radviliškio poliklinikoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 24 d. (ketvirtadienį) VšĮ Radviliškio r. PSPC (poliklinikoje) įvyko darbuotojų susirinkimas. Reikia pridurti, jog jie (susirinkimai) vyksta reguliariai, o esant reikalui sušaukiami skubos tvarka.

Šį kartą dienotvarkėje: atlyginimų padidinimas, galimi priedai suderinti su  Darbo taryba, naujų gydytojų priėmimas. Apsvarstytos žurnalisto Mariaus Aleksiūnio pastabos dėl registratūros darbo, taip pat pietų pertraukos derinimas atsižvelgiant į pacientų srautus. Aštriai svarstytas nepanaudotų atostogų klausimas, eilių į procedūrinį kabinetą mažinimas, teikiant itin sunkiems ligoniams šias paslaugas namuose.

Dėl sudėtingos rajono demografinės padėties (metai iš metų nuosekliai mažėja gyventojų skaičius, daugėja vyresnio amžiaus asmenų), todėl numatoma pakoreguoti medicinos punktų darbą. Ir apie tai, kad poliklinikos remonto darbai bus pradėti tik po naujų metų.
Visi poliklinikos darbuotojai turėjo galimybę nebijodami, kaip kai kuriose sveikatos įstaigose administracijos persekiojimo, išreikšti savo nuomonę, pageidavimus, pateikti dalykinius pasiūlymus.

Pasibaigus susirinkimui, „Radviliškio kraštas“ pakalbino direktoriaus pavaduotoją medicinai Aloyzą Juodį ir paprašė trumpai apibūdinti stipriąsias poliklinikos puses, kurios padėtų išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. Pasak A. Juodžio, tai struktūra. Visi reikalingiausi sveikatos priežiūros specialistai sutelkti vienoje vietoje. Yra trys ginekologui, tiek pat chirurgų, 5 odontologai (jų, tikėtina, bus daugiau) ir visi kiti profesionalai, be kurių joks darbas sveikatos priežiūros srityje būtų neįmanomas. Be to, prie struktūros galima priskirti tris ambulatorijas ( Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių) ir med. punktų tinklas, tad  kaimų gyventojai turėtų gerai pagalvoti apie prisirašymą privačiose gydymo įstaigose. Ir štai kodėl. Visų pirma privačios gydymo įstaigos neteikia paslaugų namuose (poliklinika turi transportą ir gydytojai vyksta į iškvietimus pas ligonius). Privačios struktūros neturi nei ambulatorijų, nei med. punktų  ir kaimų gyventojams šios srities paslaugų neteikia. Kadangi Radviliškio poliklinika yra ne pelno siekianti organizacija, visi pinigai už medicinines paslaugas nukreipiami pacientų reikmėm ir nereikia skirti lėšų savininkų dividendams ar panašiems dalykams.
Jei neliktų poliklinikos, būtų uždarytos ambulatorijos, med. punktai, o nemedicininių paslaugų kainos neabejotinai išaugtų ( nemedicininės paslaugos, tai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, pažymų išdavimas ir pan.). Tad niekad nederėtų pamiršti, jog pagrindinis privatininkų siekis – pelnas, o ne kokybiškesnis, pigesnis, prieinamesnis gydymas, ypač kaimo vietovėse. Ar supras šias paprastas tiesas gyventojai, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019