Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„KARALIUS“ NUOGAS?

Avatar

Paskelbta

data

Baigiantis metams, mero Antano vizitai į Vilnių ir kitur padažnėjo. Žinant, kad atostogaujantis vicemeras K. Augulis sumokėjo vos 5 eurus ir 71 centą už savivaldybei priklausantį automobilį su vairuotoju, niekas nenorės kaltinti ir paties mero dėl padidėjusių išlaidų komandiruotėms. Juk nejaugi siųs oficialų laišką arba elektroninę žinutę, kai norisi asmeniškai praverti svarbių asmenų kabinetų duris. Suprantamas noras atstovauti rajonui sostinėje, ieškoti finansinės paramos projektams klaidžiuose Seimo, ministerijų koridoriuose. Už tokį „heraklišką“ žygdarbį norisi jaustis įvertintam, tarsi meras Antanas vienas kovotų prieš begalę ištroškusių kraugerių, o ne bendrautų Vilniuje su XXI a. politikais ir valdininkais. Šių „žygių“ viešinimas tapo prioritetu, todėl informacijos su visuomene specialistė dirba išsijuosusi.
Bet politine prasme didžiausiu Antano galvos skausmu tapo rekonstruojama Aušros aikštė, kurioje, neužsitikrinus finansavimo, buvo išpjauti visi medžiai, išskyrus keletą eglių. Apnuogintas miesto centras „bado“ akis miestiečiams ir atvėrė akis pamatyti (bent jau iš dalies), kad „karalius“ nuogas. Jis pabandė, apeidamas naujai išrinktą Radviliškio apygardoje Seimo narį A. Gaidžiūną, ieškoti kelio tiesiai pas „žaliųjų“ vedlį R. Karbauskį. Nepaisant pasirinktos taktikos ir jos metodų, merui Antanui nepavyko subjaurotos aikštės vaizdais ir kitais senamadiškais įpročiais įtikinti aukščiausio lygio politikų ir valdininkų, kad iš stalčių ištrauktam ir staiga tapusiam „prioritetiniam“ dar 2008 m. Aušros a. rekonstrukcijos projektui skirti pinigų reikia šiandien.
Mestas paskutinis koziris, kad neatnaujinus viešųjų miesto erdvių, supraskite aikštės, ne tik Radviliškis, bet ir visa Lietuva nebus tinkamai reprezentuota per Europos žmonių festivalį 2018 m. Seni metodai nesuveikė ir asmeniniai vizitai nedavė jokios naudos. Dar blogiau. „Šantažui ir grasinimui“ nebuvo pasiduota, todėl į tai atsakyta lakoniškai: „Lietuvoje yra pakankamai sutvarkytų vietų, kur galima jau šiandien rengti tokius festivalius“. Ar buvo paminėti Naisiai, galima tik paspėlioti, tačiau iš Vilniaus meras Antanas grįžo it musę kandęs. Išklausęs paskaitų įvairiuose kabinetuose, kad rajono politikai bando ieškoti finansavimo lengviausiu būdu per VIP (Valstybės Investicijų Programa), meras administracijos ir jos vadovės turėtų paprašyti pateikti išvadas, kam yra reikalingas investicijų skyrius bei kokiu tikslu yra perkami projektų rengimo, galimybių studijų ruošimo ir kitokie darbai už daugiau kaip 40 tūkstančių eurų?
Kad pasiteisintų prieš rajono bendruomenę, kodėl jis taip „vargsta“ Vilniuje dėl Tarybos priimto sprendimo rekonstruoti aikštę, mėtė „kortą“: buvo paviešinta žinutė, kad baseinas bus pabaigtas jau kitų metų liepą. Sutapimas ar ne, bet viešasis konkursas dėl papildomų darbų atlikimo baseine buvo paskelbtas tik gruodžio 20 d., o vokų atplėšimas įvyks sausio mėn. 4 d. Iš anksto drįsiu spėti, kad kaina galėtų būti apie 665 tūkstančius eurų, šiek tiek mažesnė nei baseiną statantis rangovas – „Raseinių statyba“ – dar pavasarį siūlė 667 tūkstančius eurų. Dar kitas sutapimas, kad savivaldybės administracija nėra gavusi oficialaus rašto iš KKS departamento, kad pinigai bus skirti. Ar meras Antanas, gavęs tik žodinį patikinimą iš departamento direktoriaus, tikisi nuraminti rajono gyventojų aistras, kad būtų atitrauktas klausimas dėl Aušros aikštės, atsakymas slypi tik jo galvoje. Tarybos komitetuose buvo minima, kad 200 tūkstančius eurų, kurie buvo skirti Radviliškio baseinui, vėl reikės grąžinti atgal, nes Kretingoje pajudėjo ten statomo baseino reikalai.
Iš kokių lėšų bus finansuojami tie papildomi darbai, nei finansų, nei statybas kuruojantis statybų skyrius dar nežino, nors tikėtina, kad iš savivaldybės biudžeto. Naujasis premjeras S. Skvernelis pastebėjo, kad savivaldybės neišnaudoja daugiau kaip pusės iš 130 mln. eurų, skirtų socialinei paramai ir iš „sutaupytų“ lėšų finansuoja netgi abejotinos vertės projektus.
Tačiau pastarosiomis dienomis dar didesniu asmeniniu mero galvos skausmu tapo prasidėjęs teismo posėdžių maratonas. Baudžiamojoje byloje Antanas Čepononis yra kaltinamas kartu su bendrininkais klastojęs dokumentus bei piktnaudžiavęs tarnyba siekdamas naudos. Visa tai vyko „įsisavinant“ skirtas lėšas statybų projektuose. Panašiai, kaip baseinas ar Aušros a., tik sumos mažesnės.
Ar Radviliškio rajono mero laukia jau buvusio Šakių rajono mero „valstiečio“ J. Bertašiaus likimas, parodys laikas. Ten tik teismas padėjo tašką ir J. Bertašius pats atsistatydino nelaukdamas, kol Taryba pateiks interpeliaciją. Tuo tarpu krikščioniškas demokratines vertybes deklaruojantis meras Antanas net įpareigoja savo pavaduotoją K. Augulį pakviesti Tarybos narius į bažnyčią. Įdomu, kaip sekuliarizuotos Lietuvos respublikos valstybės teisėja pasižiūrės į tokius kardomosios priemonės galimus pažeidimus, juk merui Antanui suspenduotas tarybos nario statusas, kad nedarytų jokio POVEIKIO kitiems Tarybos nariams.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019