Kaip sukurti intymumą santykiuose?

Intymumas santykiuose tai – jausmas, kad esi artimas, atviras su savo partneriu, emociškai palaikomas. Tai reiškia, jog gali drąsiai reikšti savo mintis, jausmus, išgyvenimus. Intymumas atsiranda laikui einant, o norint sukurti ir išlaikyti šį jausmą reikia kantrybės ir pastangų iš abiejų partnerių. Intymumo jausmas su mylimu žmogumi gali būti vienas iš labiausiai naudingų santykių aspektų. Intymumas pasiekiamas tada, kai suartėjame su kitu žmogumi ir jaučiame, kad esame mylimi ir priimami kito žmogaus tokie, kokie esame.

Kai kalbame apie intymumą, pirmiausia galvoje iškyla fiziniai veiksmai, tokie kaip rankų laikymas, glamonėjimasis, bučiniai ir seksas. Nors fizinis intymumas yra neatsiejamas nuo bet kokių romantinių santykių, tačiau emocinis intymumas, šiuo atveju, santykiuose dažniausiai turi didesnę reikšmę.

Kodėl daugumai porų sunku sukurti intymumo jausmą?

Yra nemažai priežasčių, kodėl poroms yra sunku pasiekti intymumą santykiuose. Dažniausiai tai yra:

  • Bendravimo problemos. Jei jūs su partneriu neišsakote vienas kitam apie savo jausmus ir poreikius, greičiausiai jie nebus patenkinti. Jei jaučiatės nesuprasti savo partnerio, sunku sukurti ar išlaikyti intymumą. Svarbiausias aspektas yra pokalbiai apie tai, ko jums reikia. Ir išklausyti, kaip partneris jaučiasi apie tai. Vien šie veiksmai gali sukurti ryšio ir intymumo jausmą.
  • Neišspręsti pykčiai ir konfliktai. Gali būti sunku užmegzti intymumą, jei yra konfliktų. Pyktis, įskaudinimas, nepasitikėjimas ar jausmas, kad esi neįvertintas, gali turėti įtakos intymumo nebuvimui. 
  • Buities rūpesčiai. Kasdieniai rūpesčiai ir stresą keliantys veiksniai, tokie kaip finansiniai rūpesčiai, problemos darbe, vaikų auginimas gali atitolinti partnerius vienas nuo kito. Tačiau svarbu skirti laiko praleisti kartu – trumpos akimirkos, kai jaučiatės artimi vienas kitam, sukuria didesnį intymumo jausmą
  • Kiti aspektai, tokie kaip praeities, vaikystės traumos, sveikatos problemos ir pan.

Kaip sukurti išlaikyti intymumą santykiuose?

  • Parodykite savo atvirumą ir pažeidžiamumą partneriui. Pasidalinkite tuo, kas nutiko darbe, parodykite tikruosius jausmus, kuriuos pajutote ar vis dar jaučiate dėl tam tikros situacijos. Daugumai žmonių yra lengviau užsisklęsti savyje, bėgti nuo tikrųjų jausmų. Kai kuriems netgi yra sunku įvardinti tikruosius jausmus. Tačiau atvirumas ir parodymas savo baimių, skausmo yra tiesiausias kelias kuriant emocinį intymumą tarpusavyje.
  • Kurkite pasitikėjimą vienas kitu. Žinoma, pasitikėjimui labiausiai reikia laiko. Tačiau jam atsirasti labai svarbu ir patys mažiausi dalykai. Pavyzdžiui, duoti ir įvykdyti pažadą atlikti namų ruošos darbus yra smulkmena, tačiau tai, kad partneris laikosi duoto žodžio rodo jo patikimumą.
  • Kalbėkitės apie seksą. Abipusis seksualinis pasitenkinimas yra be galo svarbus aspektas bet kurios poros santykiuose. Galbūt jūsų partneris nedrįsta pasakyti savo slaptų troškimų arba jums yra šiek pabodusi ta pati sekso rutina? Gal laikas išbandyti miegamajame sekso žaislus? Tai padaryti šiais laikais yra be galo paprasta, kai toks didelis asortimentas sekso prekių perkant internetu: https://www.cupid.lt/sekso-zaislai.html
    Nors seksas tikrai nėra vaistas emocinio ryšio gerinimui, tačiau skiriant laiko sužinoti, ištirti partnerio troškimus bei poreikius galima sukurti ir emocinį ir fizinį intymumo jausmą. 
  • Parodykite savo partneriui, kad didžiuojatės juo. Leiskite savo partneriui pajusti, kad jis daro pokyčius jūsų gyvenime. Dažnai partneriai gali nutolti vienas nuo kito, kai nėra grįžtamojo ryšio, atsako ar pastangų įvertinimo. Emocinio intymumo užmezgimas su partneriu gali užtrukti, tačiau laikas ir pastangos, kurias abu investuosite vienas į kitą, tikrai atsipirks.
Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts