Socialiniai tinklai

Verslas

Kaip išsirinkti biuro popierių?

Paskelbta

data

Renkantis biuro popierių yra svarbu atsižvelgti ne vien tik į jo formatą, bet taip pat ir į popieriaus kokybę, kurią apibrėžia ne taip ir mažai kriterijų. Jei dvejojate, kokį biuro popierių pasirinkti, atsižvelkite į žemiau pateiktas savybes, ir tai jums tikrai padės paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus. Taigi, ką aktualu įvertinti ieškant geriausio biuro popieriaus?

Biuro popieriaus klasės

Biuro popierius yra skirstomas A, B, C, D klases:

  • A klasės biuro popierius yra aukščiausios kokybės, jis puikiai tinka dokumentų kopijavimui ir spausdinimui. Tokį popierių galima naudoti dvipusiam spausdinimui: jo paviršius yra itin lygus, o jo baltumas garantuoja išskirtinę atspausdintų ar nukopijuotų dokumentų kokybę. A klasės biuro popierius gali būti naudojamas lazeriniams ir rašaliniams spausdintuvams, kopijavimo aparatams ir faksui;
  • B klasės biuro popierius tinka įvairiam kasdieniam spausdinimui, kopijavimo aparatams, vienspalviam ir spalvotam spausdinimui. Tokį biuro popierių rekomenduojama rinktis įvairiems dokumentams, brošiūroms, faksui, dalykiniams laiškams, ir t.t.;
  • C klasės biuro popierius yra pats populiariausias. Šis popierius pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, jis gali būti naudojamas didelio tiražo dokumentų spausdinimui ir kopijavimui, faksui, spausdinimui bei kopijavimui;
  • D klasės popierius yra prasčiausios kokybės. Tai – laikraštinis popierius, kuris biuruose naudojamas itin retai.

Popieriaus baltumas

Biuro popieriaus baltumas taip pat apibrėžia jo kokybę, todėl tuo taip pat naudinga pasidomėti. Kai siekiama, kad tekstas, išspausdintas baltais dažais, būtų lengvai skaitomas, vertėtų rinktis tokį popierių, kuris užtikrintų kuo didesnį kontrastą. Popieriaus baltumą apibrėžia CIE arba ISO rodikliai, kurie turėtų būti kuo aukštesni.  

Gramatūra

Popieriaus gramatūra apibrėžia, koks yra popieriaus stiprumas, pralaidumas šviesai ir atsparumas deformacijai, todėl renkantis biuro popierių būtina į tai atsižvelgti. Pavyzdžiui, spausdinimui ir kopijavimui geriausia rinktis tokį biuro popierių, kurio gramatūra yra 80 g/m2 arba dar didesnė.

Kokį popierių vertėtų turėti kiekviename biure?

Tinkamiausią biuro popierių galėsite pasirinkti pagal tai, kam dažniausiai jį naudosite. Pavyzdžiui, jei bus spausdinama konfidenciali informacija, rekomenduojama rinktis storesnį, šviesai nepralaidų popierių (be to, svarbu paminėti, kad ant tokio popieriaus atspausdintas tekstas atrodys solidžiau). Kasdieniam naudojimui gali pakakti ganėtinai nestoro, 80 g/m2 gramatūros popieriaus, svarbiems dokumentams rinkitės kokybiškesnį, 160 g/m2 popierių, o plakatams ir spalvotai spaudai puikiai tiks 250 g/m2 popierius.

Lapų skaičius

Biuro popierius yra parduodamas pakuotėmis, kuriose lapų skaičius gali varijuoti. Dažniausiai biuro popierius yra parduodamas pakuotėmis, kuriose yra 250 arba 500 lapų, tačiau taip pat galite įsigyti ir tokio biuro popieriaus, kuris siūlomas mažesnėmis pakuotėmis (pavyzdžiui, po 100  lapų).

Kur įsigyti biuro popieriaus?

Kokybiško biuro popieriaus įsigysite specializuotose kanceliarinių prekių parduotuvėse. Džiugina tai, kad čia siūlomų prekių asortimentas yra itin gausus, o siūlomo biuro popieriaus kaina įprastai yra žemesnė nei kitose pardavimo vietose. Jei neturite laiko ar galimybių apsilankyti fizinėje kanceliarinių prekių parduotuvėje, kokybiško biuro popieriaus taip pat galite įsigyti internetu. Čia rasite tikrai nemažą biuro popieriaus asortimentą, o atsižvelgę į tam tikras jums aktualiausias savybes išsirinkti tinkamiausią biuro popierių galėsite gerokai paprasčiau: https://kanceliarinesprekes.lt/109-biuro-popierius.

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip efektyviau valdyti savo paskolas

Paskelbta

data

Skelbia

Jei žiūrėjote 2009 m. filmą „Parduotuvių maniakės išpažintis“, žinote, kas nutinka, kai gyvenate ne pagal galimybes. Aukščiausios klasės mados viliojama jauna moteris skolinasi tol, kol atsiduria ant finansinės katastrofos slenksčio. Na, filmas, kaip ir dauguma filmų, turėjo laimingą pabaigą, tačiau realybėje jums gali pasisekti ne taip gerai, kaip filmo herojei Rebekai.

Taigi, jei ir jūs turite įprotį skolintis, kad pasiektumėte savo tikslus, prisėskite ir pagalvokite – ar tikrai sugebėsite be jokių sunkumų grąžinti skolas? Štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau suvaldyti savo turimas paskolas!

Pirmiausia grąžinkite paskolas su didesnėmis palūkanomis

Sudarykite savo skolų sąrašą pagal palūkanų normas. Tikėtina, kad būsto paskola arba studijų paskola turės mažesnes palūkanų normas. Be to, būsto vertė laikui bėgant didės. Kita vertus, už kredito kortelių skolas ir vartojamąsias paskolas paprastai mokamos šiek tiek didesnės palūkanų normos. Todėl verta jas sumokėti pirmiausia prieš pereinant prie „saugesnių“ paskolų.

Refinansuokite savo paskolas

Tarkime, kad turite būsto paskolą, paskolą automobiliui, vieną vartojamąją paskolą ir lizingu mokate už buitinę techniką. Finansinių įsipareigojimų našta kiekvieną mėnesį yra didelė ir jums tenka laiku padengti ne vienos paskolos grąžinimo įmoką skirtingiems kreditoriams. Tačiau net jei jūs esate atsakingi vartotojai, kurie tinkamai žvelgiate į savo turimus finansinius įsipareigojimus, laikui bėgant gali tapti sunku laiku padengti kiekvieną įmoką. Be to, tokiu atveju tikėtina, kad mokate pakankamai daug palūkanų, kurios iš jūsų biudžeto kiekvieną mėnesį atima nemenką pinigų sumą. Todėl tokiose situacijose labai praverčia paskolų refinansavimas.

Paskolų refinansavimo paslaugos padeda apjungti visus vartotojo turimus finansinius įsipareigojimus, perkeliant juos į vienų pasirinktų kreditorių rankas. Tuomet kreditoriai refinansuotiems finansiniams įsipareigojimams pritaiko palankesnę palūkanų normą ir prailgina paskolos grąžinimo terminą. Visa tai sumažina finansinę naštą ir padeda lengviau stabilizuoti savo finansinę situaciją.

Padidėjo atlyginimas?

Kai darbe jums pakelia atlyginimą, padidinkite ir savo mokamų mėnesinių įmokų dydį. Kuo labiau padidinsite grąžinamų įmokų dydį, tuo greičiau galėsite grąžinti skolas – ir, žinoma, tuo mažiau reikės mokėti palūkanų.

Gavote premiją? Atlikite išankstinį mokėjimą

Gavus netikėtą premiją ar investicijų grąžą, kyla pagunda išlaidauti patiems įvairiausiems pirkiniams, kurių galbūt jums iš tikrųjų visiškai nereikia. Tačiau jei jus slegia krūva skolų, būtų praktiškiau pirmiausia iš jų išsikapstyti. Geriausia būtų, jei bet kokia netikėta suma būtų skirta skoloms grąžinti. Daugelis paskolų, įskaitant būsto paskolas, yra suteikiamos su išankstinio grąžinimo galimybe netaikant jokių papildomų mokesčių.

Prašykite mažesnės palūkanų normos

Jei esate ilgametis kreditorių klientas ir turite gerą kredito reitingą, pabandykite derėtis dėl mažesnės palūkanų normos. Jums gali pasisekti.

Laiku atlikite mokėjimus

Labai svarbu kiekvieną mėnesį laiku atlikti paskolų grąžinimo įmokas. Jokiu būdu nemanykite, kad nieko baisaus, jei keletą dienų vėluosite. Visa tai turės neigiamos įtakos jūsų kredito istorijai ir kredito reitingui. Todėl išsiugdykite gerą įprotį laiku atlikti mokėjimus.

Sumažinkite išlaidas

Sumažinkite „prabangos“ išlaidas, kurios nėra būtinos, pavyzdžiui, valgymą restoranuose ir savaitgalio keliones. Gyvenkite santūrų gyvenimą, kol grąžinsite visas skolas. Turėsite pakankamai progų atsigriebti, kai būsite jų atsikratę.

Pabaigai

Paskolos yra rimti finansiniai įsipareigojimai, todėl jas reikėtų imti tik tuomet, kai esate tikri, kad galėsite jas valdyti kartu su kitomis išlaidomis. Skyrę šiek tiek daugiau dėmesio planavimui, galite visą tai nesunkiai suderinti ir mėgautis ramiu gyvenu bei tvirtu finansiniu pagrindu.

Skaityti daugiau

Aktualijos

ŠIUOLAIKINIO BIURO ĮRENGIMAS

Paskelbta

data

Skelbia

Šiuolaikinį biurą galime įsivaizduoti įvairiai, o jo vaizdas didžia dalimi priklauso nuo to, kokio dydžio mieste, rajono centre ar miestelyje jis įsikūręs. Juk biuras gali būti įsikūręs ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kur nors kitur. Tačiau turėdami omenyje optimalaus biuro aplinką, vis tiek turime pripažinti, jog jis pirmiausiai privalo atitikti darbuotojo poreikius ir nepažeisti jo teisės į komfortišką ir patogią darbo aplinką, nes nuo to priklauso jo darbo kokybė, puiki darbinė nuotaika, palaikanti gerą dirbančiojo sveikatą.

Kaip vertinti sąvoką „šiuolaikinis biuras“?

Šiuolaikiškumą kiekvienas žmogus supranta savaip. Vienam šiuolaikinis biuras atrodys labai erdvus, jame ne vien darbui skirtos vietos, bet ir poilsio bei pasitarimų kambariai, priedo – mini virtuvėlė. Kito vaizduotėje toks biuras iškils tarsi fantastinio filmo dekoracinis paviljonas su neoninio apšvietimo fontanais ir išmaniaisiais darbastaliais bei ekranais.

Iš dalies šiuolaikinis biuras tikrai jau turėtų remtis išmaniosiomis technologijomis. Jau esame girdėję, kad dabartinės kartos biuruose imama atsisakyti tokių įprastinių biuro baldų, kaip tradicinės dokumentų spintos, nes didelė dalis informacijos skaitmenizuojama ir saugoma internetinėje erdvėje. Todėl šiuose biuruose didžioji dalis investicijų nukreipiama įsigyti itin patogioms darbuotojų kėdėms, daug funkcijų galintiems atlikti baldams bei reguliuojamo aukščio stalams.

Standartiniai ir nestandartiniai baldai – jų panaudojimas šiuolaikiniame biure

Standartiniai baldai, kuriant darbinę erdvė, dažniausiai tarpusavyje būna derinami, prireikus sujungiami. Tuo tarpu nestandartinius baldus galima puikiai panaudoti neįprastai užpildyti patalpose esančias erdves. Individualumą galima puikiai išreikšti panaudojus aliuminio spalvos detales, arba skaidrų arba matinį stiklą. Kad būtų galima išvengti darbinio triukšmo biure, darbines erdves galima kuo puikiausiai atskirti viena nuo kitos specialiomis pertvaromis.Į biurui būtinų baldų sąrašą patenka pagrindiniai darbo stalai, pagalbiniai darbui kompiuteriu, priestaliai, skirti lankytojams. Biure taip pat praverčia stumdomų arba varstomų durų spintos, jei norite taupyti biuro patalpų plotą vietoje spintų galite panaudoti atvirų bei uždarų lentynų konstrukcijas, kurios suteiks jūsų kontorai išskirtinę išvaizdą. Daugiau patarimų biuro įrengimo klausimais rasite interneto svetainėje: https://www.ofisasprabangiai.lt/paslaugos/biuro-baldu-nuoma. Kreipkitės ir jums bus padėta. 

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi