Kaip išsirinkti biuro popierių?

Renkantis biuro popierių yra svarbu atsižvelgti ne vien tik į jo formatą, bet taip pat ir į popieriaus kokybę, kurią apibrėžia ne taip ir mažai kriterijų. Jei dvejojate, kokį biuro popierių pasirinkti, atsižvelkite į žemiau pateiktas savybes, ir tai jums tikrai padės paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus. Taigi, ką aktualu įvertinti ieškant geriausio biuro popieriaus?

Biuro popieriaus klasės

Biuro popierius yra skirstomas A, B, C, D klases:

  • A klasės biuro popierius yra aukščiausios kokybės, jis puikiai tinka dokumentų kopijavimui ir spausdinimui. Tokį popierių galima naudoti dvipusiam spausdinimui: jo paviršius yra itin lygus, o jo baltumas garantuoja išskirtinę atspausdintų ar nukopijuotų dokumentų kokybę. A klasės biuro popierius gali būti naudojamas lazeriniams ir rašaliniams spausdintuvams, kopijavimo aparatams ir faksui;
  • B klasės biuro popierius tinka įvairiam kasdieniam spausdinimui, kopijavimo aparatams, vienspalviam ir spalvotam spausdinimui. Tokį biuro popierių rekomenduojama rinktis įvairiems dokumentams, brošiūroms, faksui, dalykiniams laiškams, ir t.t.;
  • C klasės biuro popierius yra pats populiariausias. Šis popierius pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, jis gali būti naudojamas didelio tiražo dokumentų spausdinimui ir kopijavimui, faksui, spausdinimui bei kopijavimui;
  • D klasės popierius yra prasčiausios kokybės. Tai – laikraštinis popierius, kuris biuruose naudojamas itin retai.

Popieriaus baltumas

Biuro popieriaus baltumas taip pat apibrėžia jo kokybę, todėl tuo taip pat naudinga pasidomėti. Kai siekiama, kad tekstas, išspausdintas baltais dažais, būtų lengvai skaitomas, vertėtų rinktis tokį popierių, kuris užtikrintų kuo didesnį kontrastą. Popieriaus baltumą apibrėžia CIE arba ISO rodikliai, kurie turėtų būti kuo aukštesni.  

Gramatūra

Popieriaus gramatūra apibrėžia, koks yra popieriaus stiprumas, pralaidumas šviesai ir atsparumas deformacijai, todėl renkantis biuro popierių būtina į tai atsižvelgti. Pavyzdžiui, spausdinimui ir kopijavimui geriausia rinktis tokį biuro popierių, kurio gramatūra yra 80 g/m2 arba dar didesnė.

Kokį popierių vertėtų turėti kiekviename biure?

Tinkamiausią biuro popierių galėsite pasirinkti pagal tai, kam dažniausiai jį naudosite. Pavyzdžiui, jei bus spausdinama konfidenciali informacija, rekomenduojama rinktis storesnį, šviesai nepralaidų popierių (be to, svarbu paminėti, kad ant tokio popieriaus atspausdintas tekstas atrodys solidžiau). Kasdieniam naudojimui gali pakakti ganėtinai nestoro, 80 g/m2 gramatūros popieriaus, svarbiems dokumentams rinkitės kokybiškesnį, 160 g/m2 popierių, o plakatams ir spalvotai spaudai puikiai tiks 250 g/m2 popierius.

Lapų skaičius

Biuro popierius yra parduodamas pakuotėmis, kuriose lapų skaičius gali varijuoti. Dažniausiai biuro popierius yra parduodamas pakuotėmis, kuriose yra 250 arba 500 lapų, tačiau taip pat galite įsigyti ir tokio biuro popieriaus, kuris siūlomas mažesnėmis pakuotėmis (pavyzdžiui, po 100  lapų).

Kur įsigyti biuro popieriaus?

Kokybiško biuro popieriaus įsigysite specializuotose kanceliarinių prekių parduotuvėse. Džiugina tai, kad čia siūlomų prekių asortimentas yra itin gausus, o siūlomo biuro popieriaus kaina įprastai yra žemesnė nei kitose pardavimo vietose. Jei neturite laiko ar galimybių apsilankyti fizinėje kanceliarinių prekių parduotuvėje, kokybiško biuro popieriaus taip pat galite įsigyti internetu. Čia rasite tikrai nemažą biuro popieriaus asortimentą, o atsižvelgę į tam tikras jums aktualiausias savybes išsirinkti tinkamiausią biuro popierių galėsite gerokai paprasčiau: https://kanceliarinesprekes.lt/109-biuro-popierius.

Total
0
Dalinasi
Related Posts