Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaimynai prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Polekėlės kaime gamta graži, nes visas kaimelis  apsodintas medžiais. Žmonės tvarkosi kas kaip išgali, žinoma, yra ir labai gražių sodybų. Tačiau, mano manymu, kaip ir kiekviename kaimelyje yra ir gražiai besitvarkančių, ir apleidusių savo sodybas. Viena  iš  tokių sodybų –  S. Pilipavičiaus, kuris šiuo metu negali ja pasirūpinti, kadangi gyvena Šeduvos senelių globos namuose ir kaimynai piktinasi netvarka.

Kaimynai pasakoja, jog vasarą, kaip apželia žolė, tame kieme gyvena įvairūs gyvūnai. Kaimynai yra matę barsukų, lapių, šeškų, taip pat katinų ir šunų. Žinoma, gyvenantis globos namuose S. Pilipavičius negali pasirūpinti savo sodyba, nes yra senas ir ligotas žmogus. Besikalbant kaimynai pradėjo sakyti, kad yra senolio dukros, kurios galėtų nors kiek aptvarkyti tėvo sodybą. Labai sunku, kai  nežinai jokių artimųjų kontaktų ir negali su jais susisiekti. Nuvykus į Šeduvos globos namus pas patį šeimininką, buvo sunku su juo susikalbėti, nes žmogaus sveikata nėra gera. Tačiau globos namų darbuotojai pasakė dukros Vidos telefono numerį. Vakare jai paskambinau ir ji pasakojo, jog kelerius metus tvarkė tėvo ūkį.  Moteris sakė, kad  ne visada Lietuvoje gyvena  ir ne visada gali pasirūpinti šia sodyba. „Buvome susitarę su žmogumi, kuris žadėjo aptvarkyti sodybą, tačiau šio žmogaus jau nebėra. Kalbėjausi su seniūnu R. Liukumu, kuris žadėjo šiek tiek aptvarkyti aplinką, bet kažkodėl seniūnas neištesi savo pažadų. Pavasarį viskas išsispręs ir patys tvarkysimės“,- sakė Vida.

Kas sutvarkys vieną sodybą kaip ir suradome, tačiau yra dar viena sodyba, kuri taip pat labai apleista. Tai sodyba Senolių gatvėje Nr 6., kurioje gyveno Viktoras ir Viktorija Bagdonai.

Sodyboje šiuo metu niekas nebegyvena ir labai sunku surasti galus, kur yra šeimininkai ar artimi giminaičiai. Gal yra žmonių, ką nors žinančių apie Bagdonų artimuosius? Gal kas žino nors telefono numerį, kuriuo paskambinus būtų galima išspręsti šią susidariusią situaciją? Jeigu kas ką žinote ir galite padėti, praneškite Tyrulių seniūnijai ar Polekėlės seniūnaičiui A. Griniui. Bet kokia informacija  naudinga, nes apie šią sodybą yra per mažai žinoma, kad pradėtume ją tvarkyti. Juk mes visi norime, kad mūsų aplinka būtų graži ir sutvarkyta. Manau, nei vienas  nenorėtume gyventi prie apleistos sodybos, kur šurmuliuoja laukiniai gyvūnai.

Padėkime vieni kitiems surasti artimus žmones. Pateikiu ir savo telefono numerį – 867737207, gal tiesiog patogiau kai kam paskambinti ir pasidalinti informacija apie Bagdonų sodybą, nes kitą kartą reikia tiek nedaug, kad būtų galima išspręsti vieną ar kitą klausimą.

Primenu, kad dar galime prisidėti prie beglobių gyvūnų maisto. Visus Tyrulių seniūnijos gyventojus prašome prisidėti ir atnešti negendančių maisto produktų į Tyrulių seniūniją  seniūnui R. Liukumui, o kam patogiau – į Polekėlę  seniūnaičiui A. Griniui. Tai  visų mūsų rūpestis – turime pasirūpinti beglobiais gyvūnais. Nebūkime godūs, visiems juk reikia pagalbos. Ačiū už jūsų gerumą.

Saulius Taločka

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Informacija apie uždaromas pervažas

Avatar

Paskelbta

data

2020-07-10 nuo 3.00 val. iki 12.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr. 3403 Šilėnai–Sidarai–Šiaulėnai 16,90 km.

2020-07-13 nuo 5.00 val. iki 17.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr.3411 Tyruliai–Polekėlė–Jaugėlai 0,11 km.

Darbus vykdys UAB „Geležinkelio tiesimo centras“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Per rajoną nuaidėjo „Tautiška giesmė“

Avatar

Paskelbta

data

Iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ jau seniai įaugusi kiekvienam lietuviui į širdį. Kur bebūtų liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val. kiekvienas lietuvis gieda „Tautišką giesmę“. Ne išimtis ir Radviliškio rajono gyventojai. Susibūrę bendruomenėse, visi gražiai paminėjo Valstybės dieną.

Radviliškyje giedojo drauge su svečiais

Valstybės dienos proga radviliškiečiams ir miesto svečiams Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke koncertavo Laura Remeikienė su choru „Chameleonas“, Jurijus Veklenko ir solistai Vaida Genytė ir Tomas Povilionis. Pastarieji drauge su radviliškiečiais sugiedojo „Tautišką giesmę“. Aktyviai į iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ įsijungė ir didžiausia Lietuvoje „Radviliškio krašto bendruomenė“, drauge su bendruomenės pirmininku ir Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi bei Tarybos nare Vilma Alekniene.

„Tautiška giesmė“ skambėjo nuo Velžių piliakalnio

Ant Velžių piliakalnio „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko daugybė Radviliškio miesto ir rajono gyventojų. Smagu, kad užgimusi tradicija giedoti „Tautišką giesmę“ ant Radviliškio rajono piliakalnių yra puoselėjama, taip kuriama šventiška nuotaika, skleidžiamos nacionalinės tradicijos, skatinama bendrystė ir senovės dvasia. Ant Velžių piliakalnio visus linksmino ir kvietė kartu šokti ir dainuoti Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

Šeduviai rinkosi Laisvės aikštėje

Liepos 6-ąją Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras „ŠKAC“ sukvietė visus į Kultūros ir amatų centrą bei pristatė premjerą, Jono Mackonio spektaklį „Piršliai“ (režisierė Izolina Stanulienė). Po premjerinio spektaklio šeduviai Laisvės aikštėje giedojo „Tautišką giesmę“. „Koks puikus buvo spektaklis, susirinko daug žiūrovų. Džiugu, kad tiek daug žmonių atėjo giedoti „Tautinės giesmės“,- džiaugėsi šeduviai.

Giesmė – pertraukos metu

Baisogaloje „Tautiška giesmė“ sugiedota Baisogalos kultūros centro žiūrovų salėje folkloro ansamblio „Nalšia“ koncerto pertraukos metu.

Grinkiškiečius suvienijo „Tautiška giesmė“

Grinkiškyje liepos 6 d. vakarą pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimo proga į visus susirinkusius kreipėsi Grinkiškio seniūnijos kultūros specialistės V. Šepronienė, R. Juozaitienė, L. Lydikaitienė. Grinkiškiečius pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė G. Bložienė. Gražiausias dainas apie Lietuvą dainavo svečiai iš Raseinių r. Šiluvos kultūros centro „Šilų aidai“ (vad. Asta ir Saulius Beniuliai), savo romansus atliko Kėdainių kapela „Parapija“ (vad. Aldona Sasnauskienė) ir Grinkiškio pramogų ir šokių salės kolektyvas „Sarva“ (Vad. Virginija Šeproniene). Pabaigoje visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“, kuri suvienija , apjungia mus visus, tarsi būtume viena didelė šeima.

Pociūnėliuose surengtas šventinis koncertas

Liepos 6-ąją Pociūnėlių krašto žmonės senajame miestelio parke šventė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šventinį koncertą surengė Pociūnėlių kultūros namų liaudiška kapela ,,Liaudė“, vaikų šokių grupė, solistės Gabija Koryznaitė, Miglė Malinauskaitė, Melita Sadzevičiūtė (vadovė – Genovaitė Vorienė). Džiugus ir visus ypač suvienijantis Valstybės dienos momentas – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų kultūros specialistė Genovaitė Vorienė. Šventines vaišes paruošė Pociūnėlių miestelio bendruomenė.

Lietuvos himnas nuskambėjo Vadaktų bendruomenėje

Liepos 6 d., 21 val., „tautiška giesmė“ nuskambėjo ir Vadaktų bendruomenėje. Vadaktiškiai  giedoti rinkosi pasipuošę, nešini trispalvėmis vėliavomis ir balionais.

Tyruliečiai „Tautišką giesmę“ giedojo su viso pasaulio lietuviais

Liepos 6 d. tyruliečiai susirinko prie Tyrulių pramogų ir šokių salės , kad kartu sugiedotų su viso pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“. Nors  susirinko nedidelis būrelis  gyventojų, tačiau  atėjo visi tie, kurie gerbia savo kraštą. Buvo sudainuota daug dainų, pabūta kartu ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Šniūraitiškiai vieningai giedojo „Tautišką giesmę“

Liepos 6 d. „Tautiškos giesmės“ banga užliejo ir Šniūraičius – gyventojai vieningai, sustoję ratu, sugiedojo Lietuvos himną.

Būtėnuose paminėta Valstybės diena

Būtėniškiai Valstybės dieną paminėjo demonstruodami vienybę – visi kartu, susikibę už rankų, sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019