Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaimynai prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Polekėlės kaime gamta graži, nes visas kaimelis  apsodintas medžiais. Žmonės tvarkosi kas kaip išgali, žinoma, yra ir labai gražių sodybų. Tačiau, mano manymu, kaip ir kiekviename kaimelyje yra ir gražiai besitvarkančių, ir apleidusių savo sodybas. Viena  iš  tokių sodybų –  S. Pilipavičiaus, kuris šiuo metu negali ja pasirūpinti, kadangi gyvena Šeduvos senelių globos namuose ir kaimynai piktinasi netvarka.

Kaimynai pasakoja, jog vasarą, kaip apželia žolė, tame kieme gyvena įvairūs gyvūnai. Kaimynai yra matę barsukų, lapių, šeškų, taip pat katinų ir šunų. Žinoma, gyvenantis globos namuose S. Pilipavičius negali pasirūpinti savo sodyba, nes yra senas ir ligotas žmogus. Besikalbant kaimynai pradėjo sakyti, kad yra senolio dukros, kurios galėtų nors kiek aptvarkyti tėvo sodybą. Labai sunku, kai  nežinai jokių artimųjų kontaktų ir negali su jais susisiekti. Nuvykus į Šeduvos globos namus pas patį šeimininką, buvo sunku su juo susikalbėti, nes žmogaus sveikata nėra gera. Tačiau globos namų darbuotojai pasakė dukros Vidos telefono numerį. Vakare jai paskambinau ir ji pasakojo, jog kelerius metus tvarkė tėvo ūkį.  Moteris sakė, kad  ne visada Lietuvoje gyvena  ir ne visada gali pasirūpinti šia sodyba. „Buvome susitarę su žmogumi, kuris žadėjo aptvarkyti sodybą, tačiau šio žmogaus jau nebėra. Kalbėjausi su seniūnu R. Liukumu, kuris žadėjo šiek tiek aptvarkyti aplinką, bet kažkodėl seniūnas neištesi savo pažadų. Pavasarį viskas išsispręs ir patys tvarkysimės“,- sakė Vida.

Kas sutvarkys vieną sodybą kaip ir suradome, tačiau yra dar viena sodyba, kuri taip pat labai apleista. Tai sodyba Senolių gatvėje Nr 6., kurioje gyveno Viktoras ir Viktorija Bagdonai.

Sodyboje šiuo metu niekas nebegyvena ir labai sunku surasti galus, kur yra šeimininkai ar artimi giminaičiai. Gal yra žmonių, ką nors žinančių apie Bagdonų artimuosius? Gal kas žino nors telefono numerį, kuriuo paskambinus būtų galima išspręsti šią susidariusią situaciją? Jeigu kas ką žinote ir galite padėti, praneškite Tyrulių seniūnijai ar Polekėlės seniūnaičiui A. Griniui. Bet kokia informacija  naudinga, nes apie šią sodybą yra per mažai žinoma, kad pradėtume ją tvarkyti. Juk mes visi norime, kad mūsų aplinka būtų graži ir sutvarkyta. Manau, nei vienas  nenorėtume gyventi prie apleistos sodybos, kur šurmuliuoja laukiniai gyvūnai.

Padėkime vieni kitiems surasti artimus žmones. Pateikiu ir savo telefono numerį – 867737207, gal tiesiog patogiau kai kam paskambinti ir pasidalinti informacija apie Bagdonų sodybą, nes kitą kartą reikia tiek nedaug, kad būtų galima išspręsti vieną ar kitą klausimą.

Primenu, kad dar galime prisidėti prie beglobių gyvūnų maisto. Visus Tyrulių seniūnijos gyventojus prašome prisidėti ir atnešti negendančių maisto produktų į Tyrulių seniūniją  seniūnui R. Liukumui, o kam patogiau – į Polekėlę  seniūnaičiui A. Griniui. Tai  visų mūsų rūpestis – turime pasirūpinti beglobiais gyvūnais. Nebūkime godūs, visiems juk reikia pagalbos. Ačiū už jūsų gerumą.

Saulius Taločka

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019