Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ką slepia Gražinos mokykla?

Avatar

Paskelbta

data

Švietimo sektorius po socialinės ir sveikatos apsaugos sričių yra viena labiausiai finansuojamų valstybėje. Savivaldybėse mokyklų išlaikymui skirtos lėšos sudaro daugiau nei pusė biudžeto. Rajono bendruomenei neabejotinai svarbu, kokią švietimo kokybę suteikia visų lygių mokyklos. Vienas tokių rodiklių yra nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimo testai. Deja, ne visų mokyklų direktoriai ar administracijos geranoriškai yra linkusios atskleisti neseniai vykdytų diagnostinių ir standartizuotų testų rezultatus. Itin piktybiškai su žurnalistu bendrauti atsisako Gražinos pagrindinės mokyklos administracija.

Testai kaip patikrinimas
Nacionalinis egzaminų centras organizuoja ne tik baigiamuosius egzaminus. Nuo 2015 metų Lietuvos mokyklose yra pradėti vykdyti diagnostiniai ir standartizuoti testai. Tai yra tam tikra priemonė nustatyti ne tik mokinių pažangumą, bet ir jų pasiekimų pokyčius ar sritis, kuriose jiems reikėtų daugiau pagalbos. Testų rezultatai taip pat svarbūs ir mokyklų darbui įvertinti. Mokytojai gali pasižiūrėti, ką labiau klasėje reikėtų akcentuoti, administracija situaciją stebėtų ir laiku reaguotų į tam tikrus pokyčius. Neabejotinai absoliuti dauguma mokytojų testus atlieka sąžiningai. Bet redakciją pasiekė tam tikra informacija, kad atsiranda tam tikros pastangos pagražinti ar įtakoti rezultatus. Pats lengviausias kelias – „padedant“ mokiniams atlikti užduotis ar vertinant testus pagerinti atsakymus. Dažnai tėvai būna šokiruoti, kai jų atžala, kelerius metus mokydamasi gerais arba labai gerais pažymiais, perkelta į aukštesnę klasę ar persikėlusi į kitą mokyklą, staiga iš pirmūno tampa blogiausiu klasės mokiniu ar visišku beraščiu.

Paklausimai išsiųsti visiems
Rajone šiuo metu 12 mokyklų, kuriose mokslo metų pabaigoje antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai vykdė jiems parengtas testų užduotis. Tarp mokinius tikrinusių švietimo įstaigų yra pradinės, progimnazijos, pagrindinės ir gimnazijos. Paradoksas, bet pačios mokyklos vykdo testus, o tų pačių mokyklų mokytojai vertina mokinių atliktus testus. Nacionalinis egzaminų centras teikia tik metodinę pagalbą, kaip vykdyti ir vertinti rezultatus. Vėliau jie tik susistemina rezultatus visos Lietuvos mastu. Kad nebūtų iškraipoma informacija, nes šiuo metu tik Baisogalos gimnazija viešina 6 ir 8 klasių pasiekimus, redakcija išsiuntė paklausimus visoms 12 mokyklų dėl duomenų suteikimo apie klasių testų atsakymų vidurkius.

Atsarga gėdos nedaro
Į paklausimą labai greitai atsakė Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė, nurodžiusi, kur rasti prašomą informaciją, bei V. Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė, atsiuntusi 4,6 ir 8 klasių informaciją. Grinkiškio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Poškienė ir Vaižganto progimnazijos direktorė Nijolė Krušienė, Šiaulėnų gimnazijos direktorius Vytautas Jarašiūnas pateikė informaciją be didelių ginčų. Baisogalos mokyklos – darželio administracija atsiuntė tik 4 klasių vidurkius, nes direktorė ir kiti atsakingi asmenys atostogauja. Vėliau prisijungė ir Pociūnėlių mokykla. Kelių mokyklų direktoriai bei administracijos buvo gerokai atsargesnės ir stebėjosi, kam renkama informacija. Jiems buvo išaiškinta, kad duomenys reikalingi parengti straipsnį, informuojantį rajono bendruomenę apie Radviliškio mokyklų pasiekimus ir palyginti su bendru Lietuvos vidurkiu. Dalis vadovų net neslėpė, kad asmeninės informacijos suteikti jie negali, bet po patikinimo, kad asmeninė informacija nedomina, persiuntė prašomus duomenys. Tai Šeduvos gimnazija, Alksniupių ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos. Sidabravo gimnazijoje visi atsakingi asmenys atostogauja, todėl direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams negali suteikti duomenų, nes net neturi prisijungimo kodų prie sistemos.

Dangstosi nežinojimu
Vienintelė rajono mokykla, atsisakiusi pateikti informaciją apie apibendrintus testų rezultatus, buvo Gražinos pagrindinė mokykla. Jos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas šiuo metu atostogauja, o jį pavaduojanti direktoriaus pavaduotoja Nina Kavaliauskienė teigia nežinanti, kaip elgtis. Tiesa, pokalbio metu ji demonstravo ketvirtokų pasiekimus didžiuodamasi rezultatais, tačiau paprašyta raštu atsiųsti 2,4,6 ir 8 klasių vidurkius, prašymą paprasčiausiai ignoravo. Kalbant akis į akį, N. Kavaliauskienė pripažino neturinti pakankamai kompetencijos ir nežinanti, kaip pasielgti, todėl pasiūlė palaukti iš atostogų sugrįžtančio direktoriaus. Skamba makabriškai, bet įstaigos vadovas besąlygiškai ja pasitiki net perleisdamas mokyklos vairą, tačiau panašu, kad pavaduotojai pernelyg sunku susitvarkyti su pavestomis pareigomis.

Stoja ginti „darbdavio“
Pastebėjusi viešojoje erdvėje nusiskundimus dėl Gražinos mokyklos pavaduotojos, N. Kavaliauskienės stojo ginti Laima Škėmienė. Jos nuomone, būtent straipsnio autorius visiškai nekompetentingas, nes prašo asmeninės informacijos. Mokyklos Tarybos pirmininkės pareigas einanti pedagogė tiesiogiai priklausoma nuo mokyklos administracijos, kadangi krūvius pedagogams nustato būtent mokyklų administracijos. Ar tai tam tikrų įsiteikinėjimo požymių turintis elgesys, spręs kiekvienas, tačiau kyla klausimas, kokias etines savybes perduoda mokiniams pedagogai viešai konfliktuodami, nors neįsigilina į situaciją? Juk Radviliškio miesto ir  rajono gyventojams, renkant vaikui mokyklą, labai svarbu žinoti realią situaciją ne tik šioje, bet ir kitose mokyklose.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019