Socialiniai tinklai

Aktualijos

Jaunųjų šaulių piligrimystė į Šiluvą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 d. Šiaulių vyskupija organizavo XVIII  piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą „Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“. Šių metų piligrimystė buvo skirta popiežiaus Jono Pauliaus II šimtosioms gimimo metinėms.

Piligrimystė – tai kelionė į šventas vietas, keliaujant su maldos intencija, ne tik trokštant kažką pamatyti. Piligrimystės tradicija Šiluvoje gyva jau penkis šimtmečius. Šiluva – miestelis Raseinių rajone, kuris 2018 m. metais yra įtrauktas į pasaulinę Šv. Jokūbo kelio šventovių asociaciją.

Baisogalos 608-osios kuopos jaunųjų šaulių komanda , kartu su 365 įvairaus amžiaus piligrimais, susirinkusiais iš įvairių Lietuvos vietų keliavome į Švč. Dievo Motinos apsireiškimo šventovę – Šiluvą – pasveikinti švenčiausią Mergelę Mariją su gimtadieniu . Keliaudami  dėkojome už Laisvės Dovaną, prašėme  Dievo stiprybės, kantrybės ir susikaupimo moksluose ir kiekvienas širdy nešamės savas intencijas.

Kelionės metu džiaugėmės tarpusavio bendryste, nuostabiu oru,  ir žygio vadovu Šiaulių vyskupu  Eugenijum  Bartuliu. Kelionės metu skambėjo  giesmės, rožinio malda ir skanduotės.

Į Šiluvą įžengėme džiaugsmingai skanduodami: „Ū-a, Ši-lu-va, meees atė-jom!“.  Kelionę baigėme Šiluvos šventovėje iškilmingomis šv. Mišiomis Dievo Motinos garbei ir Jos globai pavesdami savo gyvenimus.

Prieš 400 metų Šiluvoje apsireiškusi Dievo Motina su kūdikėliu Jėzumi ant rankų verkė, kad niekinamas tikėjimas, o šiandien džiaugiasi, kad šimtai jaunų piligrimų, tarp jų ir mes, jaunieji šauliai, atėjome dėkodami: „Piligrimais atkeliavom pas Tave, Marija, mes. Tau Baisogalos šauliai siunčia padėkos maldas“.

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019