Jaunųjų šaulių piligrimystė į Šiluvą

Rugsėjo 12 d. Šiaulių vyskupija organizavo XVIII  piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą „Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“. Šių metų piligrimystė buvo skirta popiežiaus Jono Pauliaus II šimtosioms gimimo metinėms.

Piligrimystė – tai kelionė į šventas vietas, keliaujant su maldos intencija, ne tik trokštant kažką pamatyti. Piligrimystės tradicija Šiluvoje gyva jau penkis šimtmečius. Šiluva – miestelis Raseinių rajone, kuris 2018 m. metais yra įtrauktas į pasaulinę Šv. Jokūbo kelio šventovių asociaciją.

Baisogalos 608-osios kuopos jaunųjų šaulių komanda , kartu su 365 įvairaus amžiaus piligrimais, susirinkusiais iš įvairių Lietuvos vietų keliavome į Švč. Dievo Motinos apsireiškimo šventovę – Šiluvą – pasveikinti švenčiausią Mergelę Mariją su gimtadieniu . Keliaudami  dėkojome už Laisvės Dovaną, prašėme  Dievo stiprybės, kantrybės ir susikaupimo moksluose ir kiekvienas širdy nešamės savas intencijas.

Kelionės metu džiaugėmės tarpusavio bendryste, nuostabiu oru,  ir žygio vadovu Šiaulių vyskupu  Eugenijum  Bartuliu. Kelionės metu skambėjo  giesmės, rožinio malda ir skanduotės.

Į Šiluvą įžengėme džiaugsmingai skanduodami: „Ū-a, Ši-lu-va, meees atė-jom!“.  Kelionę baigėme Šiluvos šventovėje iškilmingomis šv. Mišiomis Dievo Motinos garbei ir Jos globai pavesdami savo gyvenimus.

Prieš 400 metų Šiluvoje apsireiškusi Dievo Motina su kūdikėliu Jėzumi ant rankų verkė, kad niekinamas tikėjimas, o šiandien džiaugiasi, kad šimtai jaunų piligrimų, tarp jų ir mes, jaunieji šauliai, atėjome dėkodami: „Piligrimais atkeliavom pas Tave, Marija, mes. Tau Baisogalos šauliai siunčia padėkos maldas“.

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts