Socialiniai tinklai

Aktualijos

J. Margaitienė: „Galime pritrūkti lėšų socialinėms pašalpoms“

Paskelbta

data

Pastaruoju metu Radviliškio rajonas vis greičiau visuose reitinguose smenga į dugną – mūsų savivaldybė beveik paskutinėje vietoje yra pagal vidutinį gyventojų atlyginimą, taip pat yra tarp autsaiderių ir švietimo srityje. Ir čia dar ne viskas – greitai gali pritrūkti lėšų ir socialinėms pašalpoms.

Gali pritrūkti lėšų socialinėms pašalpoms

Pirmoje naujojo mero V. Simelio spaudos konferencijoje pasisakė ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė. Paklausta, kodėl rajone toks didelis nedarbas bei maži atlyginimai, J. Margaitienė atsakė, jog nieko čia keisto – juk tokia padėtis visoje Lietuvoje ir Radviliškio rajonas – ne išimtis.

„Nedarbo procentas Lietuvoje siekė 15,1 proc., o Radviliškyje – 17,4 proc. Tačiau kaimyniniuose rajonuose nedarbo procentas buvo dar didesnis. Tokia situacija susiklostė dėl pandemijos. Galima pasidžiaugti, jog į biudžetą labai gerai renkamas gyventojų pajamų mokestis – jau surinkta per 7 milijonus eurų. Gal tai lėmė minimalios algos padidėjimas“,- sakė administracijos direktorė.

Dar spaudos konferencijos metu administracijos direktorė J. Margaitienė prasitarė, jog metų pabaigoje savivaldybėje gali pritrūkti lėšų socialinėms pašalpoms sumokėti. „Kadangi nuo pandemijos nukentėjusiems gyventojams mokama daugiau pašalpų, metų pabaigoje galima pritrūkti lėšų, numatytų 2021 m. biudžete, socialinėms pašalpoms“,- sakė J. Margaitienė.

Buvo prašoma paskolos?

Beje, praėjusių metų birželio 17 d. vykusiame neeiliniame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo prašoma Tarybos narių pritarti 3 mln. eurų trumpalaikės paskolos ėmimui. Šio skolinimosi tikslas, kaip buvo paaiškinta, užtikrinti savalaikį darbo užmokesčio išmokėjimą Savivaldybės švietimo, kultūros, socialinės apsaugos ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojams, atsiskaityti su „Sodros“ biudžetu bei atsiskaityti už paslaugas ir darbus.

Tarybos nariai buvo šokiruoti

Kai kurie Tarybos nariai buvo šokiruoti – kam reikia imti paskolą, jeigu rajono biudžete yra 5 mln. eurų?

„Kaip čia atsitiko, kad merui ruošiantis į Seimą savivaldybė liks praskolinta? Kur dingo iš biudžeto sutaupyti 5 mln. eurų?“,- posėdžio metu klausė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Pasak šį sprendimo projektą pristačiusios Finansų skyriaus vedėjos R. Chlebauskienės, nesvarbu, kad šiuo metu biudžete yra pinigų, tačiau jų gali pritrūkti, tad imti trumpalaikę paskolą būtina.

„Neaišku, kaip toliau vystysis ekonominis lygis, prognozuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus surinkta 14,6 proc. mažiau gyventojų pajamų mokesčio, o tai daugiau nei 3 mln. eurų. Šiuo metu rajono biudžete pinigų yra, tačiau jų gali pritrūkti 4 ketvirtyje. Šiuo metu savivaldybė nuo vasario mėnesio jau negavo 679 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Nesvarbu, kad dabar turime pinigų, tvirtindami biudžetą, patvirtinome išlaidas, jeigu neturėsime pajamų, o tik išlaidų, pinigų biudžete gali nebelikti“,- posėdžio metu sakė R. Chlebauskienė.

Bandoma atsikalbinėti?

Kaip paaiškėjo, ne veltui buvo kalbama apie paskolos ėmimą – jos galimai prireiks  ne savivaldybės įstaigų darbuotojų atlyginimo mokėjimui, o socialinėms pašalpoms. Nors anksčiau savivaldybės administracija ir gyrėsi, jog visos pašalpos laiku yra sumokamos, tačiau netrukus gali atsitikti taip, jog atėjus pašalpų gavimo dienai, jų gavėjai išgirs frazę: „Lėšų pašalpoms nėra“.

Tad, kaip sakoma, administracijos direktorės niekas „už liežuvio“ netraukė, ji pati pripažino, jog savivaldybėje gali pritrūkti lėšų socialinėms pašalpoms, nors  dar šių metų pavasarį teikė siūlymą Tarybai nuo pašalpoms skirtos sumos „nurėžti“ net  milijoną eurų – neva šių lėšų nemažai lieka nepanaudotų. Bet kaip laikas, parodė, administracijos direktorė ir vėl buvo neteisi…

Jonas Petrikas


 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi