Socialiniai tinklai

Aktualijos

Įteikta Lizdeikos premija 2020

Avatar

Paskelbta

data

Pandemijos laikotarpis keičia nemažai numatytų darbų, tradicijų, tačiau Lizdeikos gimnazijoje jau nuo 2002 m. teikiamai Lizdeikos premijai neturėjo įtakos, tad Rugsėjo pirmosios šventės metu buvo paskelbtas iš keturių pretendentų nugalėtojas.

Lizdeikos premija yra garbingas apdovanojimas, skiriamas tik  labai gerai besimokančiam, aktyviam ir visuomeniškam, gimnazijos vardą rajone, respublikoje ir pasaulyje garsinančiam Lizdeikos gimnazijos mokiniui.  Visa gimnazijos bendruomenė plojo abiturientui Dovydui Paškauskui, kuris ne tik gerai mokosi, bet ir pasižymi komunikabilumu ir aktyvumu, turi ryžtingą savo nuomonę, o kad ją apgintų tam reikia žinoti faktus ir turėti argumentų, taip pat  būtina domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje kuo platesniu aspektu, reikia norėti daugiau žinoti.  Tuo Dovydas ir pasižymi, tad praėjusiais mokslo metais mokiniai  jį išsirinko gimnazijos  prezidentu.

Mokinys yra Europos Sąjungos ambasadorius Radviliškyje, todėl jam įprasta domėtis pasaulio įvykiais, formuotis nuomonę apie juos.  Net keliolikai klasių vedė pamokas apie Europos Sąjungą. Suorganizavo renginį Radviliškio miesto kultūros centre – „Eurodebatus“. Skaitė paskaitą respublikiniame renginyje „Tarpkultūrinis dialogas“. Taip pat buvo kai kurių gimnazijoje  ir rajone organizuojamų renginių vedėjas. Radviliškio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas. 

Dovydas ne tik puikiai mokosi, bet yra olimpiadų ir konkursų nugalėtojas – pirma vieta rajoninėje istorijos olimpiadoje, trečios vietos skirtos    rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje,  rajoniniame meninio skaitymo konkurse. Kartu su gimnazijos literatūrine meninio skaitymo konkurso kompozicija pateko į respublikinį etapą. Dalyvavo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamine. Kai dauguma mokinių atostogavo, Dovydas dalyvavo  projekte ,,Moksleiviai –  į vyriausybę“, kur galėjo išsakyti savo nuomonę įvairiais klausimais. Be to, šiais metais mokinys baigė  Laisvės TV Jaunųjų žurnalistų akademiją. Tai jaunuolis, kuris nenurimsta vietoje, kuris kaip tikras žynys neša žinią savo bendraamžiams ir  kitiems žmonėms apie veiklų jaunimą, bandantį kurti gražesnę ateitį.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019