Socialiniai tinklai

Aktualijos

IT specialistai turi patarimų, kaip sutaupyti ir apsaugoti įmonės buhalterinius duomenis

Avatar

Paskelbta

data

Išmaniuoju telefonu darytas nuotraukas, kitą skaitmeninę informaciją vis drąsiau keliamės į “Google Drive”, “OneDrive”, „DropBox“ ir kitus gerai žinomus virtualius serverius. Tačiau www.BaCloud.com/lt duomenų centro pardavimų vadovas Andrius Petkus atkreipia dėmesį – debesų kompiuterija pastaruoju metu aktyviau domisi ir lietuvių verslininkai. “Ypač populiarėja buhalterinei apskaitai skirti virtualūs privatūs serveriai (VPS)”, – pastebi serverių nuomos ir internetinių svetainių talpinimo paslaugas teikiančios įmonės specialistas.

Virtualus kompiuteris verslui – pagal poreikius ir galimybes

– Bent kartą bandęs “Google Drive” virtualų “debesį” žino, kaip patogu iš bet kurio įrenginio greitai ir saugiai pasiekti savo skaitmeninius duomenis. Ar tokiu pat principu veikia ir jūsų minėti virtualūs serveriai, skirti buhalterijai? – klausiame Andriaus.               

– Taip, panašumo yra daug. Kalbant paprastai, serveriai buhalterijai – tai kompiuteris, kuris yra toli nuo jūsų, kartais net kitoje šalyje. Vartotojas prie jo iš bet kokio įrenginio, turinčio interneto prieigą, jungiasi su tik jam žinomais prisijungimo kodais. Panašiu principu veikia ir kitos debesų kompiuterijos technologijos.

Kita vertus, VPS turi ir nemažai pranašumo, pritaikyto verslui. Pavyzdžiui, nusprendę savo įmonės buhalterinę apskaitą perkelti į virtualų serverį, pagal savo poreikius jūs galite pasirinkti ir “debesų” kompiuterio parametrus: procesorių, operatyviosios atminties (RAM) dydį, duomenų saugojimo disko (HDD) talpą, tinklo greitį. Visai kaip parduotuvėje renkantis asmeninį kompiuterį (juokiasi).

– Ar “Windows” VPS serveriai tinka visoms buhalterinėms programoms?

– Taip, į “Windows” VPS serverius gali būti perkelta beveik bet kuri buhalterinė programa, tokia kaip “Rivilė”, “Finvalda”, “EuroSkaita”, “Centas”, “Pragma” ir pan. Be to, virtualiame serveryje galima suinstaliuoti ir kitas įmonės darbui reikalingas programas: “Adobe PDF Reader”, archyvavimo programas ZIP, RAR, biuro programų paketus “Libre Office”, “Open Office” ir pan. Virtualiame serveryje galima išsinuomoti ir naujausią “Microsoft Office” programų paketą.

Gerokai saugiau, patogiau ir ekonomiškiau

– Įvardinkite, kokie šių virtualių serverių pagrindiniai privalumai?

– Išskirčiau tris. Pirma – saugumas. Įmonės buhalteriniai duomenys yra svarbiausia įmonės arterija. Sugedus kompiuteriui, įvykus vagystei ar kitam nenumatytam incidentui, duomenų praradimas gali sukelti didelius nesklandumus, įmonės bankrotą. Tiesa, sugedus kompiuteriui, duomenis kartais galima atstatyti. Bet tai, greičiausiai, kainuos ne vieną tūkstantį eurų, užtruks ne vieną dieną. Virtualus serveris yra apsaugotas nuo perkaitimo, netikėto elektros dingimo, interneto ryšio sutrikimų, yra daromos automatinės atsargos kopijos, tad saugumas – garantuotas.

Antras privalumas – patogumas. Gyvename mobiliame pasaulyje, dažnai tenka keliauti, tad tikrai pasitaiko situacijų, kai savo įmonės buhalterines programas ir duomenis reikia pasiekti  nesant įprastoje darbo vietoje. Juk negalime su savimi nuolat tąsytis stacionarų kompiuterį  ar įdiegti programas į kelis nešiojamus kompiuterius – būtų nepatogu, nepraktiška (šypsosi). Kur kas praktiškiau turėti virtualų “Windows” VPS serverį. Juo labiau, kad jį nuotoliniu būdu galima perkrauti, sutaisyti iškilusias problemas paslaugu valdymo skyde ar portale, nuotoliniu būdu galima perrašyti ir operacinę sistemą.

Trečia akivaizdus privalumas – ekonomiškumas. Vienai buhalterinei darbo vietai įrengti įmonė turi investuoti nemažus pinigus tiek į galingą kompiuterį, tiek į legalią programinę įrangą. Pasirinkus VPS serverį, kaip minėjau, su buhalterine programa galima dirbti bet kokiu įrenginiu: asmeniniu kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar net televizoriumi. Įrenginio našumas paprastai didelės įtakos neturi, kadangi visus darbus atlieka Windows VPS serveris.

Nuosavam įmonės serveriui – kur kas didesnės investicijos

– Ar teisingai supratau, kad nuomoti virtualų serverį kur kas pigiau, nei įsirengti nuosavą?

– Galime paskaičiuoti (juokiasi). Plečianti savo veiklą, įmonė susiduria su “Windows” serverio resursų trūkumais. Nuomojamo VPS serverio resursai gali būti padidinami per labai trumpą laiką – 5-15 minučių. Nereikės jokių didelių investicijų, pakaks pasikeisti virtualaus serverio nuomos planą.

Jeigu reikėtų didinti nuosavo įmonės serverio aptarnavimo greitį, investicijos būtų nuo 150 Eur iki 1000 Eur. Nuosavam serveriui, kuris talpinamas ne duomenų centre, reikalingas nepertraukiamas elektros tiekimas, UPS sistema, apsauganti įrangą nuo elektros įtampos šuolių. Ilgai gali tekti laukti ir užsakytų atsarginių dalių, todėl nebus galima dirbti. Pasibaigus komponentų garantiniam laikotarpiui, gali brangiai kainuoti remonto darbai… Tad lyginant VPS serverį su serveriu, kuris yra įmonės nuosavybė, nuomojamas VPS serveris tikrai leis sutaupyti ir mažoms, ir vidutinio dydžio įmonėms.

Lietuvių įpročius koreguoja rinka ir kaina

– Turbūt pastebite, ar Lietuvoje šie virtualūs serveriai populiarūs? Gal vis dar esame įpratę viską saugoti kojinėje po pagalve, o gal tokių naujovių tiesiog neįperkame?

– Prieš kelerius metus buvo atliktas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti bendrą Lietuvos įmonių nuomonę apie debesų kompiuteriją ir požiūrį į informacinių bei komunikacinių technologijų svarbą. Paaiškėjo, kad beveik 50 proc. tyrime dalyvavusių įmonių nežinojo ir nenaudojo debesų kompiuterijos paslaugų. Tik maždaug trečdalis apklaustųjų buvo girdėję apie šias technologijas, o naudojo – vos keliolika procentų. Kadangi jau daugiau kaip dešimtmetį Šiauliuose veikiančio BaCloud.com duomenų centro didžioji dalis klientų yra užsienio įmonės, akivaizdžiai matome – už Lietuvos ribų tendencijos priešingos.

Kita vertus, pastaruoju metu “Windows” VPS serveriais besidominčių įmonių skaičius pastebimai auga ir mūsų šalyje. Tai, matyt, lėmė besikeičiantis žmonių požiūris ir mažėjančios tokių paslaugų kainos. Jei prieš penkerius metus virtualūs serveriai ir jų paslaugos buvo brangios, sparčiai vystantis technologijoms ir išsiplėtus rinkai, debesų kompiuterijos paslaugų kainos tapo patrauklios net mažoms įmonėms.

Šiuo metu “Windows” VPS serverio nuoma mėnesio laikotarpiui svyruoja nuo 12 Eur iki 100 Eur. Specialaus dedikuoto serverio nuoma gali būti šiek tiek brangesnė. Įmonėms paranku ir tai, kad bet kokio nuomojamo serverio technine priežiūra rūpinasi duomenų centras, kuriame serveris yra talpinamas. Viską susumavus akivaizdu, kad virtualūs serveriai leidžia ženkliai sumažinti įmonės pirmines investicijas ir eksploatavimo išlaidas.

 

Mindaugas Malcevičius

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Oksana

    2017 rugsėjo 25 at 8:39

    Manau, kad VPS yra puiki investicija verslininkams, nes įsigijus šią programą taip pat kinta ir buhalteriniu paslaugu kainos.

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už „valdiškus“ – asmeninis seimūno laikraštis

Avatar

Paskelbta

data

Lietuviška patarlė „darbas meistrą giria“ negalioja tiems, kurie prieina prie valdiškų ėdžių. Jei rinkėjai negiria, pasigirti galima už „valdiškus“.

Seimo milijonierius „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas, neseniai sėdęs prie prabangaus visureigio vairo, nusprendė pataupyti – „tratina“ Seimo kanceliarijos lėšas. Politikas Radviliškio rajoną nuklojo asmeniniu laikraščiu „Seimo nario Aurimo Gaidžiūno naujienos“.

Artėjant rinkimams išsileido laikraštį

Pastarosiomis savaitėmis rajono „valstiečiai“ sukasi net sušilę. Blaškosi po namus, sukasi po turgų. Artėjant naujiems Seimo rinkimams gyventojams nemokamai dalijamas asmeninis Seimo nario A. Gaidžiūno laikraštis.

Skambiai „naujienomis“ pavadintame aštuonių puslapių laikraštyje liaupsinte liaupsinamas rajono vienmandatėje apylinkėje išrinktas baisogališkis A. Gaidžiūnas. Vien tik politiko nuotraukų – kelios dešimtys.

Leido už mokesčių mokėtojų pinigus

Jeigu atidesnis „naujienų“ skaitytojas ir suras informaciją, už kokias lėšas išleista politiko reklama – gali prireikti didinamojoje stiklo. Pasitelkus pastarąjį galima įskaityti mažytėmis raidėmis skelbiamą žinią – laikraštis išleistas už Seimo kanceliarijos lėšas. Tai yra, už mokesčių mokėtojų pinigus. Tačiau neskelbiama, kiek šis leidinys kainavo, kokiu tiražu išleistas ir kokia įmonė leido.

Visuomenės informavimo įstatymas draudžia tiek valstybės, tiek savivaldybių institucijoms turėti „personalines“ žiniasklaidos priemones. Tačiau Seimo nario padėjėjas Kęstutis Dambrauskas ginasi, girdi tai esanti informacija apie Seimo nario veiklą. Suprask, keli tuzinai politiko nuotraukų – toji informacija apie ketverius metus Seime trukusius darbus, kuriuos rinkėjai trokšte trokšta išvysti.

Politikas nėrė į krūmus

Rinkėjai turi teisę žinoti, kam jų pinigus leidžia politikai. Tačiau A. Gaidžiūnas, regis, mano priešingai.

Redakcijos šaltinių teigimu, Seimo kanceliarijos pinigai galėjo nukeliauti su „valstiečiais“ siejamai įmonei. Todėl redakcija Seimo nario el. paštu nusiuntė paprastus klausimus: kiek kainavo leidinys, kam ir kiek išleista už laikraščio leidybą – parengimą spaudai, spausdinimą, platinimą.

Atsakymo iš paties Seimo nario nesulaukta – vietoje jo sulaukta padėjėjo K. Dambrausko laiško.

„Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas mane įpareigojo Jums pateikti atsakymą į gautus klausimus. Remiantis Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 6 dalies 1 punktu ne politinės kampanijos laikotarpiu skleidžiami įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie valstybės politikų, politinių partijų, jų valdymo organų veiklą,

išskyrus atvejus, kai tokiais pranešimais yra agituojama per būsimą politinę kampaniją balsuoti valstybės politiko, politinės partijos ar jos nario interesais arba už tokius pranešimus yra atsilyginama ar numatoma atsilyginti nėra laikomi politine reklama“, – rašo padėjėjas.

Sužinojote, kiek kainavo politiko laikraštis? Mes irgi – ne. Klausėme apie ratus, atsakė – apie batus. Jeigu viskas atlikta skaidriai, kam slapstytis už bereikšmiškų išvedžiojimų?

 Seimo narys „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas artėjant rinkimams rajoną nuklojo asmeniniu laikraščių, kurį išsileido už Seimo kanceliarijos lėšas.

Panašu, kad ekskliuzyvinį visureigį įsigijęs Seimo narys žaliasis „valstietis“ A. Gaidžiūnas nusprendė pataupyti savo reklamai – jai naudoja mokesčių mokėtojų pinigus.

‚,Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio konservatoriai – vėl teismų verpetuose

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio konservatoriai, su meru A.Čepononiu priešakyje, ne vienerius metus mynę teismų slenkstį, vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Šį kartą Temidė vėl  kirto ūkininkui G.Žilėnui.

Skundas atmestas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendžio, Lietuvos apeliacinio teismo 2019 m. balandžio 11 d. nuosprendžio ir nuteistųjų kasacinius skundus atmetė.

Aukščiausiasis Teismas buvusį Seimo narį Vitą Matuzą dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo nuteisė trejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Ir kitiems nuteistiesiems šioje baudžiamojoje byloje laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas dvejiems metams. Buvusio Seimo nario sutuoktinė Danutė Matuzienė pripažinta kalta dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jai subendrinus bausmes skirtas 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimas. Moteriai teks sumokėti ir 7980 eurų baudą. Buvusio Seimo nario žmonai bausmės buvo subendrintos, nes tai nebe pirmasis apkaltinamasis nuosprendis. D. Matuzienė jau anksčiau buvo pripažinta kalta dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvyčių kooperatinei bendrovei, kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo.

Buvusiam akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ vadovui Vytautui Šidlauskui, pripažintam kaltu dėl piktnaudžiavimo, paskirta dvejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Žilvyčių“  kooperatinės bendrovės valdybos pirmininkas Gintaras Žilėnas pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jam paskirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Juridinis asmuo – „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“ – pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai paskirtas likvidavimas.

Buvęs „Panevėžio energijos“ darbuotojas Stanislovas Raipa nuosprendžio neskundė. Jis ankstesnių teismų sprendimais buvo pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, paskiriant dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Visiems nuteistiesiems teks sumokėti po 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Samdė partietį

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. STT Panevėžio valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad akcinėje bendrovėje „Panevėžio energija“ buvo neskaidriai vykdomi viešieji pirkimai, kurių vertė siekė apie 5 mln. eurų. Teismas konstatavo, kad nuteistieji bendrininkavo piktnaudžiaudami per AB „Panevėžio energija“ organizuotus viešuosius pirkimus, o nusikalstamas veikas organizavo buvęs Seimo narys Vitas Matuzas. Pirkimai buvo suorganizuoti taip, kad juos laimėtų „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“.

G. Žilėnas teismuose – ne naujokas

Norime priminti, kad ūkininkas G. Žilėnas teismų slenkstį mina jau ne pirmą kartą. Šiaulių apygardos teisme buvo  nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai korupcija buvo pateikti 9 asmenims ir vienai įmonei. Ši baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį.

Byloje dėl pastatų rekonstrukcijos kaltinimai buvo pareikšti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai teigia nustatę, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai konservatoriai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį. Šioje byloje jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019