Istorinių fotografijų paroda bibliotekoje

Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė Prezidento Kazio Griniaus metais. Ta proga, minint 150-ąsias Kazio Griniaus gimimo metines, 2016 m. gegužės 15-osios, Steigiamojo Seimo susirinkimo dienos, išvakarėse Lietuvos Respublikos Seime buvo atidaryta paroda, skirta šiai iškiliai Lietuvos valstybingumo asmenybei. Su vertimu į anglų kalbą paroda buvo atverta Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone, vėliau eksponuota Lietuvos Respublikos konsulate Niujorke ir pristatyta Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenėms.

Nuo 2016-ųjų metų paroda keliauja po įvairias Lietuvos miestų ir miestelių švietimo įstaigas ir džiugina lankytojų akis dar nematytomis nuotraukomis iš šios iškilios asmenybės gyvenimo. Pagaliau fotografijų paroda pasiekė ir Radviliškio viešąją biblioteką.

Ši paroda ne tik vizualinis pasakojimas apie Kazį Grinių, bet ir mokslinis ikonografijos tyrimas. Parodos rengėjai patikslino istoriografijoje klaidingai pristatomus parlamentarizmo istorijai svarbius ikonografinius šaltinius.

Parodą parengė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius. Fotografijų parodos koncepcijos ir tekstų autoriai – Žydrūnas Mačiukas ir dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė; nuotraukų redaktoriai – Andrius Petrulevičius ir Neringa Motiejūnaitė-Lilienė; parodos dizainerė – Neringa Motiejūnaitė-Lilienė.

Fotografijų paroda Viešosios bibliotekos konferencijų salėje ir Mažojoje galerijoje (III aukšte) veiks iki kovo 30 dienos. Suskubkite ją aplankyti!

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts