Išleisti milijonai, o brokas bado akis

Rugsėjo 24 dieną susirinko valstybinė komisija, kurios tikslas – priimti Aušros aikštę. Pagal Statybos įstatymo nuostatas, komisija buvo sudaryta iš statybų inspektoriaus, Savivaldybės administracijos atstovo, neįgaliųjų departamento, policijos ir kitų institucijų siųstų pareigūnų. Kol kas komisija nepasirašė akto, kadangi rekonstrukcija atlikta su įvairiausiais trūkumais, kuriuos rangovas „Panevėžio statybos trestas“ privalės ištaisyti.

Pradėtoms statybos užbaigimo procedūroms vadovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyr. specialistas iš Akmenės Vilius Krikščiūnas. Jis neslėpė, kad trijų milijonų eurų vertės rekonstrukcijoje padaryta daug broko. Jam antrina ir komisijos narys Savivaldybės architektas Artūras Valuckas. Policijos atstovai pareiškė priekaištus dėl eismo juostų. Neįgaliųjų departamento siųstas asmuo nebuvo visiškai patenkintas kai kuriais sprendiniais. Į komisijos posėdį atvykusi projekto architektė taip pat nesižavėjo statybininkų saviveikla, kurios metu buvo pakeistos kai kurios aikštės detalės.

Redakcijos duomenimis, Savivaldybės meras Antanas Čepononis taip pat aktyviai stebi priėmimo darbus. Tiesa, jam asmeniškai keletą kartų buvo išsakyta daug pastabų dėl statybų metu daromo broko. Nors buvo gana dažnas svečias statybvietėje, rajono vadovas ar dėl nežinojimo, ar dėl nesupratimo, ar dėl kitų priežasčių laiku nesustabdė daromo broko. Žinomiausias ir labiausiai aprašytas atvejis – dėl važiuojamosios dalies trinkelių kokybės. Be to, Gintautas Vičas, Statybų skyriaus vedėjas, patvirtina, kad didžiausi iššūkiai rangovui bus su įtrūkusiomis atraminėmis sienelėmis iš betono. Bent kiek išmanančiam statybą suprantama, kad paprastu glaistų atsivėrusių plyšių nepavyks ilgam užtaisyti. Specialistas pripažįsta, kad statybininkams yra sumokėti visi pinigai, tad rangovas nėra labai susižavėjęs  savo lėšomis taisyti trūkumus.

Komisijos pirmininkas V. Krikščiūnas patvirtino, kad neorganizuos kitą savaitę posėdžio, kadangi taisytinų darbų sąrašas per ilgas. Vien rajono architektas pasižymėjo kone apie dvidešimt trūkumų. Todėl buvo nuspręsta duoti pusės metų terminą brokui pataisyti. Kitu atveju, komisija pati save panaikins ir rangovas „Panevėžio statybos trestas“ privalės iš naujo registruoti statybos užbaigimo procedūras.

Pagal statybos įstatymą, savivaldybių administracijoms yra suteikta teisė skirti baudas, jei neužbaigtas ar neregistruotas statinys eksploatuojamas. Juridiniam asmeniui bauda gali būti nuo 1 448 iki 7 240 eurų dydžio. Ar prireiks baudų, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts