Socialiniai tinklai

Aktualijos

Išleisti milijonai, o brokas bado akis

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 24 dieną susirinko valstybinė komisija, kurios tikslas – priimti Aušros aikštę. Pagal Statybos įstatymo nuostatas, komisija buvo sudaryta iš statybų inspektoriaus, Savivaldybės administracijos atstovo, neįgaliųjų departamento, policijos ir kitų institucijų siųstų pareigūnų. Kol kas komisija nepasirašė akto, kadangi rekonstrukcija atlikta su įvairiausiais trūkumais, kuriuos rangovas „Panevėžio statybos trestas“ privalės ištaisyti.

Pradėtoms statybos užbaigimo procedūroms vadovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyr. specialistas iš Akmenės Vilius Krikščiūnas. Jis neslėpė, kad trijų milijonų eurų vertės rekonstrukcijoje padaryta daug broko. Jam antrina ir komisijos narys Savivaldybės architektas Artūras Valuckas. Policijos atstovai pareiškė priekaištus dėl eismo juostų. Neįgaliųjų departamento siųstas asmuo nebuvo visiškai patenkintas kai kuriais sprendiniais. Į komisijos posėdį atvykusi projekto architektė taip pat nesižavėjo statybininkų saviveikla, kurios metu buvo pakeistos kai kurios aikštės detalės.

Redakcijos duomenimis, Savivaldybės meras Antanas Čepononis taip pat aktyviai stebi priėmimo darbus. Tiesa, jam asmeniškai keletą kartų buvo išsakyta daug pastabų dėl statybų metu daromo broko. Nors buvo gana dažnas svečias statybvietėje, rajono vadovas ar dėl nežinojimo, ar dėl nesupratimo, ar dėl kitų priežasčių laiku nesustabdė daromo broko. Žinomiausias ir labiausiai aprašytas atvejis – dėl važiuojamosios dalies trinkelių kokybės. Be to, Gintautas Vičas, Statybų skyriaus vedėjas, patvirtina, kad didžiausi iššūkiai rangovui bus su įtrūkusiomis atraminėmis sienelėmis iš betono. Bent kiek išmanančiam statybą suprantama, kad paprastu glaistų atsivėrusių plyšių nepavyks ilgam užtaisyti. Specialistas pripažįsta, kad statybininkams yra sumokėti visi pinigai, tad rangovas nėra labai susižavėjęs  savo lėšomis taisyti trūkumus.

Komisijos pirmininkas V. Krikščiūnas patvirtino, kad neorganizuos kitą savaitę posėdžio, kadangi taisytinų darbų sąrašas per ilgas. Vien rajono architektas pasižymėjo kone apie dvidešimt trūkumų. Todėl buvo nuspręsta duoti pusės metų terminą brokui pataisyti. Kitu atveju, komisija pati save panaikins ir rangovas „Panevėžio statybos trestas“ privalės iš naujo registruoti statybos užbaigimo procedūras.

Pagal statybos įstatymą, savivaldybių administracijoms yra suteikta teisė skirti baudas, jei neužbaigtas ar neregistruotas statinys eksploatuojamas. Juridiniam asmeniui bauda gali būti nuo 1 448 iki 7 240 eurų dydžio. Ar prireiks baudų, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019