Iškilios praeities dvasia. Minaičiai.

Istorijos pamoka Vinco Kudirkos progimnazijos septintokams

Netradiciškai Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, buvo paminėta Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriuje. Čia šia proga surengta istorijos pamoka, į kurią susirinko Vinco Kudirkos progimnazijos septintokai. Pamoką vedė istorijos mokytoja Aldona Jagminienė ir Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja Daiva Paulauskienė.

Mokytoja A. Jagminienė bendrojoje diskusijoje su moksleiviais aptarė Tėvynės valstybingumo atkūrimo istorinius įvykius bei valstybingumo suvokimo svarbą kiekvienam žmogui.

Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja D. Paulauskienė, kalbėdama apie Minaičius, moksleiviams priminė, jog Radviliškio rajone, Minaičių kaime, 1949 m. vyko Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, buvo įkurtas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis (LLKS) ir pasirašyta Deklaracija, kuri kartu su kitais Lietuvos partizanų vadų suvažiavime priimtais dokumentais sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo pagrindą. Vėliau mokiniai buvo pakviesti žiūrėti G. Sviderskytės sukurtą filmą „Partizanų vadų suvažiavimas 1949 m.“. Neįprastai prasidėjusi istorijos pamoka ir baigėsi netradiciškai – nebuvo užduota namų darbų. Vietoj jų moksleiviams buvo išsakyti mokytojos ir Viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėjos prasmingi žodžiai, kad kiekvienas iš mūsų turi nepamiršti, kad esame gimę lietuviais ir privalome branginti prieš 101-erius metus atkurtą Lietuvos valstybę, kurios Nepriklausomybė buvo aplaistyta savanorių, Lietuvą gynusių karių, krauju.

Vladislava Šiaudvytienė,  
Vinco Kudirkos progimnazijos
edukacinio centro bibliotekininkė

Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts