Iš Radviliškio ligoninės – su didele nuoskauda

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją beveik kas savaitę pasiekia skundai dėl Radviliškio ligoninės darbo. Rajono gyventojai nepatenkinti ligoninės darbuotojų elgesiu – kartais net grubiu, vaistų išrašymo tvarka – jau buvo rašyta, kad Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje ligoniams vaistai išrašomi ne ant receptų lapelių, bet ant kartono skiaučių.

Grubios slaugytojos, atimti stalo įrankiai

Šį kartą vėl sulaukėme rajono gyventojos skundo Radviliškio ligoninės adresu. Šių metų vasario 3 d. šios gyventojos močiutę išleido iš Radviliškio ligoninės, o jos ligoninėje patirti išgyvenimai sukrėtė anūkę.

„Vasario 3 d. mano močiutė buvo išleista iš Radviliškio ligoninės, o ką sužinojau iš jos pačios lūpų, mane sukrėtė. Močiutė pasakojo, jog ja ligoninėje visiškai nesirūpino: atėmė stalo įrankius, neleido naudotis peiliu. Slaugytojos, kurios ją prižiūrėjo, buvo labai nemandagios, rėkė ant jos“,- piktinosi moteris.

Na, dėl neleidimo naudotis peiliu, galimai slaugytojos norėjo apsidrausti nuo nelaimės – neseniai plačiai nuskambėjo įvykis, kai Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje peiliuku, turėtu spintelėje, nusižudė pacientas.

Trūksta receptų lapelių?

Moteris taip pat skundėsi, jog jos močiutei vaistų, kuriuos reikia nusipirkti, pavadinimus medikės ne ant lapelio parašė, o tiesiog išrėkė pro langą… Gal jos bijojo, kad anūkė, atvykusi pasiimti močiutės, neužsikrėstų koronavirusu?

Juk ne paslaptis, kad ligoninėje greitai plinta visokios infekcijos – vasarą buvo niežų epidemija, vėliau – koronaviruso epidemija, o  rudenį ligoniai, užkrėsti koronavirusu, buvo išvežti į Palangos „Lino“ sanatoriją.

Dar vienas variantas, kodėl garbaus amžiaus ligonei nebuvo civilizuotai išrašytas receptas – ligoninėje taupomas popierius. Tačiau tokiu atveju ar medikai įsitikinę, jog močiutė nusipirks reikiamų vaistų – juk ji galėjo ir neišgirsti išrėkiamo vaistų pavadinimo ar išgirsti klaidingai…

Kaip bus elgiamasi kitą kartą?

Pasak anūkės, jos močiutė visą gyvenimą dirbo, mokėjo mokesčius, todėl nusipelnė pagarbaus elgesio iš ligoninės personalo. „Močiutė vis dažniau gulasi į ligoninę, ir baisu net pagalvoti, kaip kitą kartą su ja elgsis. Ir tikiu, kad ne tik su ja blogai buvo elgiamasi“,- redakcijai rašė moteris.

O pati močiutė kai kurių ligoninės darbuotojų elgesį su ja apibūdino taip: „Elgėsi kaip su gyvuliu, net su gyvuliais gražiau elgiamasi“. Ką ir bepridursi.
Suprantama, jog šiuo pandemijos laikotarpiu ligoninės personalas išgyvena stresą, padaugėjo darbo. Tačiau ligoninės personalui palinkėtume savo nuovargio ar prastos nuotaikos neišlieti ant ligonių. Juk pastariesiems dar sunkiau – kamuoja skausmai, norisi užuojautos žodžių, o iš kai kurių pervargusių slaugytojų išgirsta tik priekaištus…

Jonas Petrikas


Total
1
Dalinasi
Related Posts