Iš kuriamo nuostabaus rajono bėga žmonės

Visoje Lietuvoje vyksta globalinis reiškinys – lietuvių emigracija į ekonomiškai turtingesnes šalis: Didžiąją Britaniją, Airiją, Norvegiją, Švediją, Daniją. Dėl emigracijos „nukraujuoja“ regionai, smunka jų ekonomika. Ne išimtis ir Radviliškio rajonas.
Rajone mažėja gyventojų
Radviliškio rajono valdantieji politikai iš tribūnų giriasi, kad situacija rajone gerėja, rajonas gražėja: tvarkomi keliai, gatvės, renovuojama centrinė mesto aikštė, stovi naujas baseinas, atsiras dar vienas paminklas, bus renovuojamos miestelių, tokių, kaip Šaukotas, aikštė…
Per paskutinį Tarybos posėdį rajono meras, apibendrindamas Tarybos ketverių metų darbo rezultatus sakė: „Ši Taryba dirbo labai gerai, rajone pasiekti rezultatai puikūs, vienintelis minusas, kad rajone mažėja žmonių“.
Taip, Radviliškio rajone žmonių mažėja drastiškai – per metus išvyksta maždaug po 800 gyventojų. Štai 2015 m. Radviliškio rajone gyveno 39043 gyventojai, 2016 m. – 38253, 2017 – 37112, 2018 m. – 36710, o 2019 m. pradžioje – 35912. Tad nesunkiai galima paskaičiuoti, kad per metus vidutiniškai iš rajono pabėgo 798 gyventoja i- tai būtų viena nemaža mokykla.
Beje, iš tokio valdininkų puoselėjamo rajono bėga net jų atžalos – nei mero, nei vicemero vaikai kažkodėl nepasiliko gyventi ir dirbti Radviliškio rajone…
Radviliškiečiai laukia pokyčių
Jeigu rajono valdžia nesigriebs skubių priemonių, rajonas apskritai ištuštės. „Kadangi rajono valdžia milijonus kiša į trinkeles, „auksinę aikštę“, kam tai bus reikalinga, jei nerasdami gerai mokamo darbo, radviliškiečiai priversti išvykti“ ,- samprotavo gyventojai.
Radviliškio verslininkai, teikiantys gyventojams grožio paslaugas, bei prekybininkai skundžiasi ta pačia problema: kirpėjai skundžiasi, kad sumažėjo klientų, bitininkai – kad sumažėjo medaus pirkėjų. O kaip ir nesumažės, jeigu apskritai žmonių mažėja – visi traukia ten, kur yra darbo vietų, kur mokami padorūs atlyginimai, už kuriuos žmonės gali išlaikyti savo šeimas.
Jau balandžio 25 d. 10 valandą jau prisieks naujoji Taryba. Belieka tikėtis, kad naujai išrinkti Tarybos nariai dirbs taip, kad iš rajono nebeišvyks radviliškiečiai, bet parvyks, o kartu su jais – mero, vicemero ir kitų valdininkų vaikai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts