Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iš kuriamo nuostabaus rajono bėga žmonės

Avatar

Paskelbta

data

Visoje Lietuvoje vyksta globalinis reiškinys – lietuvių emigracija į ekonomiškai turtingesnes šalis: Didžiąją Britaniją, Airiją, Norvegiją, Švediją, Daniją. Dėl emigracijos „nukraujuoja“ regionai, smunka jų ekonomika. Ne išimtis ir Radviliškio rajonas.
Rajone mažėja gyventojų
Radviliškio rajono valdantieji politikai iš tribūnų giriasi, kad situacija rajone gerėja, rajonas gražėja: tvarkomi keliai, gatvės, renovuojama centrinė mesto aikštė, stovi naujas baseinas, atsiras dar vienas paminklas, bus renovuojamos miestelių, tokių, kaip Šaukotas, aikštė…
Per paskutinį Tarybos posėdį rajono meras, apibendrindamas Tarybos ketverių metų darbo rezultatus sakė: „Ši Taryba dirbo labai gerai, rajone pasiekti rezultatai puikūs, vienintelis minusas, kad rajone mažėja žmonių“.
Taip, Radviliškio rajone žmonių mažėja drastiškai – per metus išvyksta maždaug po 800 gyventojų. Štai 2015 m. Radviliškio rajone gyveno 39043 gyventojai, 2016 m. – 38253, 2017 – 37112, 2018 m. – 36710, o 2019 m. pradžioje – 35912. Tad nesunkiai galima paskaičiuoti, kad per metus vidutiniškai iš rajono pabėgo 798 gyventoja i- tai būtų viena nemaža mokykla.
Beje, iš tokio valdininkų puoselėjamo rajono bėga net jų atžalos – nei mero, nei vicemero vaikai kažkodėl nepasiliko gyventi ir dirbti Radviliškio rajone…
Radviliškiečiai laukia pokyčių
Jeigu rajono valdžia nesigriebs skubių priemonių, rajonas apskritai ištuštės. „Kadangi rajono valdžia milijonus kiša į trinkeles, „auksinę aikštę“, kam tai bus reikalinga, jei nerasdami gerai mokamo darbo, radviliškiečiai priversti išvykti“ ,- samprotavo gyventojai.
Radviliškio verslininkai, teikiantys gyventojams grožio paslaugas, bei prekybininkai skundžiasi ta pačia problema: kirpėjai skundžiasi, kad sumažėjo klientų, bitininkai – kad sumažėjo medaus pirkėjų. O kaip ir nesumažės, jeigu apskritai žmonių mažėja – visi traukia ten, kur yra darbo vietų, kur mokami padorūs atlyginimai, už kuriuos žmonės gali išlaikyti savo šeimas.
Jau balandžio 25 d. 10 valandą jau prisieks naujoji Taryba. Belieka tikėtis, kad naujai išrinkti Tarybos nariai dirbs taip, kad iš rajono nebeišvyks radviliškiečiai, bet parvyks, o kartu su jais – mero, vicemero ir kitų valdininkų vaikai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Merui direktorė svarbiau už LR Prezidentą?

Avatar

Paskelbta

data

Praėjusį penktadienį Lietuvoje vyko valstybinio masto renginys – naujai išrinkto LR Prezidento Gitano Nausėdos inauguracija. Seimo nariai, Vyriausybės ministrai, buvę parlamentarai ir signatarai dalyvavo iškilmėse. Ne išimtis ir merai, kuriems tai puiki proga atstovauti juos tiesiogiai rinkusiems gyventojams.

Nesilaiko darbotvarkės

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis iš anksto darbotvarkėje pasižymėjo, kad dalyvaus prezidento inauguracijoje. Tačiau Radviliškio krašto žmonės jo ten nepamatė – nei per tiesioginę transliaciją, nei tūkstančiuose padarytų nuotraukų. Šalia keliasdešimt savivaldybių merų nebuvo Radviliškio mero. Tarnybinis automobilis išblizgintas ir paruoštas, tiesa, vairuotojas nereikalingas, nes papildomų akių nereikia. Keista, bet meras apsigalvojo.

Atsirado neatidėliotinų reikalų

Pagautas už rankos, savivaldybės vadovas pradėjo rangytis kaip ungurys. Į skambučius telefonu neatsakė, o raštu nurodė, kad nedalyvavo, nes esą atsirado neatidėliotinų reikalų. Įdomu, kas svarbiau už LR Prezidento inauguraciją – juk tai vienas pagrindinių įvykių valstybės mastu. Ekologinė nelaimė, geležinkelio sąstato nuvirtimas nuo bėgių, masinė avarija, epidemijos protrūkis – nieko panašaus penktadienį neįvyko.

Pasikeitė versija

Kaip nustebo redakcijos žurnalistai, kai prieš dieną neatidėliotini darbai staiga pasidarė … kasdieniniais. Dar daugiau. Paprašius pasakyti, kur buvo penktadienį, savivaldybės vadovas teigė dirbęs Radviliškyje. Nemažai kalbintų administracijos darbuotojų ir net skyrių vedėjų teigė jo nematę darbo vietoje. Matyt, meras kaip „Nematomas žmogus“ filmo personažas niekieno nepastebimas darbavosi savivaldybėje. Paklaustas, kokius konkrečiai darbinius klausimus sprendė, A. Čepononis gerokai supykęs atrėžė: „Dvi valandas kalbėjau su Jolanta (administracijos direktore – red.) ir derinome Tarybos sprendimo projektus.“ Tikslinantis, kuriuos projektusderino ir kodėl to nedaro su Tarybos nariais, meras greitakalbe išbėrė: „Norite mane persekioti ar bučiuoti, tai prašau, bet kada galite“ ir numetė ragelį. Taigi, gal ne veltui administracijoje kalbama, kad graži moteris ne veltui mero pašonėje įtaisyta. Be to, dvi valandas diskutuoti ir net neatsiminti, apie ką kalbėta, sukelia visokių minčių. Įdomu tai, kad artimiausias Tarybos posėdis numatytas tik kito mėnesio pabaigoje.

Taryba – šiukšlių vietoje

Kalbintas opozicijos narys, nenorėjęs būti įvardintas, tokį mero akibrokštą įvardino labai trumpai: „Jis visai suįžūlėjo – jam Taryba ir jos nariai yra šiukšlių vietoje. Rašyti viena, o daryti visai ką kita  – tai žema. Nenuostabu, kad valdininkai sau daug leidžia.“
Jo bendrapartiečiai ar koalicijos partneriai atsisakė komentuoti. Kalbintas Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Luščikas, socialdemokratų ir Darbo partijos frakcijos narys, pritarė, kad reikėtų GPS prietaisų įdiegimo Savivaldybei priklausančiuose tarnybiniuose automobiliuose: „Geležinkelio įmonėje visi automobiliai turi GPS, tad ir atsakomybė didesnė. Savivaldybėje taip pat turėtų būti tas padaryta – juk tai visų turtas ir juo politikai bei valdininkai privalo naudotis tik pagal paskirtį ir tik funkcijų atlikimui.“
Ar naujai iškeptas Antikorupcijos komisijos pirmininkas tik politikuos, ar iš tiesų imsis veiksmų politikų piktnaudžiavimo užkardymui – parodys laikas.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

S. Dišlės skundas nepagrįstas

Avatar

Paskelbta

data

Visuomenės informavimo etikos komisija išnagrinėjo S. Dišlės skundą. Politikė buvo nepatenkinta, kad savaitraštis „Radviliškio kraštas“ išspausdino publikaciją „Kam naudingas šilumos brangimas?“ Valdančiajai konservatorių partijai priklausanti S. Dišlė įsižeidė, kad, esą, jos nuomonė nebuvo išklausyta. Kelių lapų skunde etikos sargams ji reiškė nepasitenkinimą savaitraščiu „Radviliškio kraštas“ bei žurnalistu Mariumi Aleksiūnu, kuris neatsiklausė jos. Konservatorė davė suprasti, kad būtų pakomentavusi, jei tik kas nors būtų su ja susisiekęs.

Komisijos nariams buvo pateikta informacija apie bandymą susisiekti su politike, pateiktas savaitraščio „Radviliškio kraštas“ paklausimas elektroniniu paštu. Keista, bet skundą etikos komisijai pateikusi „Radviliškio šilumos“ abonentinio skyriaus viršininkės pareigas einanti S. Dišlė dar nėra atsakiusi į redakcijos pateiktus klausimus, išsiųstus sausio mėnesį.

Komisija vienbalsiai konstatavo, kad publikacijoje nenustatyta jokių etikos pažeidimų. Paprašyta pakomentuoti dar neįsigaliojusį sprendimą, politikė vengė tiesaus atsakymo: „Aš dar nieko negavau ir nežinau.“ Kodėl neatvyko į komisijos posėdžius, kai buvo nagrinėjamas jos skundas, S. Dišlė pakomentuoti taip pat atsisakė. Galima tik priminti, kad 2016 metais „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis ją nubaudė už darbo drausmės pažeidimą.

Tai nepirmas konservatorių pralaimėjimas Etikos komisijoje, o taip pat ir Vyriausiasis administracinis teismas pasisakė, kad konservatorių valdoma savivaldybė nėra teisi dėl redakcijai nepateiktos informacijos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019