Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iš kuriamo nuostabaus rajono bėga žmonės

Avatar

Paskelbta

data

Visoje Lietuvoje vyksta globalinis reiškinys – lietuvių emigracija į ekonomiškai turtingesnes šalis: Didžiąją Britaniją, Airiją, Norvegiją, Švediją, Daniją. Dėl emigracijos „nukraujuoja“ regionai, smunka jų ekonomika. Ne išimtis ir Radviliškio rajonas.
Rajone mažėja gyventojų
Radviliškio rajono valdantieji politikai iš tribūnų giriasi, kad situacija rajone gerėja, rajonas gražėja: tvarkomi keliai, gatvės, renovuojama centrinė mesto aikštė, stovi naujas baseinas, atsiras dar vienas paminklas, bus renovuojamos miestelių, tokių, kaip Šaukotas, aikštė…
Per paskutinį Tarybos posėdį rajono meras, apibendrindamas Tarybos ketverių metų darbo rezultatus sakė: „Ši Taryba dirbo labai gerai, rajone pasiekti rezultatai puikūs, vienintelis minusas, kad rajone mažėja žmonių“.
Taip, Radviliškio rajone žmonių mažėja drastiškai – per metus išvyksta maždaug po 800 gyventojų. Štai 2015 m. Radviliškio rajone gyveno 39043 gyventojai, 2016 m. – 38253, 2017 – 37112, 2018 m. – 36710, o 2019 m. pradžioje – 35912. Tad nesunkiai galima paskaičiuoti, kad per metus vidutiniškai iš rajono pabėgo 798 gyventoja i- tai būtų viena nemaža mokykla.
Beje, iš tokio valdininkų puoselėjamo rajono bėga net jų atžalos – nei mero, nei vicemero vaikai kažkodėl nepasiliko gyventi ir dirbti Radviliškio rajone…
Radviliškiečiai laukia pokyčių
Jeigu rajono valdžia nesigriebs skubių priemonių, rajonas apskritai ištuštės. „Kadangi rajono valdžia milijonus kiša į trinkeles, „auksinę aikštę“, kam tai bus reikalinga, jei nerasdami gerai mokamo darbo, radviliškiečiai priversti išvykti“ ,- samprotavo gyventojai.
Radviliškio verslininkai, teikiantys gyventojams grožio paslaugas, bei prekybininkai skundžiasi ta pačia problema: kirpėjai skundžiasi, kad sumažėjo klientų, bitininkai – kad sumažėjo medaus pirkėjų. O kaip ir nesumažės, jeigu apskritai žmonių mažėja – visi traukia ten, kur yra darbo vietų, kur mokami padorūs atlyginimai, už kuriuos žmonės gali išlaikyti savo šeimas.
Jau balandžio 25 d. 10 valandą jau prisieks naujoji Taryba. Belieka tikėtis, kad naujai išrinkti Tarybos nariai dirbs taip, kad iš rajono nebeišvyks radviliškiečiai, bet parvyks, o kartu su jais – mero, vicemero ir kitų valdininkų vaikai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019