Iš Kauno važiavęs rusas „fūristas“ įkliuvo Radviliškyje

Rusijos pilietis Sergei Pustovalov, dirbantis sunkvežimio vairuotoju, važiavo iš Kauno į Naująją Akmenę, kur pastaruoju metu gyvena. Deja, pakeliui krovininį automobilį „Iveco“ su puspriekabe sustabdė policijos pareigūnai ir nustatė, kad jį vairuojantis Sergei Pustovalov yra girtas – pirmu pūtimu į alkotesterį jis įpūtė 1,58 promiles, o antru – 1,63. Kad vilkikas blaškosi po kelią, vinguriuoja, pranešė lengvojo automobilio vairuotoja, važiavusi iš paskos. Šios moters automobiliui buvo įskeltas priekinis stiklas. Rusijos piliečiui pareikšti kaltinimai pagal 2811 straipsnio 1 dalį. Byla išnagrinėta 2023 m. liepos 14 d., priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Gėrė ryte

46-erių svečias iš Rusijos šių metų kovo 24 d. 17.35 val. buvo sustabdytas Radviliškyje, Vytauto Landsbergio – Žemkalnio gatvėje. Sergei P. paaiškino, kad Lietuvoje esančioje transporto įmonėje, kurios automobilį vairavo kelionėje, dirba maždaug metus. Jis pripažino tą pačią dieną ryte vartojęs alkoholį – esą išgėrė 200 gr. viskio ir 0,5 litro 4,5 proc. stiprumo alkoholinio gėrimo. Vyras sakė, kad gėrė viešbutyje prie autoserviso, Kauno mieste. Iš Kauno jis išvyko vėliau, apie 15.00 val., ir neva nesijautė apsvaigęs. Sustabdytame sunkvežimyje buvo rastas alkoholio butelis, tačiau Sergei P. tikino, jog vairuodamas alkoholio nevartojo ir butelį pasiėmė iš viešbučio. Apklausiamas rusas sakė, kad nežino, dėl ko policija nusprendė jį sustabdyti, vėliau bandė spėlioti, jog galbūt paskundė kiti eismo dalyviai dėl keistų manevrų.

Bausmė išgąsdino

Sužinojęs, kokia bausmė jo laukia Lietuvoje, Sergei P. nenudžiugo. Jis sakė, kad turi leidimą gyventi Lietuvoje dėl darbo. Rusijos piliečio šeimą sudaro jis, žmona ir trys nepilnamečiai vaikai, iš kurių du gyvena kartu su juo. Sergei P. vienas išlaiko šeimą – žmona niekur nedirba, nes yra motinystės atostogose. Jis buvo supažindintas su siūloma bausme – 2000 eurų dydžio bauda, įpareigojant ją sumokėti per 8 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo. Taip pat siūloma skirti baudžiamojo poveikio priemones – 1 metus uždrausti vairuoti transporto priemones bei konfiskuoti automobilio „Iveco“ vertę atitinkančią sumą – 11 400 eurų ir puspriekabės „Shmitz“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 13 690 eurų. Tai išgirdęs, Sergei I. buvo šokiruotas ir nesutiko su jam siūloma bausme bei baudžiamojo poveikio priemonėmis. Savaitę pagalvojęs, vyriškis nusprendė, kad bausmė jam tinkama, tačiau prašė sumažinti baudą bei sunkvežimio vertės konfiskavimo sumą, įvertinus tai, kad jis vienas išlaiko šeimą, kurioje yra trys mažamečiai vaikai.

Surado greitai

Liudytojais byloje buvo apklausti policijos pareigūnai, sustabdę minėtą vilkiką. Radviliškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė M. T. papasakojo, kad 2023 m. kovo 24 d. ji dirbo kartu su kitu patruliu A. N. Jie patruliavo Radviliškio mieste bei rajone. Apie 17.25 val. iš budėtojo buvo gautas pranešimas, kad link Radviliškio miesto važiuoja sunkvežimis „Iveco Stralis“. Pranešta, kad vilkikas pavojingai manevruoja ir netgi apgadino moters automobilį „VW Passat“. Gavę pranešimą, patruliai susiruošė ieškoti minėto sunkvežimio ir už poros minučių jį pastebėjo. Netrukus ši transporto priemonė buvo sustabdyta. Už vairo sėdėjo Sergei P. Paklaustas, kur važiuoja, jis atsakė, kad į Naująją Akmenę.

Tiesiai eiti nepavyko

Policininkams vyras atrodė perdėtai sunerimęs, jie pajuto ir alkoholio kvapą, todėl paprašė pasitikrinti blaivumą. Sergei P. sakė, kad alkoholį paskutinį kartą vartojo prieš 5 valandas. Paprašytas atlikti blaivumo testą, rusas turėjo eiti tiesia linija, pataikyti pirštu į nosį. Judesiai nebuvo tikslūs. Asmuo sutiko atlikti reikalaujamą testą, tačiau jo judesiai buvo netikslūs. Alkoholio kiekio matuoklis nustatė, kad Sergei P. tikrai yra neblaivus – pirmą kartą prietaisas parodė 1,58 promiles alkoholio, o antrą – 1,63 promilių girtumą.

Įskėlė stiklą

Pareigūnai bendravo ir su vairuotoja, pastebėjusią keistą vilkiko manevravimą po kelią. Automobilio „VW Passat“ vairuotoja D. Ž. paaiškino, kad prieš ją keliu važiavo sunkvežimis „Iveco Stralis“ su priekaba, kuris blaškėsi po kelią ir vinguriavo, o vėliau ėmė važiuoti žvyruotu kelkraščiu. Iš po sunkvežimio ratų pradėjo šokinėti akmenukai, kurie krito ant D. Ž. automobilio ir įskėlė priekinį automobilio stiklą. Moteris neprašė atlyginti jai padarytą žalą. Policininkai paskambino įmonės, kuriai priklausė vilkikas, direktoriui ir informavo apie įvykį. Įmonės vadovas netrukus atvyko į Radviliškį ir pats pasiėmė vilkiką. Sunkvežimio kabinoje buvo rastas ir paimtas škotiško viskio butelis.

Išlėkdavo į kitą eismo juostą

Apklausta automobilio „VW Passat“ vairuotoja, kuri iškvietė pareigūnus, pasakojo, kad prieš ją važiavęs vilkikas su priekaba tai užvažiuodavo ant dešinės pusės kelkraščio, tai mesdavosi į kairę ir pervažiuodavo skiriamąją juostą, tai vėl sugrįždavo į savo kelio pusę. Moteris sakė, kad iš pradžių ji galvojo, kad sunkvežimis blaškosi dėl didelio vėjo, nes ta diena buvusi vėjuota, tačiau nuomonę pakeitė, kai, užvažiavęs ant žvyruoto dešiniojo kelkraščio, jis pakėlė akmenis, kurie pažiro į lengvojo automobilio langus. Be to, kelio ruože, kur greitį reikėjo sumažinti iki 70 km/val., vilkikas toliau lėkė 90 km/val. greičiu. „Pasato“ vairuotoja paskambino Bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė, kad krovininio sunkvežimio vairuotojas tikriausiai yra apsvaigęs nuo alkoholio. Jai buvo nurodyta važiuoti vilkikui iš paskos, o policijai sustabdžius įtartiną transporto priemonę, sustoti ir prisistatyti policijos pareigūnams.

Galėjo tekti sumokėti virš 25 tūkst. eurų

Prokuroras į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo. Jis prašė skirti baudą bei porą baudžiamojo poveikio priemonių – 1-erius metus uždrausti vairuoti bei konfiskuoti vairuoto sunkvežimio bei jo priekabos vertę atitinkančią sumą. Sunkvežimio nustatyta vertė – 11 400 Eur, o puspriekabės – 13 690 Eur. Teismas nusprendė, kad nėra pagrindo konfiskuoti puspriekabės vertę atitinkančią sumą, kadangi ji nebuvo nei nusikalstamos veikos padarymo įrankis, nei priemonė, nei nusikalstamos veikos rezultatas. Taip pat atkreiptas dėmesys, jog siūloma konfiskuoti vilkiko vertę atitinkanti pinigų suma yra net kelis kartus didesnė už siūlomą skirti baudos dydį. Teismas, įvertinęs, kad Sergei P. padarė vieną nesunkų nusikaltimą, anksčiau nebuvo teistas ar baustas administracine tvarka, atsižvelgdamas į proporcingumo ir teisingumo principus, nusprendė, kad 11 400 Eur konfiskavimas kaltinamajam būtų per sunki finansinė našta. Nuspręsta, kad konfiskuotiną pinigų sumą galima mažinti iki 50 procentų krovininio automobilio „Iveco“ vertės, t. y.  5 700 Eur.

Galbūt įlįs į skolas

Teismo baudžiamuoju įsakymu Sergei Pustovalov pripažintas kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. Jam skirta galutinė bausmė – 40 MGL (2 000,00 Eur) dydžio bauda. Šią sumą Rusijos pilietis įpareigotas sumokėti per 12 mėnesių nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Į bausmę įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas – viena parą, kuri prilyginta 2 MGL (100 Eur) dydžio baudai, todėl laikoma, kad galutinė neatlikta bausmė – 1 900 Eur bauda. Sergei Pustovalov uždrausta vairuoti transporto priemones 1-erius metus. Šis terminas bus skaičiuojamas nuo vairuotojo pažymėjimo paėmimo 2023 m. kovo 25 d. Nuspręsta konfiskuoti dalį vilkiko „Iveco“ vertę atitinkančios pinigų sumos, 5 700 Eur. Iki reikalaujamų sumų sumokėjimo apribotos ruso banko sąskaitos.

Gali skųsti

Teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas įteikti nuteistajam. Jis, nesutikdamas su teismo paskirta bausme, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo pareikšti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme, nes baudžiamasis įsakymas priimtas rašytinio proceso tvarka. Nustatytu terminu tokio prašymo nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts