Socialiniai tinklai

Aktualijos

Iš kaimo pas gydytoją – pagal autobusų tvarkaraštį …

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vasarą atokesnių kaimų gyventojams sunku pasiekti ne tik Radviliškį, bet ir seniūnijų centrus, nes viena pagrindinių susisekimo priemonių – mokykliniai autobusiukai. Rajono valdžia apie šią problemą žino, tačiau ką nors pakeisti neskuba. Valdžios nuomone – reikia taupyti.  

Autobusas – kartą per savaitę

Gyventojai piktinasi, kad vasarą žmonės yra priversti derinti savo apsilankymus pas medikus, notarus ar savivaldybėje laiką pagal autobusų tvarkaraštį.

„Gyvename Beinoravos kaime. Mokslo metų dienomis rajono centrą dar galime pasiekti bent jau du kartus per savaitę, o Sidabravą kasdien, tačiau atėjus vasarai prasideda vargai. Vasaros metu autobusas į mūsų kaimą atvažiuoja vos kartą per savaitę – ketvirtadieniais. Nors į rajono centrą važiuoja dar ir pirmadienį, tačiau iki mūsų jis nevažiuoja. Atvažiavęs iš Vadaktų iki Sidabravo jis 40 minučių stovi Sidabrave ir 8 valandą pajuda Šeduvos link. Tas pats ir grįžtant iš Radviliškio. Autobusas pusvalandį stovi Sidabrave, o po to važiuoja į Vadaktus. Ir taip tęsiasi jau kelerius metus. Teko girdėti, jog kituose rajonuose vykdoma gyventojų apklausa, kokiomis dienomis jie norėtų, kad važiuotų autobusas, kokiu laiku. O pas mus, kaip gūdžiais stagnacijos laikais. Sprendimus priima rajono valdžia. Valdžia, kurią mes rinkome, ir kuriai žmonės rūpi tik rinkimų metu“, – piktinosi Beinoravos gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Kaip blokados laikais

Palonų miestelio gyventojai atsidūrė visai nepavydėtinoje situacijoje. Jau keletą pastarųjų metų paloniškiai gyvena kaip 1990 metų sovietinės blokados laikais. Tuomet pavasarį net iš kelių pro Palonus važiavusių priemiestinių bei tarpmiestinių autobusų  liko tik pora. Keitėsi valdžios rajone ir šalyje. Autobusų reisų kasmet mažėjo. Gyvename 30-aisiais Nepriklausomybės metais, o tapo dar blogiau nei buvo. Mat vasaros metu pro miestelį nevažiuoja nė vienas autobusas. Tiesa, penktadienio ir sekmadienio popietėmis pravažiuoja Panevėžio autobusų parko autobusas, vykstantis iš Panevėžio į Baisogalą. Autobusas važiuoja tuo metu, kai penktadienį seniūnija darbą jau beveik baigia, o gydytojų gali ir nerasti. Į parduotuvę, vaistinę, seniūniją ar pas gydytojus dar vargiai ir suspėsi, nes autobusas Baisogaloje stovi vos apie 20 minučių.

Panašioje situacijoje ir greta esančio Valatkonių kaimo žmonės, kuriems nebent tik pėsčiomis iki Baisogalos kiek arčiau.

Gyventojai ne kartą kreipėsi ir į seniūniją, ir į rajono valdžią. Žadėta padėti, tačiau pagalbos taip ir nesulaukta. Pažadų pagelbėti sulaukta ir prieš savivaldybių rinkimus. Politikai tuomet žadėjo, jog autobuso maršrutas vasarą bus.

„Pažadėjo – patiešijo, neišpildė – nesugriešijo“, – byloja lietuviška patarlė. Tad gūdūs blokados laikai tebesitęsia.

Sulaukta ir dar vieno skundo

Liutkiškių kaimo gyventojas piktinosi, kad vasaros metu žmonės į Liutkiškius yra priversti nuo Kutiškių kulniuoti pėsčiomis. „Jei žiemą Radviliškį gali pasiekti tris kartus per dieną, tai vasarą pasiekti miestą tampa iššūkis. Mes dar jauni, galim paeiti ir pėsčiomis iki Kutiškių, nuo kur važiuoja miesto autobusas, tačiau ką daryti pagyvenusiems žmonėms ar turintiems negalią. Reikia apsilankyti pas gydytoją, nusipirkti vaistų ar maisto. Taip ir vargstam visą vasarą ir niekam nė motais. Išgirdęs, kad į miestą važiuoja kaimynas, kalbini jį, kad pavežtų. Tegul ne kasdien, bet jau bent porą kartų per savaitę galima būtų surasti autobusą, o gal galima būtų pratęsti iki Kutiškių važiuojančio miesto autobuso maršrutą?“, – guodėsi ir klausė Liutkiškių gyventojas.

Sulaukta ir gyventojų nusiskundimų iš Minaičių. Pasak skambinusio vyriškio, autobusas į kaimą net neužvažiuoja, o keleivius paleidžia prie vieškelio Liaudiškiai–Mėnaičiai–Pašušvys–Grinkiškis įrengtoje Čerkosų stotelėje.

„Autobusas šiuo keliu važiuoja tik ketvirtadieniais ir šeštadieniais, tačiau jei prireikia skubiai pasiekti ar Grinkiškį (seniūnijos centrą), ar Radviliškį, tenka ieškoti, kas gali pavėžėti ir, aišku, ne dykai“, – sakė vyriškis.

Pasiekiame visus kaimus

UAB „Emtra“ direktorius Vladas Milkonas sakė, jog vasarą įmonė aptarnauja apie 12 priemiestinių bei Radviliškio miesto maršrutų. Žiemą bendrovė važiuoja beveik 30-čia maršrutų.

„Pravažiuojam beveik visus kaimus, tik ne kasdien. Vienais maršrutais važiuojame du, kitais – tris kartus per savaitę, tačiau yra reisų, kuriais keleivius vežame darbo dienomis. Dažnai autobusai važiuoja pustuščiai – dažnai autobusu važiuoja tik 10 keleivių. Pakeliui jų mažėja ir į galinį punktą atvažiuoja vos 1-2 arba visai tuščias autobusas. Keleiviai turi prisitaikyti prie esamų reisų, mes negalime į kiekvieną kaimą važiuoti kasdien“,- sakė „Emtros“ direktorius V. Milkonas.

Nesulaukę  valdžios sprendimų gyventojai priversti išlaidauti

Į redakciją paskambinę žmonės sakė, jog sumažėjus autobusų reisų, kaimuose atsirado nelegalūs taksistai, kurie už 10-20 eurų mokestį „nuo galvos“ nuveža pagyvenusius žmones į miestą. Kai kada už tą patį mokestį jie parveža ir namo, tačiau dažniausiai reikia vėl mokėti.

Nelegalių pavėžintojų verslas vėl pradeda klestėti, kaip tai buvo prieš aštuonis ar dešimt metų.

Rajono valdžia apie tokias „kooperacijas“ turi žinoti,  tačiau pagerinti atokesnių kaimų gyventojų susisiekimą su rajono centru nesiruošia. Į gyventojų nusiskundimus  – valdininkų pažadai, kurių kol kas nė vienas neįvykdytas.       

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019