Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ir vėl vargšų pinigai bus įsisavinti per „auksines“ trinkeles?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad  prisidengdami virusu ir dangstydami jau išleistus pinigus, Radviliškio rajono valdantieji  iš vargingiausiai gyvenančiųjų kišenės „nurėžė“ 200 tūkst. eurų. Tiesa, rajono meras A. Čepononis bei administracijos direktorė J. Margaitienė pažadėjo, kad pasibaigus karantinui šios lėšos bus grąžintos socialinės paramos reikmėms, tačiau tai kol kas liko tik pažadai.

Socialinei paramai lėšų užtenka – ar tikrai?

Vyriausybėiš šalies biudžeto lėšų Radviliškio rajono savivaldybei sugrąžino 164 tūkst. eurų, kurie buvo išleisti  priemonėms kovai su koronavirusu pirkti. Buvo tikimasi, kad rajono vadovai laikysis savo pažado ir šiuos pinigus grąžins į eilutę, skirtą rajono gyventojų  socialinei gerovei. Tačiau Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu  Finansų skyriaus vedėja R. Chlebauskienė informavo, kad  vyriausybės lėšos bus panaudotos  visai kitiems reikalams. Komitetuose patvirtinta, kad šios lėšos bus paskirstytos seniūnijoms, Radviliškio rajono švietimo ir sporto skyriui, o didžiausia suma „atrėžta“ sau – savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriui prisidėjimui prie projektų skirta net  128 677 eurų.

„Tačiau Tarybos posėdyje buvo pažadėta, kad tik gavus pinigus iš vyriausybės, jie bus sugrąžinti į vargšams skirtą eilutę, o dabar girdime, kad jų  reikės prisidėjimui prie įvairių projektų“,- komiteto posėdyje  vedėjai replikavo nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Tarybos nariui priminus valdininkams jų pažadus, šie ėmė „sukti uodegą“, neva rajone socialinei paramai lėšų visiškai pakanka. Bet realybė šiek tiek kitokia.

Labiausiai nustebino opozicija save vadinančio socialdemokrato Tarybos nario S. Luščiko palaikymas  administracijai. Jis nemato nieko blogo, kad  lėšos, skirtos sunkiai besiverčiantiems, bus panaudotos statybose. Tarybos narys G. Lipnevičius kolegai  paaiškino, kad žmonės, gyvendami socialiniuose būstuose, neturi net karšto vandens. 

Ar tikrai rajone nebėra socialinių problemų?

Valdininkų  tvirtinimu, kad  Radviliškio rajone socialinėms pašalpoms bei kompensacijoms lėšų daugiau nei pakankamai, nepatikėjo Tarybos narys G. Lipnevičius: „Teko lankytis Nakvynės namuose, kurių gyventojai skundėsi, jog užrakintas dušas, jie ekstremalios situacijos metu negali išsimaudyti – vadinasi, už vandenį taupomi net centai. Taip pat socialinio būsto gyventojas skundėsi, jog iš savivaldybės nuomojamame bute nėra nei vonios, nei dušo, nei karšto vandens. Man atsiųstame laiške Radviliškio Vaižganto gatvės gyventojas rašė: „Aš greitai apteksiu utėlėmis, o kai paprašiau įrengti  dušą, administracijos direktorė pasiūlė pačiam pasidaryti remontą už savo lėšas“. Jeigu biudžete turime pakankamai lėšų, kodėl už jas neremontuojami socialiniai būstai, nesuteikiamos privalomos žmonėms higienos  paslaugos?“

Į šiuos Tarybos nario  klausimus Investicijų ir kaimo reikalų komitete administracijos direktorė J. Margaitienė nieko nebeatsakė.
Ar vėl vargšams skirtos lėšos  pavirs „auksiniais“ bordiūrais, parodys laikas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi