Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Interviu su naujuoju Radviliškio ligoninės direktoriumi

Avatar

Paskelbta

data

Neslėpsiu, jog klausimai, kaip pageidavo naujasis ligoninės direktorius, buvo išsiųsti iš anksto. Nors atrodo itin keista, kad, sužavėjus konkurso komisiją, jam dar reikėjo ruoštis. Parengiamajame teismo posėdyje V. Smalinskas ir jo advokatas įtikinėjo teismą dėl autentiškos strategijos: kaip vadovaus ligoninei, kokių imsis priemonių panaikinti skolą, kaip gerins paslaugų kokybę ir taip toliau… Pats interviu turėjo būti koreguotas dėl kalbos kultūros stokos.

Žurnalistas: Būdamas Biudžeto, ekonomikos ir ūkio komiteto pirmininku  išskirtina domėjotės ir kritikavote Radviliškio ligoninės vadovo darbą. Ką, Jūsų nuomone, padarysite geriau nei buvęs vadovas?
Vaidas Smalinskas: Pirmiausia nesutinku su tuo ir noriu perspėti, kad klausimus gavau prieš trumpą laiką ir nespėjau pasiruošti. Fiziškai esu juos (klausimus – red.) perskaitęs, bet nepasiruošęs į juos atsakyti. Nesutinku su teiginiu, kad labai domėjausi ligoninės veiklą, nes kai tapau komiteto pirmininku, Tarybos nariai buvo informuoti apie ligoninei inicijuojamą bankroto procedūrą (komitetui pradėjo vadovauti 2015 metų pavasarį, apie bankrotą buvo kalbama 2017 metais – red.).
Ž.: Ne paslaptis, kuris kreditorius?
V. S.: Dabar aš tiksliai pavadinimo nežinau, bet vėliau galėčiau pasidomėjęs pasakyti. Ir tada buvo pradėta domėtis visa ta finansine būkle, visi duomenys rodė, kad įstaiga dirba nuotolingai, įsiskolinimai yra didžiuliai, tad domėjimasis nebuvo išskirtinis.
Ž.: Tai Jūsų nuomone, ką Jūs darysite geriau, kad įstaiga išbristų iš finansinės duobės, kadangi bankroto procedūros negalėjote inicijuoti?
V. S.: bankrotą inicijuoja kreditorius (klausimas, ką darytų geriau, liko neatsakytas).
Ž.: Apie tai, kad užimsite Radviliškio ligoninės vadovo vietą, mieste buvo kalbama ne mažiau kaip metus laiko. Jūs klausiamas apie tai, visą laiką neigdavote ir sakydavote, kas čia leidžia tokias apkalbas ir panašiai. Bet Jūs neturėdamas jokio medicininio išsilavinimo, o su  socialinių paslaugų sritimi Jūsų išsilavinimas tėra tik tiek susijęs, kad buvusi paskutinė darbovietė administruoja socialinį mokestį, apsisprendėte dalyvauti konkurse. Kokios priežastys tai lėmė? Kas paskatino tai daryti?
V. S.: Pirmiausiai apie kandidatavimą į ligoninės vadovus išgirdau iš Jūsų (žurnalisto – red.). Nemaniau kandidatuoti, bet laikui einant susiklostė situacija ir visa kita, tada buvo nuspręsta, kad reikia eiti (kūno kalba rodė, jog tai buvo V. Smalinskui pats nepatogiausias klausimas).
Ž.: Ligoninė turi didžiulę skolą, apie kurią Jūs šnekėjote. Kokiais vadybiniais metodais vadovausitės ir koks Jūsų kaip vadovo užsibrėžtas terminas tą skolą likviduoti?
V. S.: Ligoninė turi 440 tūkstančių eurų skolos. Aš pirma turiu susipažinti su situacija, su visais tais dalykais, su finansais, su visa veikla ir tada bus sudarytas planas.
Ž.: Tai duomenys nėra viešai prieinami? Juk nagrinėjote komiteto posėdžiuose? Su kuo konkrečiai Jums dar reikia susipažinti?
V. S.: Su sumomis (į klausimą nesugebėta atsakyti…).
Ž.: Dažnas rajono gyventojas skundžiasi kai kurių ligoninės skyrių ir jų personalo darbu. Nemažai kritikos tenka palaikomojo gydymo ir slaugos skyriui. Kokių imsitės personalo valdymo priemonių, kad pagerintumėte ligoninės ir tam tikrų skyrių įvaizdį ligoninės pacientų atžvilgiu, nes skundų tikrai yra nemažai, apie tai dažnai rašoma ir spaudoje?
V. S.: Pirmiausiai aš turiu susipažinti su skundų apimtimis, nes aš čia tik ketvirta diena ir aš norėčiau paprašyti visų, ir Jūsų, jei gaunate skundų, kad siųstumėte man, ir tiesiog aiškinsimės priežastis ir darysime išvadas.
Ž.: Iš kitos pusės, ligoninės personalas nėra patenkintas atlyginimais. Visai neseniai buvo suorganizuotas susitikimas personalo su rajono vadovais. Ar Jūsų asmeniniuose planuose yra nustatytas terminas pakelti atlyginimus visiems darbuotojams, jei taip, kada ir kiek?
V. S.: Kiek man yra žinoma per tas tris darbo dienas, atlyginimai jau yra pakelti.

Ž.: Jau pakelti?
V. S. : Taip, jau pakelti. Kokia apimtimi, kokiais mastais, aš negaliu atsakyti, bet atlyginimai pakelti buvusių vadovų.
Ž.: Jei suprantu Jus teisingai, Jūs neplanuojate kelti atlyginimų?
V. S.: Aš taip nesakau.
Ž.: Jūsų nuomone, kokios didžiausios problemos ir iššūkiai, su kuriais susiduria ši ligoninė, ir kurias iš šių problemų Jūs spręsite  pirmiausiai? Juk tikrai girdėjote apie „juodąjį ligoninių“ sąrašą. Jame nėra Radviliškio ligoninės, bet minima neigiamam kontekste…
V. S.: Kiek aš išsiaiškinau situaciją, tai ten liečia slaugos licenciją, tai duomenys yra 2016 metų, ir čia pakliuvo tas tarpas, kai slaugė neturėjo tos kvalifikacijos licencijos, bet ji turėjo kitos kvalifikacijos licenciją. Kai vyko akreditavimas, o ji sirgo, tai ir atsitiko, bet viskas momentaliai buvo sutvarkyta. Mano, kaip vadovo, pirmas uždavinys yra finansinė padėties suvaldymas ligoninėje, ligoninės bendradarbiavimas su savivalda, su steigėju, nes paskutiniu metu ji buvo kažkokia sutrikusi..
Ž.: Tas bendravimas?
V. S.: Taip. Ligoninės bendravimas su steigėju.
Ž.: O kas yra steigėjas, kas vykdo jo pareigas?
V. S.: Savivaldybė yra steigėjas, o vykdo pareigas Taryba, meras. Su jais nebuvo tinkamai bendraujama. Dar vienas aspektas – paslaugų kokybė. Kaip ir Jus pats minėjote, nepatenkinti pacientai.
Ž.: O ar Jūsų planuose yra vaikų ligų skyriaus atkūrimas, gimdymo ir kitų skyrių, kurie būtų labai reikalingi norint į Radviliškio rajoną pritraukti gyventi jaunas šeimas, kad joms nereikėtų vežti vaikų į Šiaulius pirmyn atgal. Jei ne, kodėl neplanuojate tai daryti, ar tai būtų finansinė našta?
V. S.: Su gimdymo skyriumi yra sudėtinga situacija. Yra Vyriausybės nutarimas, pagal kurį privalo būti tam tikras gimdymų skaičius norint atidaryti gimdymo skyrių. Uždaryti visada lengva, ir aš, kaip Tarybos narys, daug kovojau, ir Savivaldybė daug prisidėjo, kad gimdymo skyrius būtų  išlaikytas, bet jis vis dėlto buvo uždarytas. Aš tam nepritariau, ir šiandien tam nepritariu, bet aš kiek aiškinausi, paslaugą teikti atsisakyti lengva, o akreditaciją gauti labai sunku. Dėl dienos stacionaro, tai aš vakar fiziškai susipažinau su skyriais, ir ten (gimdymo skyriuje – red.) viskas sutvarkyta, tai būtų galima kad ir dabar eiti ir dirbti.
Ž.: Ar Jums asmeniškai žinoma, kad ligoninėje net nėra vaikų traumatologo, ir kiekvieną kartą reikia vežti vaiką į Šiaulius?
V. S.: Taip, yra žinoma. Savivaldybė yra priėmusi sprendimą dotuoti jaunų gydytojų atvykimą ir skiria po 15 tūkstančių įsikūrimo išlaidoms padengti.
Ž.: Bet juk tai tik šeimos gydytojams skiriama kompensacija, kitų kvalifikacijų, kaip traumatologų, nėra?
V. S.: Taip, tai tik šeimos gydytojams.
Ž.: Tai Jūs, kaip vadovas, imsitės tam tikrų darbų, kad pritrauktumėte ne tik šeimos gydytojus ir kurie turėtų teisę į tas pačias kompensacijas?
V. S.: Yra ir kitų sprendimų.
Ž.: Kurie būtų?
V. S.: Šiandien pasakyti negaliu.
Ž.: Daugelis prisimena Jus kaip Sodros Radviliškio skyriaus direktorių, kurio vadovavimo metu  po įstaigos stogu buvo įkurta privati įmonė „Godlija“. Radviliškio ligoninė – savivaldybės didžiausia įstaiga rajone, tad ar nebus taip, kad istorija gali pasikartoti ir bus įkurta įmonė, neoficialiai siejama su Jumis ir gaunanti pelningus užsakymus per viešuosius pirkimus?
V. S.: Šito klausimo nekomentuosiu, kadangi tai yra Jūsų ir visų kitų išmonė.
Ž.: Tuomet pereikime prie jautrios temos kaip viešieji pirkimai. Kokias didžiausias Jūs matote problemas šioje srityje ir kaip su jomis žadate susidoroti?
V. S.: Pirmiausiai aš turiu susipažinti su pirkimo apimtimis, su jau galiojančiomis sutartimis, su būsimais pirkimais, su pirkimų planais, tada bus daromi dalykai, kad viskas būtų kuo geriau. Situacija, kai yra tik keli tam tikrų paslaugų tiekėjai, yra labai sudėtinga ir labai sunku rinktis paslaugas.
Ž.: Sunku rinktis iš kelių tiekėjų?
V. S.: Taip, Lietuvoje yra tam tikros įrangos aptarnavimo tik keli tiekėjai.
Ž.: Tai problema nėra keli tiekėjai. Rimtesnė problema, kai pirkimo sąlygos yra pritaikomos konkrečiam tiekėjui. Jūs to nematote?
V. S.: Tai žiūrėsime ir analizuosime tuos dalykus, jei taip buvo.
Ž.: pabaikime interviu linksma gaida. Ko palinkėtumėte bet kuriam pacientui, atvykstančiam į ligoninę?
V. S.: Pirmiausiai palinkėčiau neatvykti į ligoninę ir nesirgti.
Ž.: O diagnostika? Juk prevencija ir diagnozavimas kainuoja mažiau lėšų nei gydymas?
V. S.: Žinoma, kviečiame į konsultacijų polikliniką visus, ne tik rajono gyventojus. Tuo tarpu visiems palinkėčiau, kad sveikatos duomenys būtų geri.

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019