Į Radviliškį sugrįžta Stalino laikai?

Radviliškiečiai buvo šokiruoti, kai atėję į Radviliškio kultūros centre vykusius populiarių atlikėjų koncertus pamatė sienas, nukabinėtas vieno asmens nuotraukomis. Šis asmuo – visai neseniai korupcijos skandaluose pagarsėjęs rajono meras A. Čepononis. Tačiau, kaip diena, taip naujiena – savaitraščio redakciją pasiekė žinia, kad  mero, dar vadinamo rajono „caru“, nuotraukomis nukabinėta visa Sidabravo seniūnija.  Pradėjome aiškintis, kodėl rajone atgimė komunistinio asmens kulto pavyzdžiai. Beje, kaip radviliškiečiams žinoma, šis politikas, atstovaujantis konservatorių partijai, patvirtino dalyvausiantis Seimo rinkimuose ir sieks Seimo nario posto, palikdamas radviliškiečius mero rinkėjus it „musę kandusius“.

Atsakomybės kratomasi it karštos bulvės

Pradėjus domėtis, kur šio kulto ištakos, paaiškėjo, kadRadviliškio kultūros centre. Nuotraukų autorius – fotografas R. Petrikas.

Paklausta, kas šią parodą organizavo, Kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė sakė, kad tai – autoriaus dovana merui. „Mes nežinome, kiek paroda kainavo, reikia žiūrėti pagal įkainius. Kai buvo mero gimtadienis, buvo organizuota ir paroda“,- sakė Kultūros centro direktorė. Susisiekus su fotografu Rimantu Petriku, paaiškėjo kita tiesa. „Man paskambino Kultūros centro direktorė, paklausė, ar aš turiu nuotraukų su meru. Kiek turėjau, įrašiau į atmintuką ir nunešiau, kas  nuotraukas spausdino, aš nežinau. Man būtų labai brangu tai padaryti, tokių pinigų neturiu. Dar galite parašyti, kad eidamas į parodos atidarymą apsiaviau batus, susiradau dar neblogus marškinius ir švarką. O ir nuotraukose žmonės save atpažino“,- šmaikštavo aštrialiežuvis fotografas.

„Komunizmo apraiškos“ ir  Sidabravo seniūnijoje

Beje, buvo sakoma, kad mero fotografijų paroda, panaši į komunistų partijos lyderio J. Stalino,  keliaus po visas rajono seniūnijas. Redakcijai žinoma, kad ji eksponuota ir Sidabravo seniūnijos pastate. „Šias nuotraukas veža visi kultūros darbuotojai, kabina, tai ne vien mero nuotraukos, bet parodymas, kaip mūsų vadovas susitinka su kitais pareigūnais. Čia yra parodymas, kai mūsų valdžia susitinka su kitais aukščiausiais pareigūnais. Ar tai nusikaltimas? Šią parodą iš vienos seniūnijos pervežame į kitą.  Norime parodyti, kad meras atitinka ir D. Grybauskaitės, ir  G. Nausėdos standartus, norime parodyti, kaip respublikos vadovai myli mūsų rajoną. Ar čia nusikaltimas?  Norime parodyti, koks aukščiausių politikų požiūris į mūsų rajono žmones, į rajono vadovus, tai didžiulis dalykas“,- sakė Sidabravo seniūnijos seniūnas, mero bendrapartietis, konservatorius  Vidmantas Blužas.

Tikrai stebina Sidabravo seniūno mintys: ar po švenčių, ar  lyg jis būtų apšviestas komunizmo aušros, teismuose neseniai besilankiusį merą sugebėjo palyginti su buvusiais ir esamais Lietuvos respublikos prezidentais!

Kada kitas seniūnijas aplankys „draugo“ A. Čepononio paroda?

Kitų rajono seniūnijų bei Kultūros centrų darbuotojai nežinojo, kada po rajoną keliaujanti  paroda su mero atvaizdais apsilankys pas juos – tikriausiai dar negavo nurodymų

„Tokios parodos nei Baisogalos seniūnijos pastate, nei Kultūros centre nebuvo, nieko apie jos organizavimą nežinau. Buvo Arvydo Žeromskio fotografijų paroda mūsų Kultūros centre, daugiau jokios parodos nebuvo, nebuvo derinta apie jos organizavimą su manimi. Aš parodą su meru mačiau Radviliškio kultūros centre“, – sakė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė.

Apie parodos organizavimą su mero atvaizdais Šeduvos seniūnijoje nieko nežinojo ir Šeduvos kultūros ir amatų centro vadovas Vaidotas Katutis.

Iš tiesų įdomu, ar ši paroda, kurią sidabraviškiai pašaipiai praminė „Draugo Stalino“, o radviliškiečiai – „Caro“, keliaus į kitas seniūnijas –  parodys laikas. 

O paroda tikrai „įspūdinga“ – vieno asmens nuotraukomis nukabinėta visa siena.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts