Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į Radviliškį sugrįžta Stalino laikai?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai buvo šokiruoti, kai atėję į Radviliškio kultūros centre vykusius populiarių atlikėjų koncertus pamatė sienas, nukabinėtas vieno asmens nuotraukomis. Šis asmuo – visai neseniai korupcijos skandaluose pagarsėjęs rajono meras A. Čepononis. Tačiau, kaip diena, taip naujiena – savaitraščio redakciją pasiekė žinia, kad  mero, dar vadinamo rajono „caru“, nuotraukomis nukabinėta visa Sidabravo seniūnija.  Pradėjome aiškintis, kodėl rajone atgimė komunistinio asmens kulto pavyzdžiai. Beje, kaip radviliškiečiams žinoma, šis politikas, atstovaujantis konservatorių partijai, patvirtino dalyvausiantis Seimo rinkimuose ir sieks Seimo nario posto, palikdamas radviliškiečius mero rinkėjus it „musę kandusius“.

Atsakomybės kratomasi it karštos bulvės

Pradėjus domėtis, kur šio kulto ištakos, paaiškėjo, kadRadviliškio kultūros centre. Nuotraukų autorius – fotografas R. Petrikas.

Paklausta, kas šią parodą organizavo, Kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė sakė, kad tai – autoriaus dovana merui. „Mes nežinome, kiek paroda kainavo, reikia žiūrėti pagal įkainius. Kai buvo mero gimtadienis, buvo organizuota ir paroda“,- sakė Kultūros centro direktorė. Susisiekus su fotografu Rimantu Petriku, paaiškėjo kita tiesa. „Man paskambino Kultūros centro direktorė, paklausė, ar aš turiu nuotraukų su meru. Kiek turėjau, įrašiau į atmintuką ir nunešiau, kas  nuotraukas spausdino, aš nežinau. Man būtų labai brangu tai padaryti, tokių pinigų neturiu. Dar galite parašyti, kad eidamas į parodos atidarymą apsiaviau batus, susiradau dar neblogus marškinius ir švarką. O ir nuotraukose žmonės save atpažino“,- šmaikštavo aštrialiežuvis fotografas.

„Komunizmo apraiškos“ ir  Sidabravo seniūnijoje

Beje, buvo sakoma, kad mero fotografijų paroda, panaši į komunistų partijos lyderio J. Stalino,  keliaus po visas rajono seniūnijas. Redakcijai žinoma, kad ji eksponuota ir Sidabravo seniūnijos pastate. „Šias nuotraukas veža visi kultūros darbuotojai, kabina, tai ne vien mero nuotraukos, bet parodymas, kaip mūsų vadovas susitinka su kitais pareigūnais. Čia yra parodymas, kai mūsų valdžia susitinka su kitais aukščiausiais pareigūnais. Ar tai nusikaltimas? Šią parodą iš vienos seniūnijos pervežame į kitą.  Norime parodyti, kad meras atitinka ir D. Grybauskaitės, ir  G. Nausėdos standartus, norime parodyti, kaip respublikos vadovai myli mūsų rajoną. Ar čia nusikaltimas?  Norime parodyti, koks aukščiausių politikų požiūris į mūsų rajono žmones, į rajono vadovus, tai didžiulis dalykas“,- sakė Sidabravo seniūnijos seniūnas, mero bendrapartietis, konservatorius  Vidmantas Blužas.

Tikrai stebina Sidabravo seniūno mintys: ar po švenčių, ar  lyg jis būtų apšviestas komunizmo aušros, teismuose neseniai besilankiusį merą sugebėjo palyginti su buvusiais ir esamais Lietuvos respublikos prezidentais!

Kada kitas seniūnijas aplankys „draugo“ A. Čepononio paroda?

Kitų rajono seniūnijų bei Kultūros centrų darbuotojai nežinojo, kada po rajoną keliaujanti  paroda su mero atvaizdais apsilankys pas juos – tikriausiai dar negavo nurodymų

„Tokios parodos nei Baisogalos seniūnijos pastate, nei Kultūros centre nebuvo, nieko apie jos organizavimą nežinau. Buvo Arvydo Žeromskio fotografijų paroda mūsų Kultūros centre, daugiau jokios parodos nebuvo, nebuvo derinta apie jos organizavimą su manimi. Aš parodą su meru mačiau Radviliškio kultūros centre“, – sakė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė.

Apie parodos organizavimą su mero atvaizdais Šeduvos seniūnijoje nieko nežinojo ir Šeduvos kultūros ir amatų centro vadovas Vaidotas Katutis.

Iš tiesų įdomu, ar ši paroda, kurią sidabraviškiai pašaipiai praminė „Draugo Stalino“, o radviliškiečiai – „Caro“, keliaus į kitas seniūnijas –  parodys laikas. 

O paroda tikrai „įspūdinga“ – vieno asmens nuotraukomis nukabinėta visa siena.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi