Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į Radviliškį sugrįžta Stalino laikai?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai buvo šokiruoti, kai atėję į Radviliškio kultūros centre vykusius populiarių atlikėjų koncertus pamatė sienas, nukabinėtas vieno asmens nuotraukomis. Šis asmuo – visai neseniai korupcijos skandaluose pagarsėjęs rajono meras A. Čepononis. Tačiau, kaip diena, taip naujiena – savaitraščio redakciją pasiekė žinia, kad  mero, dar vadinamo rajono „caru“, nuotraukomis nukabinėta visa Sidabravo seniūnija.  Pradėjome aiškintis, kodėl rajone atgimė komunistinio asmens kulto pavyzdžiai. Beje, kaip radviliškiečiams žinoma, šis politikas, atstovaujantis konservatorių partijai, patvirtino dalyvausiantis Seimo rinkimuose ir sieks Seimo nario posto, palikdamas radviliškiečius mero rinkėjus it „musę kandusius“.

Atsakomybės kratomasi it karštos bulvės

Pradėjus domėtis, kur šio kulto ištakos, paaiškėjo, kadRadviliškio kultūros centre. Nuotraukų autorius – fotografas R. Petrikas.

Paklausta, kas šią parodą organizavo, Kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė sakė, kad tai – autoriaus dovana merui. „Mes nežinome, kiek paroda kainavo, reikia žiūrėti pagal įkainius. Kai buvo mero gimtadienis, buvo organizuota ir paroda“,- sakė Kultūros centro direktorė. Susisiekus su fotografu Rimantu Petriku, paaiškėjo kita tiesa. „Man paskambino Kultūros centro direktorė, paklausė, ar aš turiu nuotraukų su meru. Kiek turėjau, įrašiau į atmintuką ir nunešiau, kas  nuotraukas spausdino, aš nežinau. Man būtų labai brangu tai padaryti, tokių pinigų neturiu. Dar galite parašyti, kad eidamas į parodos atidarymą apsiaviau batus, susiradau dar neblogus marškinius ir švarką. O ir nuotraukose žmonės save atpažino“,- šmaikštavo aštrialiežuvis fotografas.

„Komunizmo apraiškos“ ir  Sidabravo seniūnijoje

Beje, buvo sakoma, kad mero fotografijų paroda, panaši į komunistų partijos lyderio J. Stalino,  keliaus po visas rajono seniūnijas. Redakcijai žinoma, kad ji eksponuota ir Sidabravo seniūnijos pastate. „Šias nuotraukas veža visi kultūros darbuotojai, kabina, tai ne vien mero nuotraukos, bet parodymas, kaip mūsų vadovas susitinka su kitais pareigūnais. Čia yra parodymas, kai mūsų valdžia susitinka su kitais aukščiausiais pareigūnais. Ar tai nusikaltimas? Šią parodą iš vienos seniūnijos pervežame į kitą.  Norime parodyti, kad meras atitinka ir D. Grybauskaitės, ir  G. Nausėdos standartus, norime parodyti, kaip respublikos vadovai myli mūsų rajoną. Ar čia nusikaltimas?  Norime parodyti, koks aukščiausių politikų požiūris į mūsų rajono žmones, į rajono vadovus, tai didžiulis dalykas“,- sakė Sidabravo seniūnijos seniūnas, mero bendrapartietis, konservatorius  Vidmantas Blužas.

Tikrai stebina Sidabravo seniūno mintys: ar po švenčių, ar  lyg jis būtų apšviestas komunizmo aušros, teismuose neseniai besilankiusį merą sugebėjo palyginti su buvusiais ir esamais Lietuvos respublikos prezidentais!

Kada kitas seniūnijas aplankys „draugo“ A. Čepononio paroda?

Kitų rajono seniūnijų bei Kultūros centrų darbuotojai nežinojo, kada po rajoną keliaujanti  paroda su mero atvaizdais apsilankys pas juos – tikriausiai dar negavo nurodymų

„Tokios parodos nei Baisogalos seniūnijos pastate, nei Kultūros centre nebuvo, nieko apie jos organizavimą nežinau. Buvo Arvydo Žeromskio fotografijų paroda mūsų Kultūros centre, daugiau jokios parodos nebuvo, nebuvo derinta apie jos organizavimą su manimi. Aš parodą su meru mačiau Radviliškio kultūros centre“, – sakė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė.

Apie parodos organizavimą su mero atvaizdais Šeduvos seniūnijoje nieko nežinojo ir Šeduvos kultūros ir amatų centro vadovas Vaidotas Katutis.

Iš tiesų įdomu, ar ši paroda, kurią sidabraviškiai pašaipiai praminė „Draugo Stalino“, o radviliškiečiai – „Caro“, keliaus į kitas seniūnijas –  parodys laikas. 

O paroda tikrai „įspūdinga“ – vieno asmens nuotraukomis nukabinėta visa siena.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019