Gyventojai skundžiasi Miesto kameros dairosi po gyventojų miegamuosius

Neseniai buvo pastatyta keletas naujų vaizdo stebėjimo kamerų Radviliškio mieste. Bent dvi iš jų – arti gyventojų langų. Žmonės skundžiasi neva kameros dairosi per langus ir atsakingi už vaizdo įrašus darbuotojai gali stebėti itin asmeniškus vaizdus. Klausimas, ar nuo 2022 m. sausio 1 d. pradėjusios veikti vaizdo kameros gyventojų nestebės per langus, buvo pateiktas ir Tarybos posėdyje.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija į susirūpinusių radviliškiečių klausimą atsakė raštu:

Dėl miesto saugumo užtikrinimo buvo pastatyta vaizdo kamera ties Dariaus ir Girėno g. 60-uoju namu, Radviliškyje. Ji stovėjo ne mažiau kaip paskutinius 5-6 metus. Šiais metais  vaizdo kamera buvo per 6-8 metrus atitraukta nuo Dariaus ir Girėno-Vytauto-Vaižganto gatvių žiedo, kad būtų geresnis sankryžos matomumas. Kaip ir anksčiau, šios kameros matomos privačios erdvės (langai, kiemai, balkonai ir pan.) bus užtušuotos ir į kameros daromus įrašus nepateks. Vadovaujantis 2021 m. birželio mėnesį sudaryta sutartimi su konkurso laimėtoja AB „Telia Lietuva“ praėjusių metų pabaigoje vyko kamerų atnaujinimo (papildomų kamerų vietų įrengimo ar perkėlimo) darbai – perkeltas kamerų stebėjimo pultas iš policijos pastato į miesto seniūniją, užtušuotas kamerų matymo laukas.

Kad vaizdo kamera yra arti labai daugiabučio, skundėsi ir Dariaus ir Girėno g. 6 namo Radviliškyje gyventojai.

Policijos spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyta 2021 metų veiklos ataskaita, pateikta informacija, kad Radviliškio mieste pradės veikti apie 15 vaizdo kamerų, kurias stebės specialiai tam įdarbinti žmonės. Jos bus pažymėtos. Tikimasi, kad kameros padės sumažinti nusikalstamumą mieste. Juk bus užfiksuojami įvairūs teisės pažeidimai. Vaizdo įrašai bus saugojami tam tikrą laiką. Savivaldybė patikino, kad vaizdų per langus nestebės, tačiau greičiausiai gyventojams teks priprasti, kad valdžia gali pažvelgti pro langus, ir užtraukti užuolaidas…

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts