Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Maironio ir Žalgirio gatvių sankryža – Statybos inspekcijos akiratyje

Paskelbta

data

Gauta nusiskundimų, kad naujai suprojektuota ir įrengta Maironio ir Žalgirio gatvių sankryža Radviliškyje po joje atliktų darbų gyventojams bei vairuotojams kelia nepasitenkinimą. Ji tapo siaura ir autobusams ar didesniems automobiliams beveik neįmanoma pasisukti iš Žalgirio gatvės į centro pusę.

Įrengtos saugos priemonės, tačiau sankryžai skirta teritorija – per maža

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas informavo, kad tiesiogiai jokių skundų dėl šios sankryžos negavo, tačiau pripažino, kad sankryžai skirta teritorija yra per maža. G. Vičas pranešė, kad projektas „Vasario 16-osios gatvės ruožo tarp S. Dariaus ir S. Girėno g. – Maironio g. ir Radvilų g. ir jų sankryžų bei Žalgirio – Maironio gatvių sankryžos Radviliškyje rekonstravimo darbai“ vykdomas, pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis. Siekiant mažinti transporto priemonių važiavimo greitį ir padidinti pėsčiųjų  saugumą, padaryti pakeitimai: važiuojamosios kelio dalies siaurinimas; važiuojamosios kelio dalies iškreivinimas; iškiliosios greičio mažinimo priemonės (greičio mažinimo kalneliai); kelio įrenginiai (saugos salelės, sankryžos, pėsčiųjų perėjos); automobilių stovėjimo vietų įrengimas; tvorų, kelio apsauginių atitvarų sistemų, signalinių stulpelių įrengimas; pėsčiųjų, dviračių takų įrengimas“. G. Vičas atkreipė dėmesį, kad statybos darbų užbaigimo procedūros dar neprasidėjo. Jų metu bus vertinama, ar įgyvendinamas projektas atitinka reikalavimus. Statybos darbų užbaigimo (vertinimo) procedūrų pradžia planuojama spalio mėnesio gale.

Projekto autorius rekomendavo sumažinti greitį

Projekto autorius UAB „Patvanka“ pakomentavo, kad pagal projektą šioje gatvėje dėl pėsčiųjų saugumo buvo įrengtos saugumo salelės, iškili sankryža, tvorelės. Sankryža suprojektuota, laikantis nustatytų reikalavimų. Kadangi buvo įrengtos saugumo salelės, sankryžoje vairuotojai turėtų maksimaliai sumažinti greitį:

„Sankryža suprojektuota, atsižvelgiant į esamą užstatymą, laikantis normatyvinių dokumentų reikalavimų, eismo juostų pločiai tinkami. Atkreipiame dėmesį, kad projekto tikslas buvo įdiegti inžinerines eismo saugumo priemones gatvėse, tai ir buvo padaryta: numatytos saugumo salelės, įrengta iškili sankryža, sudarant patogias ir saugias sąlygas pėsčiųjų eismui, įrengtos tvorelės. Vertinant tai, kad iki tol sankryža neatitiko gatvei keliamų reikalavimų, eismo juostos pločiai buvo per dideli, šiandien, sutvarkius sankryžą ir apribojus eismo juostas saugumo salelėmis, atliekami manevrai reikalauja maksimaliai sumažinti važiavimo greitį.“ Sumažinti greitį – gal ir suprantamas dalykas, tačiau, kaip iš Žalgirio gatvės pasisukti į Maironio gatvę, projekto autorius taip ir nepaaiškino.

Pradėtas tyrimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gavo skundą ir pradėjo tyrimą dėl paviršinių vandens šulinėlių įrengimo Maironio ir Žalgirio gatvių sankryžoje Radviliškyje. 2021 m. rugsėjo 1 d. Statybos inspekcija atliko faktinį patikrinimą nurodytoje vietoje. Inspekcijos atstovė ryšiams su visuomene Rasa Kėkštienė informavo, kad šiuo metu vyksta tyrimas, pažadėjo apie patikrinimo išvadas informuoti.

Laukiamos išvados

Ar žadama šioje gatvės vietoje ką nors keisti, kad būtų užtikrintos sąlygos eismui, kokie ir per kiek laiko galėtų būti daromi pakeitimai bei kiek tai kainuotų, Radviliškio rajono savivaldybės administracija atsakė, kad kol kas į šiuos klausimus atsakyti negali, reikia ekspertų išvadų. Kadangi spalio mėnesio pradžioje planuojama pradėti statybos darbų užbaigimo procedūras, tik po to turėtų paaiškėti, ką šioje sankryžoje galima padaryti kitaip. Apie Statybos inspekcijos patikrinimo išvadas informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas” numeriuose.

Ieva Kučaitė

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Patarimai, kaip namuose pasigaminti jaukų kalėdinį vainiką

Paskelbta

data

Iki Kalėdų likus mažiau nei mėnesiui geriausias metas puošti namus. Jeigu kalėdinės eglės įsigyti dar nespėjote, pradėti galite nuo mažesnių papuošimų. Pavyzdžiui, šventinių vainikų gamybos.

Visur jaučiamas prieššventinis šurmulys, o ir žiemiškai prasidėjęs gruodis kuria šventinę nuotaiką ir kviečia anksčiau pagalvoti apie pasiruošimą Kalėdoms. Tiems, kurie nori susikurti nepamirštamą kalėdinę nuotaiką namuose, tačiau šiek tiek pritrūko laiko pasiruošimui siūlomi parduotuvėse ir jau  pagaminti advento vainikai.

Advento vainikas – ne tik graži namų puošmena, bet ir prasmingas švenčių laukimo simbolis. Įprastai vainikas gaminamas iš eglės ar pušies šakelių, dekoruojamas keturiomis žvakėmis, kurias reikėtų uždegti paeiliui – po žvakę kiekvieną advento savaitę. Vainikų variacijų gali būti pačių įvairiausių – klasikinių, modernių, minimalistinių, todėl norint susikurti šią prasmingą kalėdinę dekoraciją tereikia pasitelkti fantaziją ir nuspręsti, kuris stilius jums labiausiai prie širdies. Norėdami prisidėti prie šventinės nuotaikos namuose kūrimo dalijamės keliais Advento vainikų pynimo patarimais.

Reikalingas tvirtas pagrindas. Vainiko pagrindui būtinas karkasas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, pavyzdžiui, suvydami lanksčias beržo šakeles, svarbiausia, kad jos būtų minkštos. Šakeles susukus į ratą – nepamirškite jų sutvirtinti vieline virvute. Na, o jeigu tam neturite nei priemonių, nei laiko – ne bėda, galite įsigyti jau paruoštą šiaudinį karkasą, jų būna pačių įvairiausių dydžių.

Natūralūs papuošimai. Vainiko puošimui galite naudoti pačias įvairiausias dekoravimo priemones, kurių apstu tiesiog gamtoje – puikiai atrodys visžaliai krūmeliai, samanos, šermukšnių uogos.  Labai tinka sausmedžio, buksmedžio šakelės, kurios net ir sudžiūvusios nenubyra.

Šakeles pinkite viena kryptimi. Pirmiausia, vainiko gamybai pasirinktų šakelių kotus reikėtų šiek tiek apskabyti. Tuomet šakeles reikėtų dėti prie paruošto karkaso – jas per jį perpinti ir viską sutvirtinti vieliniu siūlu. Nepamiškite šakelių pinti viena kryptimi – geriausia pagal laikrodžio rodyklę. Taip vainikas atrodys tvarkingas ir užbaigtas. Beje, nebūtina naudoti vienodų, vieno augalo ar medžio šakelių, jas galite miksuoti, derinti tarpusavyje.

Gautą vainiką – padekoruokite. Jeigu minimalistinio, tik iš šakelių supinto vainiko jums nepakanka – nepamirškite jį padekoruoti. Tam puikiai tiks pačios įvairiausios priemonės. Prie gauto vainiko klijais arba vieliniu siūlu galite pritvirtinti įvairiausių kaspinėlių, juostelių, plunksnų ar kitų mėgstamų dekoracijų. Na, o jeigu jums patinka natūralumas – klijais ar siūlu prie vainiko pritvirtinkite kankorėžių ar cinamono lazdelių. Galiausiai gautą vainiką dėkite ant stalo ar kitos pasirinktos vietos, o į jo vidurį įstatykite keturias žvakeles.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Paskelbta

data

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę. Atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, parengtos atsako priemonės tam atvejui, jeigu Lietuvoje būtų įtariami ar patvirtinti užsikrėtimai Omikron viruso variantu. Praėjusią savaitę Lietuva sugriežtino taisykles keliautojams, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pradėjo vykdyti sustiprintą keliautojų kontrolę.

Jeigu Lietuvoje bus patvirtintas ar įtariamas Omikron atmainos atvejis, NVSC galės organizuoti tyrimų atlikimą kartu su savivaldybių administracijomis ne tik didelės, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims, taip pat sąlytį su kontaktiniais asmenimis turėjusiems asmenims. Taip pat galės būti organizuojamas operatyvus išplėstinio židinio, organizuotos struktūros (darbovietės, ugdymo institucijos, namų ūkių, masinio renginio, pan.), geografinio regiono masinis ištyrimas. Policijos departamentui pavesta vykdyti griežtesnį kasdienį sąlytį su Omikron atmainos atvejais turėjusių asmenų tikrinimą izoliacijos laikotarpiu dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Pagal atnaujintas izoliacijos taisykles, kurios įsigalios nuo gruodžio 4 d., asmeniui nustačius ar įtarus koronaviruso Omikron atmainą, izoliuotis 10 dienų turės visi su juo kontaktavę žmonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję, ar persirgę COVID-19 liga. Galimybės trumpinti izoliacijos tokiais atvejais nebus.

Susitrumpinti izoliacijos negalės ir iš Botsvanos Respublikos, Esvatinio Karalystės, Lesoto Karalystės, Mozambiko Respublikos, Namibijos Respublikos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės Respublikos atvykstantys keliautojai. Primename, kad atvykusieji iš šių šalių, iš kurių atvykstant taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalo izoliuotis nepriklausomai nuo to, ar buvo paskiepyti arba persirgę COVID-19 liga. Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Atvykstantiems iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, bus galima palikti izoliacijos vietą tik šiais atvejais:

  • galės išvykti iš Lietuvos Respublikos į valstybę, kurioje jie gyvena, dirba ar kurioje bus teikiama sveikatos priežiūros paslauga, nepraėjus nustatytam izoliacijos terminui (apie planuojamą išvykimą reikia informuoti NVSC).

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl izoliavimo tvarkos pakeitimų rasite ČIA (priedai).

Šiuo įsakymu taip pat patikslintas galimai imunitetą COVID-19 ligai turinčių asmenų izoliacijos algoritmas, nurodant, kad ne pagal pilną schemą paskiepyti žmonės privalo izoliuotis 10 dienų (nelieka galimybės atlikti serologinį tyrimą ir jo pagrindu nesiizoliuoti). Atnaujintą izoliacijos algoritmą rasite ČIA.

Gruodžio 2 d. ECDC duomenimis,  Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse iš viso nustatyti 79 Omikron atmainos atvejai. Jie registruoti Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Islandijoje, Airijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Lietuvoje Omikron atmainos atvejų šiuo metu nėra nustatyta.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi