Gyventojai skundžiasi Ligoninės pastate sunkiems ligoniams uždrausta naudotis liftu

Sunkiomis inkstų ligomis sergantys Radviliškio rajono gyventojai džiaugėsi, kai Radviliškio ligoninės patalpose, trečiame aukšte, įsikūrė UAB „Dialimeda“  modernus dializės centras. Ligoniams nebereikėjo važinėti  į Šiaulius atlikti ambulatorinių hemodializės procedūrų.
Viskas klojosi gerai, kol dializės centro pacientams dėl „Covid – 19“ ligos grėsmės nebuvo uždrausta  naudotis liftu.

Sunkiems ligoniams draudžiama naudotis liftu

Dėl šios problemos rajono gyventoja su skundu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių: „Mano vyrą veža kas antrą dieną į Radviliškį dializėms. Įstaiga yra 3 aukšte, užlipti vyras pats negali. Prieš covidą užkeldavo liftu, o dabar ligoninės direktorius nebeleidžia. Kaip ligoniams patekti į dializių centrą?“

Tarybos narys G. Lipnevičius  pasidomėjo, kodėl sunkiems ligoniams, dažnai net sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje, draudžiama  naudotis ligoninės liftu pakilimui į trečiame aukšte esantį dializės centrą.

Su ligonine sudaryta sutartis

UAB „Dialimeda“ vadovas Bronislovas Šaulys sakė:  „Čia jau sena istorija. Su savivaldybe esame sudarę sutartį, jog ligoninės trečiame aukšte būtų atliekamos hemodializės procedūros, pasinaudojant ligoninėje esančiu liftu bei koridoriumi. Su ligonine turime sutartį, kad ji teiks mums šią paslaugą, už pasinaudojimą liftu jai mokame pinigus. Ketverius metus  mes kuo puikiausiai sutarėme, vaikštantys pacientai į dializės centrą užlipdavo laiptais, o neįgalūs pasikeldavo liftu. Tačiau kovidas sutrukdė naudotis liftu, mes ir priemones, reikalingas dializei bei sveriančias per 40 kilogramų, šiuo metu turime užsinešti laiptais. Kadangi buvo uždrausta naudotis liftu, mes buvome priversti sunkius ligonius dializės procedūroms vežtis į Šiaulius, į kitą gydymo įstaigą – jie nėra likę be dializės. Bandėme dėl lifto kalbėti su ligoninės direktoriumi, mums buvo atsakyta, jog negalima pasikelti liftu, nes mūsų pacientai gali užkrėsti kitus ligonius. Taip buvo pasakyta turbūt todėl, kad mes dializuojame ir kovidinius ligonius, kuriems gauti šią procedūrą kitur nėra galimybių. Vaikštantys mūsų pacientai su ilgais pasėdėjimais dar užlipa į dializės centrą. Beje, keista, jog mūsų įstaiga neegzistuoja ligoninės planuose – mes neegzistuojame, nors ir mokame nuomą“.

Tarybos narys pasidomėjo, kodėl nebūtų galima pacientus dializės procedūroms liftu pakėlus į trečią aukštą liftą dezinfektuoti – ir jokios problemos nekiltų.

Pasak B. Šaulio, norint patekti į liftą, reikia pereiti per Antrą slaugos skyrių –  dializės centras yra įsikūręs pačiame tolimiausiame ligoninės fligelyje. Tad  esant karantinui, per šį skyrių vaikščioti neleidžiama.

„Galiu pasakyti pavyzdį – Mažeikiuose turime daug didesnį centrą, kuriame dializuojama 40 ligonių. Mūsų skyrius yra antrame aukšte, o trečiame aukšte gydomi kovidu sergantys ligoniai. Mes naudojamės  tuo pačiu liftu iš antro į nulinį aukštą ir tuo pačiu tuneliu, kuris yra keturis kartus ilgesnis nei Slaugos skyriaus koridorius Radviliškyje, tačiau griežtai laikomės atsargumo priemonių, kad neužkrėstume sveikų ligonių“,- sakė UAB  „Dialimeda“ vadovas.

Kaip matome, Mažeikiuose lifto problema išspręsta, o Radviliškio ligoninėje  šis klausimas nesprendžiamas.

Problema yra sprendžiama…

Nacionalinio sveikatos centro Radviliškio skyriaus vadovė Loreta Stirblienė taip pat sakė, jog situacija dėl neleidimo naudotis liftu  dializės centro pacientams  jai yra žinoma. „Kiek žinau, ligoninės direktorius bendravo su UAB  „Dialimeda“ vadovu, kokį sprendimą jie priėmė, nežinau. Mano nuomone, čia reikalingas ilgalaikis sprendimas. Reikėtų priimti bendrą sprendimą, kad pacientai liftu galėtų pasikelti ne tik į trečią aukštą, bet ir į patalpas, esančias antrame aukšte. Jeigu būtų tiesioginis patekimas į trečią aukštą ir ligoninės trečias aukštas būtų tuščias, nebūtų jokios problemos, o liftu dar keliauja ir  neįgalųjį lydintis asmuo, kuris gali kelti pavojų, nes reikia pereiti  Slaugos skyriaus koridorių“,- sakė L. Stirblienė.

Tarybos narys raštu  paragino valdininkus spręsti opią problemą

Tarybos narys G. Lipnevičius nedelsdamas  raštu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, ragindamas spręsti opią problemą –  kuo greičiau leisti pacientams į  dializės centrą, esantį ligoninės trečiame aukšte, patekti liftu, cituojame:
„Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, grupės seniūnas Gediminas Lipnevičius
Radviliškio rajono savivaldybės Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetui

Radviliškio rajono savivaldybės vicemerui M. Pauliukui

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei J. Margaitienei

Dėl gyventojų skundo

2020-11-23

Radviliškis

Gavau gyventojo skundą, kad ligoniai, kuriems reikalinga dializės procedūra, negali patekti liftu į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos išnuomotas patalpas UAB „Dialimeda“, esančias trečiame aukšte, ligoninės pastate. Kaip informavo, VšĮ  „Radviliškio ligoninė“ yra sudariusi su įmone sutartį dėl elektros, vandens,… ir lifto paslaugų. Kadangi ligoninės vadovas kratosi atsakomybės, o neįgalių klientų skundų dėl neišspręstos problemos vis daugėja, prašau Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto bei patikrinimą dėl ligoninės veiklos atliekančio vicemero M. Pauliuko neatidėliotinai spręsti šią problemą. Kai bus priimti sprendimai dėl ligonių patekimo liftu į dializės procedūras, prašau informuoti mane Tarybos nario el. paštu.

Taip pat vicemero M. Pauliuko, komisijos pirmininko ligoninės veiklai tirti, prašau informuoti, kokie sprendimai priimti po mano kreipimosi dėl Radviliškio ligoninėje vykusių niežų ir Covid 19 epidemijų bei direktoriaus V. Smalinsko atsakomybės klausimo.

Atsakymą siųsti Tarybos nario el. paštu: Gediminas.Lipnevicius@Radviliskis.lt

Atsakymo lauksiu LR įstatymų nustatyta tvarka.

Visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS grupės seniūnas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys  Gediminas Lipnevičius“.

Klausimas, kodėl  neįgaliems dializės centro pacientams  uždrausta naudotis liftu, buvo pateiktas ir Radviliškio ligoninės direktoriui V. Smalinskui, tačiau iki straipsnio publikavimo jokio atsakymo iš jo redakcija nesulaukė.
Belieka tikėtis, jog klausimas dėl lifto greitai pajudės iš mirties taško ir sunkiems ligoniams, kuriems būtina dializė, nebereikės šiai procedūrai važinėti į Šiaulius.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts