Gyventojai praneša Netvarka Radviliškio ir Šeduvos kapinėse

Kasmet lapkričio 1- ąją į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją atskrieja gyventojų skundai dėl šiukšlių kalnų prie konteinerių Radviliškio bei Šeduvos kapinėse. Šie metai – ne išimtis.  Vėlinių laikotarpiu rajono gyventojai vėl skundžiasi, kad kapinės pavirto sąvartynais.

Skundas dėl perpildytų konteinerių

Redakciją pasiekė Radviliškio miesto senjorų skundas. „Š. m. lapkričio pirmąją vaizdas prie įėjimo į Radviliškio miesto centrines kapines. Ponas seniūne, betvarkė kartojasi kasmet. Nejaugi sunku prisiminti ir prieš lapkričio pirmą dieną pastatyti papildomų konteinerių?! Juk į Radviliškį atvažiuoja svečių iš visos Lietuvos, o tokia betvarkė kapinėse ne tik kad daro gėdą radviliškiečiams, bet ir nesiderina su artimųjų pagerbimu“,- rašė Radviliškio miesto senjorai.

Nuvykus patikrinti, skundas pasitvirtino.

Kiti radviliškiečiai socialinėje erdvėje taip pat rašė: „Lankiau kapus šiandien Radviliškio kapinėse. Tokius perpildytus konteinerius mačiau tik prie centrinių vartų ir prie kolumbariumo. Kitose vietose (o jų tikrai daug!), stovi po 2-3 praktiškai tuščius. Tad manau, ne seniūnija kalta, kad kapinių administracija metai iš metų neanalizuoja, po kiek ir kur konteinerius paskirstyti: kažkur gal vieno pakanka, o kitur ir 5-6 mažai“.

Seniūnas problemą pripažįsta

Kodėl per Vėlines kapinėse trūksta konteinerių ir ši problema metai iš metų nesprendžiama, pasiteiravome Radviliškio miesto seniūno Ernesto  Mončausko. „Prieš lapkričio 1-ąją buome užsakę 15 papildomų kubinių konteinerių ir juos padėliojome kapinėse, nes šventiniu metu transportas negali privažiuoti išvežti šiukšlių. Taip padidinome  konteinerių kiekį, nes negalėjome padidinti  atliekų išvežimo intensyvumo. O kad prie konteinerių neaugtų šiukšlių kalnai, manau, reikėtų ir žmonių sąmoningumo. Pats praėjau keletą vietų – kai  kur konteineriai tikrai buvo perpildyti, tačiau buvo ir pustuščių“,- sakė seniūnas.

Bėdos ir dėl tualetų

Dar vienas gyventojų skundas, cituojame: „Konteineriai yra visų laikų blogybė, nes už išvežimą moka seniūnija, neapsimoka dažnai kviesti, bet kad šitokio ploto kapinėse per Vėlines tik 2 tualetai pastatyti- tai tikras absurdas  ir protu nesuvokiama“.
Pasak Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko, šiais metais sutartis dėl tualetų jau baigiasi,o kitais metais planuojama pastatyti tualetą – konteinerį, kur  bus atskiros vietos vyrams ir moterims, žmonės turės galimybę nusiplauti rankas. „Dar reikia išspręsti keletą niuansų dėl elektros, vandens atvedimo, tad  kitąmet atsisakysime mobilių būdelių ir  turėsime  patogesnį bei didesnį tualetą prie kapinių“,- sakė seniūnas.

Šiukšlės jau išvežtos

Savaitraščio redakcija pasiteiravo Radviliškio miesto kapinių administratorės, kada bus išvežti perpildyti atliekų konteineriai iš miesto kapinių. „Konteineriai jau buvo išvežti  vakar, lapkričio 2- ąją. Kai šiukšlės iš jų pradeda virsti laukan, pati paskambinu į seniūniją ir pranešu, kas skęstame. Lapkričio 1- ąją iš kapinių atliekos niekada nėra vežamos, nes per automobilių spūstį  didelės mašinos nepravažiuotų, atliekų vežimas visada sutankinamas po švenčių. Dėl šiukšlinimo kapinių teritorijoje bei prie jų kalti ir patys žmonės – šiandien atėjau į darbą ir  matau, kad  prie autobusų stotelės draikosi nuo žvakių likę popieriniai padėklai – juos bandė sumesti į stotelėje esančią šiukšliadėžę, kuri skirta tik talonėliui ar degtukui įmesti“,-  sakė administratorė.

Paklausta, ar  prie centrinių kapinių vartų ar kolumbariumo nereikėtų pastatyti daugiau konteinerių, nes šiukšlės jau virsta per kraštus,  kapinių administratorė atsakė, kad  prie centrinių vartų  jau yra pastatyti šeši konteineriai.

Šeduvoje – taip pat ne koks vaizdelis

Šeduviai taip pat kasmet skundžiasi per Vėlines perpildytais konteineriais ir šalia jų augančiomis atliekų krūvomis. „Nejaugi seniūnija negali pasirūpinti, kad tomis šventinėmis dienos atliekos iš kapinių būtų išvežamos dažniau“,- piktinasi šeduviai.

Šeduvos miesto seniūnė E. Mončiauskė  redakcijai atsakė, jog iš Šeduvos miesto kapinių visos šiukšlės buvo išvežtos pirmadienį. „Mes pirmadienį patys susitvarkėme, šiukšles sudėjome į maišus ir išvežėme – po švenčių atliekų išvežimas visada sutankinamas. Kol žmonės kapus tvarkys du kartus per metus, ta problema ir bus“,- sakė seniūnė.

Belieka tikėtis, jog kitais metais seniūnai atsižvelgs į dešimtmečio problemą ir konteinerių reikiamose vietose stovės daugiau.

Jonas PetrikasTotal
18
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts