Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojai praneša Netvarka Radviliškio ir Šeduvos kapinėse

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet lapkričio 1- ąją į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją atskrieja gyventojų skundai dėl šiukšlių kalnų prie konteinerių Radviliškio bei Šeduvos kapinėse. Šie metai – ne išimtis.  Vėlinių laikotarpiu rajono gyventojai vėl skundžiasi, kad kapinės pavirto sąvartynais.

Skundas dėl perpildytų konteinerių

Redakciją pasiekė Radviliškio miesto senjorų skundas. „Š. m. lapkričio pirmąją vaizdas prie įėjimo į Radviliškio miesto centrines kapines. Ponas seniūne, betvarkė kartojasi kasmet. Nejaugi sunku prisiminti ir prieš lapkričio pirmą dieną pastatyti papildomų konteinerių?! Juk į Radviliškį atvažiuoja svečių iš visos Lietuvos, o tokia betvarkė kapinėse ne tik kad daro gėdą radviliškiečiams, bet ir nesiderina su artimųjų pagerbimu“,- rašė Radviliškio miesto senjorai.

Nuvykus patikrinti, skundas pasitvirtino.

Kiti radviliškiečiai socialinėje erdvėje taip pat rašė: „Lankiau kapus šiandien Radviliškio kapinėse. Tokius perpildytus konteinerius mačiau tik prie centrinių vartų ir prie kolumbariumo. Kitose vietose (o jų tikrai daug!), stovi po 2-3 praktiškai tuščius. Tad manau, ne seniūnija kalta, kad kapinių administracija metai iš metų neanalizuoja, po kiek ir kur konteinerius paskirstyti: kažkur gal vieno pakanka, o kitur ir 5-6 mažai“.

Seniūnas problemą pripažįsta

Kodėl per Vėlines kapinėse trūksta konteinerių ir ši problema metai iš metų nesprendžiama, pasiteiravome Radviliškio miesto seniūno Ernesto  Mončausko. „Prieš lapkričio 1-ąją buome užsakę 15 papildomų kubinių konteinerių ir juos padėliojome kapinėse, nes šventiniu metu transportas negali privažiuoti išvežti šiukšlių. Taip padidinome  konteinerių kiekį, nes negalėjome padidinti  atliekų išvežimo intensyvumo. O kad prie konteinerių neaugtų šiukšlių kalnai, manau, reikėtų ir žmonių sąmoningumo. Pats praėjau keletą vietų – kai  kur konteineriai tikrai buvo perpildyti, tačiau buvo ir pustuščių“,- sakė seniūnas.

Bėdos ir dėl tualetų

Dar vienas gyventojų skundas, cituojame: „Konteineriai yra visų laikų blogybė, nes už išvežimą moka seniūnija, neapsimoka dažnai kviesti, bet kad šitokio ploto kapinėse per Vėlines tik 2 tualetai pastatyti- tai tikras absurdas  ir protu nesuvokiama“.
Pasak Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko, šiais metais sutartis dėl tualetų jau baigiasi,o kitais metais planuojama pastatyti tualetą – konteinerį, kur  bus atskiros vietos vyrams ir moterims, žmonės turės galimybę nusiplauti rankas. „Dar reikia išspręsti keletą niuansų dėl elektros, vandens atvedimo, tad  kitąmet atsisakysime mobilių būdelių ir  turėsime  patogesnį bei didesnį tualetą prie kapinių“,- sakė seniūnas.

Šiukšlės jau išvežtos

Savaitraščio redakcija pasiteiravo Radviliškio miesto kapinių administratorės, kada bus išvežti perpildyti atliekų konteineriai iš miesto kapinių. „Konteineriai jau buvo išvežti  vakar, lapkričio 2- ąją. Kai šiukšlės iš jų pradeda virsti laukan, pati paskambinu į seniūniją ir pranešu, kas skęstame. Lapkričio 1- ąją iš kapinių atliekos niekada nėra vežamos, nes per automobilių spūstį  didelės mašinos nepravažiuotų, atliekų vežimas visada sutankinamas po švenčių. Dėl šiukšlinimo kapinių teritorijoje bei prie jų kalti ir patys žmonės – šiandien atėjau į darbą ir  matau, kad  prie autobusų stotelės draikosi nuo žvakių likę popieriniai padėklai – juos bandė sumesti į stotelėje esančią šiukšliadėžę, kuri skirta tik talonėliui ar degtukui įmesti“,-  sakė administratorė.

Paklausta, ar  prie centrinių kapinių vartų ar kolumbariumo nereikėtų pastatyti daugiau konteinerių, nes šiukšlės jau virsta per kraštus,  kapinių administratorė atsakė, kad  prie centrinių vartų  jau yra pastatyti šeši konteineriai.

Šeduvoje – taip pat ne koks vaizdelis

Šeduviai taip pat kasmet skundžiasi per Vėlines perpildytais konteineriais ir šalia jų augančiomis atliekų krūvomis. „Nejaugi seniūnija negali pasirūpinti, kad tomis šventinėmis dienos atliekos iš kapinių būtų išvežamos dažniau“,- piktinasi šeduviai.

Šeduvos miesto seniūnė E. Mončiauskė  redakcijai atsakė, jog iš Šeduvos miesto kapinių visos šiukšlės buvo išvežtos pirmadienį. „Mes pirmadienį patys susitvarkėme, šiukšles sudėjome į maišus ir išvežėme – po švenčių atliekų išvežimas visada sutankinamas. Kol žmonės kapus tvarkys du kartus per metus, ta problema ir bus“,- sakė seniūnė.

Belieka tikėtis, jog kitais metais seniūnai atsižvelgs į dešimtmečio problemą ir konteinerių reikiamose vietose stovės daugiau.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualioje konferencijoje apie 500 dalyvių aptarė vaikų globos sistemos pertvarkos rezultatus

Avatar

Paskelbta

data

Kadangi šie metai yra paskutiniai, kai vaiko globa gali būti nustatyta institucijoje, Lietuvoje veikiantiems 66-iems Globos centrams ir savivaldybių administracijoms tenka svarbi užduotis. Be tėvų globos likusiems vaikams ieškoma globėjų, įtėvių ar šeimynų. Pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusioje dviejų dienų konferencijoje aptarti šioje srityje nuveikti darbai, Globos centrų veiklos rezultatai ir laukiantys iššūkiai. Pabrėžta, kad mūsų šalyje labai pasiteisino budinčio globotojo instituto įvedimas. Konferencijoje dalyvavo apie pusė tūkstančio specialistų, dirbančių vaiko teisių ir globos srityje, Globos centrų darbuotojų.

„Tenka girdėti, kaip specialistai, dirbantys su globojamais vaikais, džiaugiasi galėdami apie kiekvieną iš jų pasakyti – „prasidėjo savigyda“. Rodos – savaiminis paties vaiko pasiekimas. Tačiau be vaiko adaptacinio laikotarpio stebėjimo, individualių jo poreikių vertinimo, psichologinės, socialinės, teisinės pagalbos ir galybės konsultacijų savigyda vargu ar prasidėtų. Tokia svarbi ir prasminga jūsų veikla. Tai, jog globojami, įvaikinti ar budinčių globotojų prižiūrimi vaikai anksčiau ar vėliau ima jaustis saugiai, yra jūsų nuopelnas“, – taip į virtualioje erdvėje susirinkusius specialistus kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pasak direktorės, kiekvienas globoti ar įvaikinti pasiryžęs žmogus padeda ne tik tam vaikui, su kuriuo dalijasi savo namų šiluma, apgaubia meile, bet padeda ir visai mūsų visuomenei, dalindamiesi savo patirtimi, žiniomis, yra daugelio įkvėpimas ir pavyzdys.

„Klausite, o kas įkvepia juos? Atsakymą jūs puikiai žinote – tai esate jūs. Mokote, raginate, palaikote, esate šalia, kai pritrūksta vilties, drąsos ar žinių. Ta kraitelė, kurią perduodate tėvams yra nepaprastai svarbi ir prasminga“, – taip Globos centrų darbuotojų veiklą įvertino I. Skuodienė.

Lietuvoje šiuo metu veikiantys 66 globos centrai pagal specialią Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą (GIMK) nuolat rengia mokymus būsimiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), globėjams giminaičiams ir įtėviams. Globos centrai taip pat teikia ir organizuoja paslaugas bei pagalbą budintiems globotojams, globėjams ir įtėviams bei jų globojamiems vaikams.

Lietuvoje vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 1670 vaikų. Didžioji jų dalis (1412) yra vyresnio amžiaus  10-18 metų. Mūsų šalyje kol kas labai trūksta žmonių, kurie pasiryžtų globoti vyresnio amžiaus be tėvų globos likusius vaikus. Konferencijoje taip pat pabrėžta, kad Lietuvoje nepakanka paslaugų globojamiems vaikams ir jų globėjams.

Dvi dienas trukusioje virtualioje konferencijoje dalyvavo dvi dešimtys pranešėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilma Augienė apžvelgė Globos centrų ir budinčio globotojo instituto veiklą, akcentavo jų reikalingumą ir prasmę. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė konferencijos dalyviams kalbėjo apie tėvų globos netekusių vaikų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimą Lietuvoje.

Tarp kitų temų konferencijoje taip pat buvo pristatyta geroji Belgijos patirtis teikiant tęstines paslaugas Globos centrų klientams. Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Jovita Anikinaitė skaitė paskaitą apie tai, kodėl vaikų globos namuose augantiems vaikams reikia ieškoti globėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyresnioji patarėja Laura Purinė skaitė paskaitą apie tai, kaip parinkti šeimą, galinčią geriausiai tenkinti likusio be tėvų globos vaiko poreikius. Konferencijos dalyviams taip pat pristatytos Biržų rajono Globos centro veiklos gerosios patirtys. Apie nuotolinį darbą šeimos ir vaiko gerovės srityje, dirbant individualiai ir su grupėmis, kalbėjo psichologas, neformaliojo ugdymo lektorius Andrius Katarskis.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Teismo išteisinti įtariamieji į teismą siunčiami antrąkart

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl įvykio, kurio aplinkybės teisme jau buvo nagrinėtos   praėjusių metų lapkritį. Tada du automobilio vagyste kaltinami šiauliečiai dėl šios nusikalstamos veikos buvo išteisinti, o Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai  informavo prokuratūrą, jog atsirado  pagrindas spręsti klausimą dėl galimos kitokio pobūdžio nusikalstamos veikos – sukčiavimo, sudėties požymių  buvimo. Konstatuota, kad  vienai Šiaulių įmonei   priklausantis mikroautobusas MERCEDES -BENZ SPRINTER galėjo būti ne pagrobtas, o tik inscenizuota jo vagystė, siekiant bendrovei neteisėtai (apgaule) gauti draudimo išmoką. Iš to išplaukė ir įtarimas dėl dar vienos nusikalstamos veikos – melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Nustatytoms aplinkybėms išsiaiškinti tapo būtina pradėti naują ikiteisminį tyrimą. Ir tada įtariamųjų skaičius padidėjo iki trijų, tarp kurių buvo ir pats įmonės vadovas.

Pirmąkart įvykis buvo pradėtas tirti 2018 metų balandžio 15 d., kai tik buvo gautas bendrovės vadovo pranešimas apie Šiauliuose,  Vilniaus g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, palikto mikroautobuso vagystę. Trejų metų senumo transporto priemonę bendrovė buvo įsigijusi prieš keletą mėnesių, pora kartų ją remontavo, tad patirtą turtinę žalą  įmonės vadovas įvertino 15 000 eurų.

Po trijų tyrimo savaičių kriminalistai sulaikė pirmą įtariamąjį – niekur nedirbantį  26 metų šiaulietį, kuris policijai žinomas kaip daug kartų už vagystes teistas asmuo, teistumo biografiją pradėjęs jau nuo 16 metų. Po savaitės sulaikytas ir antras įtariamasis – pirmojo bendraamžis. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl vagystės ir byla nukeliavo į teismą. Bet čia vienas įtariamųjų pakeitė parodymus ir teismui kilo pagrindas manyti, kad tai nėra paprasta automobilio vagystė, o imituota vagystė, siekiant apgaule gauti draudimo išmoką.

Taigi kriminalistai ir prokurorai ėmėsi naujai kvalifikuotos nusikalstamos veikos tyrimo. Kaltinimai dėl sukčiavimo pareikšti trims įtariamiesiems, tarp kurių ir pats bendrovės direktorius, ankstesniame tyrime turėjęs nukentėjusiojo statusą. Pastarajam dar pareikštas įtarimas ir dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. 

Įtariama, kad bendrovės vadovas,  sumanęs neteisėtu būdu iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką, pasiūlė pažįstamam asmeniui imituoti jo bendrovei priklausančio automobilio „MB SPRINTER“ vagystę. Buvo sutarta, kada ir iš kur turės būti paimtas ir kur nuvarytas  automobilis. Už tai vykdytojas turėjo gauti 500 eurų atlygį. Atlygis viliojo, tačiau šiaulietis pabūgo tapti šio neteisėto užsakymo vykdytoju ir jį perleido savo pažįstamam bendraamžiui, kuriam vagystės buvo įprastas dalykas. Jam buvo pasakyta, kad automobilis neva blogai važiuoja, todėl reikia apgauti draudimo bendrovę ir tokiu būdu atgauti nesėkmingai pirkiniui išleistus pinigus. Tarpininkas  vykdytojui padavė iš bendrovės vadovo gautus automobilio užvedimo raktelius, paaiškino, kad automobilį jis ras Vilniaus g., netoli Prūdelio, esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir jį turės nuvairuoti į Šiaulių r. esantį Kuzavinės kaimą. Vagystę imituoti turėjęs šiaulietis teisės vairuoti neturėjo ir buvo sugipsuota koja, tačiau buvo padrąsintas, kad automobilis yra su automatine pavarų dėže, todėl  problemų dėl traumuotos kojos neturėtų kilti, o policijos nėra ko bijoti – gaus baudą dėl vairavimo be teisių ir viskas.

Viskas tą vakarą vyko sklandžiai. Kuzavinės kaime „vagies“ jau laukė jo pažįstamas, kuriam jis  atidavė automobilio raktelius, o pastarasis  juos perdavė bendrovės vadovui. Šis toliau reikalus tvarkėsi pats: melagingai informavo teisėsaugos institucijas bei draudimo bendrovę apie neva įvykdytą automobilio vagystę ir dėl to  buvo išmokėta 13 529 eurų draudimo išmoka.

Per tą laiką, kol dėl to paties įvykio buvo atliekami net du ikiteisminiai tyrimai,  visi trys  dabar jau 29 metų sulaukę įtariamieji spėjo su teisėtvarka susipykti dar ne kartą. Vykdytojas pateko už grotų ir dabar teismo už sukčiavimą laukia, atlikdamas bausmę už  spėtas įvykdyti dar ir vagystes. Tarpininkas taip pat įtariamas naujomis nusikalstamomis veikomis ir dabar po Šiaulius vaikšto su apykoje, intensyviai prižiūrimas elektroninės įrangos. Bendrovės vadovas 2018 m. birželį išklausė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019