Gyvatės užpuolė Radviliškį! Ar tikrai?

Perskaičius pavadinimą daugelis radviliškiečių pagalvojo, kad kažkam su galva negerai, bet rajono valdžios ponai mano kitaip. Meras Kazimieras Račkauskis bei jo pavaduotoja, savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, užsipuolė Tarybos narį, opozicijos lyderį Gediminą Lipnevičių, kad neva jis kaltas, kad Radviliškio mieste yra gyvačių, kurios žaloja šuniukus ir gali užpulti (o gal net suėsti kaip kokiose džiunglėse) vaikus.

Mero K. Račkauskio patarėjui Linui Garbeniui (beje, brangiai apmokamam už mokesčių mokėtojų pinigus) priklausiusiame laikraštyje, radviliškiečių pramintu „Mero propaganda“, pirmame puslapyje buvo paviešinta, kad „Radviliškio miesto Eibariškių gatvėje esančiame Valstybės atkūrimo šimtmečio ąžuolyne šunelį vedžiojusi radviliškietė teigia, kad jos augintiniui parkelyje kažkas įkando. Gyvūnui sutriko kraujotaka, pajuodo oda, teko skubiai vežti pas veterinarijos gydytoją. Apžiūrėjęs įkandimo vietą ir įvertinęs simptomus veterinarijos specialistas padarė išvadą, jog šuniui įkirto nuodinga gyvatė – angis. Paklausus, iš kur Radviliškyje galėjo atsirasti gyvačių, užpulto šuns šeimininkės žvilgsnis nukrypo į opozicijos lyderio Gedimino Lipnevičiaus valdomą žemės sklypą.“

Kaip šeimininkė nustatė, kad šuneliui sutriko kraujotaka ar kaip sugebėjo per kailį pamatyti odos spalvos pakitimus, lieka tikras klausimas. O gal, pagal straipsnio kūrėją, šuns savininkė turi išskirtinių sugebėjimų? Tačiau to nevertinsime. Ir dar kodėl, pagal mero sėbrus, kaltas Tarybos narys ir jo sklypas, nors sklypų aplinkui ne viena dešimtis?

Kadangi šis gyvačių užpuolimo atvejis yra išskirtinis, nusprendėme atlikti itin išsamų tyrimą. Paklausta veterinarijos gydytoja, kuri neva nustatė, kad šunį užpuolė gyvatės, jau nebuvo tokia kategoriška ir pasakė, kad tai buvo tik prielaida. Šunį galimai užpuolė gyvatė. O paklausta: „Kokios veislės buvo šuo – su kailiu ar be? Kaip nustatėte, kad tai buvo angis? Ar gyvatė buvo nuodinga? Kaip šuo išgyveno?“ dingo lyg į vandenį ir į klausimus neatsakė. Dar daugiau, pasidomėjus pasirodė, kad gydytoja gerai pažįstama su vienos partijos atstovu.

Beje, gyventojų, kurie būtų matę mieste šliaužiojančią gyvatę, redakcijos žurnalistams  surasti taip pat nepavyko. Bet tiek to, tos kalbos ar apkalbos. Nusprendėme paklausti atsakingų įstaigų atstovų informacijos apie gyvates Radviliškio mieste.

Kur slepiasi gyvatės?

Pirmiausia kreipėmės į mus saugančią policiją ir pasiteiravome: „Ar per šiuos metus gavote nusiskundimų, pranešimų dėl gyvačių įkandimų Radviliškio mieste? Jei taip, kada ir kokių?“ 
Į klausimą atsakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas  Artūras Šliavas, kuris informavo, kad apie gyvates Radviliškio mieste jokių pranešimų negauta.

Tuo pačiu klausimu kreipėmės į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėją – valstybinės veterinarijos inspektorių Romualdą Žukauską. Vadovo atsakymą cituojame: „Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyrius pranešimų apie gyvačių įkandimus gyvūnams Radviliškio mieste nėra gavęs. Dėl informacijos apie įkandimus žmonėms siūlome kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.“

Pasiteiravome ir Radviliškyje veikiančio Veterinarijos klinikos vadovo, ar negavo pranešimų apie mieste šliaužiojančias ir šunelius puolančias gyvates. Jo atsakymas buvo trumpas, cituojame: „Laba diena, ne negavau.“

Kreipėmės ir į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoją  Viktorą Šmitą – gal savivaldybėje kas nors žinoma apie „kovines“ gyvates? Atsakymas buvo taip pat labai trumpas, cituojame: „Laba diena, tokių nusiskundimų negauta.“

Ką mano rajono politikai apie „Radviliškio gyvates“?

Pirmo iš politikų pasiteiravome Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Čepononio, kuris buvo apie dvidešimt metų Radviliškio rajono meru ir tikrai turėtų pažinoti kiekvieną gyvatę – ne tik šliaužiojančią Eibariškėse, bet gal ir savivaldybės koridoriuose.

Klausimus pateikėme per Seimo nario spaudos konferenciją, cituojame: „Merą liaupsinantis laikraštis vakar paviešino, kad Radviliškyje gyvūnus neva puola nuodingos gyvatės. Ar jums, kaip buvusiam ilgamečiam savivaldybės vadovui, yra per 20 metų žinomų atvejų  apie gyvačių įkandimus Radviliškio mieste? Jei ne, ar nemanote, kad tai specialiai paskleistas melas, siekiant sumenkinti Tarybos narį Gediminą Lipnevičių?

Seimo narys, buvęs meras A. Čepononis informavo, kad jam niekada neteko girdėti apie gyvates Radviliškio mieste. Per dvidešimt metų nebuvo nė vieno jam žinomo pranešimo apie gyvačių įkandimus.

Merui gyvatės taip pat neberūpi

Pasiteiravome ir mero K. Račkauskio, kuris su savo pavaduotoja E. Ivanauskyte visai dar neseniai dėl gyvačių invazijos Radviliškio mieste viešai kaltino Tarybos narį G. Lipnevičių.

Merui nusiųstą paklausimą ir jo atsakymą cituojame: „Jūsų spaudoje buvo paviešinta, kad Radviliškio miesto gatvėse šliaužioja nuodingos gyvatės. Ar jūs esate jas matęs? Ar pasamdėte gyvačių gaudytojus, jei ne, tai kodėl? O gal tai buvo specialiai paskleistas melas?
K. Račkauskio atsakymas: „Meras neturi spaudos ir nekomentuoja žiniasklaidoje pasirodančių pranešimų. Gyvačių gaudytojų samdyti neplanuojama.“

Tai kaip čia gaunasi? Radviliškiečius ir jų augintinius puola gyvatės, o meras dėl to problemos nebemato, nuodingų gyvačių gaudyti nesiruošia!

Tarybos nario, opozicijos lyderio Gedimino Lipnevičiaus komentaras

Pasiteiravome ir Tarybos nario, ką jis mano apie mero atrastas gyvates Radviliškio mieste.

G. Lipnevičius atsakė trumpai: „Mieli radviliškiečiai, būkite ramūs ir saugūs, o merui ir jo bendrams palinkėsiu ramybės…“

Redakcijos žurnalistai pasiteiravo Eibariškėse gyvenančių radviliškiečių, kokia jų nuomonė apie, pasak mero bendrų, miestą užpuolusias gyvates? Ar jie nebijo išeiti į gatvę, ar jaučiasi saugūs? Pateikiame tik keletą jų atsakymų.

Edmundas: „Tikrai nebijome, čia tik valdžios politiniai žaidimai“.

Janina: „Gyvačių neteko nė karto matyti, manau, čia išsigalvojimas“.

Rasa: „Jei mieste būtų gyvačių, manau, tikrai valdžia imtųsi priemonių“.

Vidmantas: „Ką čia nusišneka, gyvenu dvidešimt metų ir nė karto neteko matyti. Eilinės mero „šaikos“ melagystės“.

Jūratė: „Kiekvieną dieną einu su vaikais pasivaikščioti be jokios baimės, gyvačių neteko matyti“.

Manome, radviliškiečiai gali būti ramūs: gyvatės nepuola ir niekas jų nematė. Ir net nebelieka  klausimo, koks tikrasis buvo Tarybos nario užsipuolimo tikslas.
Belieka tikėtis, kad radviliškiečiai niekada neturės problemų su „gyvatėmis“ nei savivaldybėje, nei mieste.

Jūratė Labačiauskienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts