Grinkiškio gimnazijos mokiniams – paskaita „Teisės pažeidimai ir nepilnamečių atsakomybė“

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos moksleiviai visada užimti mokslu, sportu ar kita kultūrine veikla, o kada žmogus užsiėmęs – jam paprasčiausiai nelieka laiko blogiui. Šis mėnuo Lietuvoje – kovos prieš patyčias mėnuo. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Mokyklos Kino klube jaunimui organizuota apskrito stalo diskusija „Ar aš galiu? Kaip aš galiu – sustabdyti patyčias?“ ir nutarta į mokyklą pakviesti policijos atstovus. Kovo 19 dieną Grinkiškio gimnazijos moksleiviams paskaitą „Teisės pažeidimai ir nepilnamečių atsakomybė“ skaitė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Radviliškio rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Ilona Sernovienė. Pareigūnė mokiniams išsamiai pateikė informaciją apie teisės aktus ir teisinę atsakomybę už administracinius nusižengimus bei kitus teisės pažeidimus. Pranešėjai aiškinant apie patyčių bei smurto teisinę atsakomybę, renginyje buvo galima pastebėti ne vieną giliai susimąsčiusį jaunuolį. 

Tikėtina, kad tokio pobūdžio paskaita užkirs kelią nors vienam kitam patyčių atvejui, nes pareigūnė Ilona Sernovienė renginio dalyviams pasiūlė nebūti abejingais ir pastebėjus patyčių, smurtavimo ar kitų teisės pažeidimų atvejų nedelsiant pranešti savo klasės vadovui, socialiniam pedagogui, mokyklos administracijai ar net policijos pareigūnams bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

                                                                                           Silva Morkūnienė ir

Mindaugas Keniausis,

Kino klubo vadovai

                                                                                                     

Total
0
Dalinasi
Related Posts