Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gražiniečių sėkmė respublikiniame geografijos žinių konkurse ADVENTUR

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 3 d. įvyko kasmetinis nacionalinis ADVENTUR geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį”. Labai džiugu, kad šiame konkurse puikiai sekėsi Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniams, kuriuos parengė geografijos mokytoja ekspertė Salvinija Vaičiūnienė. Mokiniai stropiai ruošėsi konkursui papildomų užsiėmimų metu, daug dirbo savarankiškai.

Konkurso prizininkėmis tapo net dvi Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinės, kurios parodė puikias geografijos žinias. Aštuntokė Raminta Sipavičiūtė apdovanota II laipsnio diplomu, o šeštos klasės mokinė Adelė Dumskytė iškovojo III laipsnio diplomą. Kiti konkurse dalyvavę šios mokyklos mokiniai apdovanoti padėkomis.

Iš viso konkurse dalyvavo 1793 dalyviai iš 41 Lietuvos savivaldybės. Kiekvienoje klasės kategorijoje išskirti I, II ir III laipsnio nugalėtojai.
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, šiais metais nevyko paroda ADVENTUR, todėl konkursas vyko nuotoliniu būdu. Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio įžymias vietas, UNESCO objektus, unikalias tautų tradicijas, šventes, šalių simboliką.

„Man labai patiko išbandyti savo jėgas konkurse, nors klausimai tikrai nebuvo lengvi ir paprasti. Norėčiau, kad tokių konkursų būtų dar daugiau!“,- teigė Adelė Dumskytė, viena jauniausių konkurso dalyvių. Šis renginys yra įtrauktas į Neformaliojo švietimo centro Olimpiadų skyriaus renginių grafiką ir turi oficialaus renginio statusą, todėl tapti šio konkurso prizininku yra svarbus pasiekimas kiekvienam mokiniui ir džiaugsmas mokinius rengusiam mokytojui.

Salvinija Vaičiūnienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi