Globalaus švietimo savaitės veiklose aktyviai dalyvavo ir Grinkiškio gimnazijos septintokės

Lapkričio mėnesį visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis buvo „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“. Organizuotomis veiklomis buvo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų bei naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos atstovai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kvietimu susitelkė ir tapo pasaulinių pokyčių dalimi. Tuo tikslu mūsų švietimo įstaigos klubo ,,EKO bitės“ iniciatyvios septintokės Lukrecija Černiauskaitė ir Austėja Kavaliauskaitė entuziastingai įsitraukė į kūrybinę veiklą ir savo darbais kvietė atkreipti dėmesį į atskirties mažinimą, jaunimo psichologinę sveikatą, sveikų ir naudingų įpročių formavimą. O kad geri darbai būtų matomi ir įkvėptų kitus, šios iniciatyvos metu dalinosi veiksmų savaitės akimirkomis ir atradimais: ,,Įamžink, kaip tu ir tavo šeima išpildei „Dieną SU…“ iššūkį. Dalinkis nuotraukomis savo socialiniuose tinkluose ir žymėk #DienaSU2021 #LMNSC #GlobalEducationWeek“.

Septintokių kartu su savo šeimų nariais kūrybiniai darbai buvo pateikti Facebook platformoje ir skatino globaliai darnų gyvenimo stilių priimant savaitės dienos iššūkį:  Pirmadienis – Diena su komplimentu; Antradienis – Diena su šypsena; Trečiadienis – Diena su geru darbu; Ketvirtadienis – Diena su sveiku maistu; Penktadienis – Diena su gamta; Šeštadienis – Diena su beglobiu; Sekmadienis – Diena su šeima. Iššūkių savaitė buvo tarptautinės iniciatyvos „Globalaus švietimo savaitė 2021“ renginių ciklo dalis. Džiaugiamės ir dėkojame organizatoriams LMNŠC ir septintokėms Lukrecijai, Austėjai bei jų šeimų nariams už gerus darbus ir tikime, kad gėris įkvepia mus būti stilingais darna!

                      Silva Morkūnienė,

                                                                      Grinkiškio gimnazijos Klubo ,,EKO bitės“ vadovė

Total
13
Dalinasi
Related Posts