Gedimino Lipnevičiaus pasiūlymas patvirtintas – kelionės vietiniais autobusais Radviliškio rajone bus nemokamos!

Nuo šių metų rugsėjo 19 dienos visi keleiviai vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajono teritorijoje bus vežami nemokamai. Tokiam sprendimui rugpjūčio 31 dieną vienbalsiai pritarė Radviliškio rajono taryba. Meras nebalsavo.

Ši Gedimino Lipnevičiaus idėja kelią Taryboje skynėsi net ketverius metus. „Ačiū visiems politikams, kurie palaikė šį rajono žmonėms naudingą sprendimą“, – po posėdžio dėkojo Radviliškio rajono savivaldybės opozicijos lyderis, Tarybos narys, idėjos autorius Gediminas Lipnevičius.

Priėmus šį sprendimą, Savivaldybė turės atlyginti nuostolius keleivius pagal koncesijos sutartį Radviliškio rajone vežančiai įmonei „Emtra“. Šiam tikslui iš Savivaldybės biudžeto likusiems šių metų mėnesiams papildomai reikės tik apie 17 tūkstančių eurų, o per visus metus – apie 50 tūkstančių eurų. Šis prisidėjimas yra itin mažas, nes per metus viešajam transportui Radviliškio rajone skiriama apie milijoną eurų. Tad papildomos išlaidos per metus sieks tik apie 5 proc.

Lietuvos regionų partijos lyderis Gediminas Lipnevičius posėdyje taip pat siūlė patvirtinus nemokamą važiavimą bendromis jėgomis pradėti spręsti ir papildomų maršrutų kiekį.

Jeigu Taryba nuspręstų atidaryti naujus autobusų maršrutus arba padidinti esamų maršrutų reisų skaičių, papildomų lėšų iš biudžeto reikėtų šiek tiek daugiau. 

Tad galima pasidžiaugti, nes nuo rugsėjo 19 dienos važiavimas vietinio susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajone bus nemokamas! Juo galės naudotis visi keleiviai, pagerės susisiekimo sąlygos ir mokiniams, kurie galės viešuoju transportu važiuoti nemokamai ne tik mokslo metais į mokyklą ir iš jos, o socialiai remtini asmenys ar mažas pajamas gaunantys gyventojai turės galimybę neribotai naudotis viešuoju transportu asmeninėms reikmėms vykti apsipirkti, pas gydytojus ar į bažnyčią. Galima bus važiuoti bet kur ir bet kiek kartų Radviliškio miesto ir rajono ribose.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts