Socialiniai tinklai

Aktualijos

Europos kalbų diena paminėta Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet rugsėjo 26 – ąją švenčiamą Europos kalbų dieną paminėjo ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelis. Renginys vyko mokyklos bibliotekoje.

Būrelį lankantys vaikai lietuvių, anglų ir rusų kalbomis skaitė pasirinktus tekstus. Lietuvių kalbos skambumą poezijos kūriniais stengėsi perteikti aštuntokės Judita Jankauskytė ir Dominyka Cilinginaitė, dešimtokės Kamilė Kirjanova ir Loreta Novogrodskytė (ji deklamavo savo kūrybos eilėraštį). Anglų kalba skambėjo iš aštuntokės Faustos Novogrodskytės lūpų. Rusų kalba  poetų sukurtų posmų kvietė paklausyti aštuntokės Rusnė Važgauskaitė bei Adrija Girlakytė. Mergaitėms pasirengti skaitymui padėjo mokytojos Roma Buivydienė, Ona Gailiūnienė, Aldona Maračauskienė.

Renginio viešnia – pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė – visus nustebino, prabildama itališkai. Ji pasakojo apie save, iš knygos ,,Italų kalba per 30 dienų” (parašė Paola Frattola ir Roberta Costantino) skaitė tekstą apie šeimą, aptarė su vaikais, ką šie suprato. Vaikai džiaugėsi, kad, išgirdę tekste tarptautinių žodžių, kai ką suprato. Paskui visi  itališkai skaičiavo iki dešimties, stengėsi įvardinti, kurioje klasėje mokosi. Mokytoja parodė vaikams Linos Limantaitės parengtą ,,Italų – lietuvių ir lietuvių – italų kalbų žodyną”. Ji paragino mokytis bet kokios patinkančios kalbos. Įdomu tai, kad mokytoja Danguolė Kavaliauskienė, dar vaikystėje susidomėjusi italų muzika, pati savarankiškai mokosi italų kalbos, kadangi ši kalba jai be galo graži, skambi, svarbi, be to, norisi suprasti itališkų dainų tekstus.

Mokyklos bibliotekininkė Sonata Bagūnienė pristatė Europos kalbomis išleistų knygų, turimų bibliotekoje, parodėlę. Vaikai galėjo pavartyti lietuvių, anglų, rusų, vokiečių kalbomis parašytas knygas. Daugeliui įdomus pasirodė ,,Lotynų kalbos žodynas”. Bibliotekininkė džiaugėsi, jog įvairių klasių vaikai, užėję į biblioteką, domisi knygų parodėle, pavarto, paskaito išdėliotas ant stalo knygas.

Ruošdamiesi paminėti Europos kalbų dieną, jaunieji kūrėjai iš anksto piešė, spalvino, klijavo kai kurių Europos šalių vėliavėles. Vėliavėlės atspindi, kokiomis kalbomis moka kalbėti mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai.

 

 

Roma Buivydienė, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė,
jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi